Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ELANOR




Registrovan: 29 Avg 2013
Poruke: 2
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li mi neko reci o kojoj algi se ovdje radi i kako se je rjesiti, nalazi se na listovima Glossostigma elatinoides

Image


Poslednji izmenio Bojan dana Pon Sep 23, 2013 9:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Promenjen naziv teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 22, 2013 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tzv. Staghorn alga. Easy Carbo, vodonik peroksid, rucno uklanjanje, cesca zamena vode, bolja bioloska filtracija,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovom iscrpnom odgovoru bih dodao jos i "povećan protok", koji pored gore navedenog doprinosi nestanku ove alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz iskustva mogu da kazem da je alga neunistiva.Sto pre nabavi sijamske algare.Oni nece resiti problem 100% ali ce je drzati u nekim normalnim kolicinama.Seci zarazene listove biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ELANOR




Registrovan: 29 Avg 2013
Poruke: 2
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pomoci, mislim da sam se uspio rjesiti alge uz pomoc preparata TetraAqua (AlguMin) i EasyLife (EasyCarbo). Nakon nekoliko tretmana alga je prvo pobjelila, vjerovatno je izumrla, ali je i dalje ostala na listovima koje sam kasnije uklonio. Najbitnije u svemu tome je sto se ne pojavljuje na novim litovima i sve je ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Dec 16, 2013 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali je ovo crna (četkasta) alga ili nešto drugo?
I kako se najbolje i najuspešnije boriti sa ovom vrstom alge?


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Dec 16, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko da potvrdi dali je to ta alga?
I dali treba ići na češće izmene vode ili standardno jednom nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 17, 2013 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ovoj drugoj fotki je Staghorn,a na prvoj mi se cini kao crna bradata,mada ne vidim bas najbolje...
Opisi malo uslove u akvarijumu,pa ti mozemo pomoci...fotoperiod,jacina svetla,filtracija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 17, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pisao sam o svemu tome u temi gde sam postavio kako je formiran akvarijum
http://www.akvarijum.org/forum.....96-45.html
da ne smaram ovde reko, akvarijum formiran pre mesec i 2-3 dana. Ali ukratko akvarijum je oko 92-3 litra e sad kad se odbije filter koji je integrisan sa zazorom trokomorni ostaje oko 80-litara a sam (koristan) deo sa ribama računam otprilike oko 70-ak litara, osvetljenje dve štedljive od 23w (2x23w) odnosno 46w ukupno a fotoperiod 4-2-4 od početka do sad. Čini mi se da sam primetio pojavu algi kada sam na 3-4 dana pojačao svetlo još jednom neonkom od 15w ali je brzo izbačena.
Čitao sam ovih dana dosta o algama ali nisam bio siguran oko identifikacije mada ova četkasta kao što naziv kaže baš i deluje tako, nisam uspeo bolje da uslikam ali mislim da je to, nema je mnogo ali tu je.
Za sve vrste sem za četkastu sam čitao uzrok nastanka ili jako ili slabo svetlo i tome slično a za četkastu nisam siguran kakvo joj svetlo pogoduje i dali treba vršiti češće izmene vode ili ne?
To je ono što me konkretno zanima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 17, 2013 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da navedem da sam od juče povećao protok umesto pumpe 370l povećao na 500l/h, videću dali će da pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 17, 2013 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja mogu da vidim po slikama imas jaku podlogu a vrlo malo biljaka. Kako su meni iskusniji objasnjavali ako stavljas hranjivu podlogu trebalo bi odmah na pocetku dobro da ubiljis akvarijum.
Naravno, to moze da bude jedan od razloga pojave algi. Ako imas mogucnosti dodaj jos biljki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 17, 2013 8:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je čarobna zemlja ali tanak sloj oko 0,5cm a akvarijum je pre 9 dana izgledao ovako
Image

Ne znam za ovu četkastu iz kog razloga se tačno pojavljuje.
Akvarijum je skoro formiran pa i nije nešto čudno da ima algi ali valjda će uskoro biti i bez njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzame




Registrovan: 03 Jan 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz drugari
e ovako pre mesec dana sam oformio akvarijum od 30 l i sve je bilo ok dok je od pre par dana pocelo belo kamenje da zuti svakim danom sve vise,a pojavljuje se pomalo i na zidovima evo i par slika ako moze nesto da se vidi
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo stvari tu ne valja. Prostudiraj ovo :

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram jednu jako čudnu situaciju da dodam,na ovo gore o Staghorn algi.U 15l Nano-u filter nije radio kako treba (unutrašnji) i još je imao i spray-bar,protok je bio užasan...
Onda sam stavila hang on i odvrnula ga na 160l/h.Za manje od mesec dana,sa samo klasičnom zamerom vode i konstantnim protokom od 160l/h,ova alga je upotpunosti nestala sa Sagitarije,i Hygrophile Polysperme...
PS.A ti prijatelju imaš mnogo grešaka.Otvori svoju temu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License