Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa molima!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam 5 molia 3 zenke 2 muzjaka.Pre nekoliko dana mi je uginuo dragi od jedne skotne zenke.ona je bila jako tuzna i nista nije htela da jede.Posle je uginula Sad Sad Sad

Zasto je muzjak moli uginuo?

U akvarijumu imam jos 3molia,2platike,3gupy,1ksifa,1cistaca,1ancitusa,1borca Exclamation
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 11:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Ukoliko zelite da predstavite vas akvarijum i zatrazite neki savet, komentar ili nesto drugo obavezno je da kazete sledece:

- koliko ima litara (duzina x visina x sirina),
- kakvo osvetljenje imate i koliko ima wati, koliko dugo gori svetlo (fotoperiod),
- kakvu podlogu imate,
- biljke,
- ribe,
- oprema,
- kako odrzavate akvarijum,

U principu ne morate navesti svaku stavku ali je lakse dati savet ako se zna sto vise podataka tako da od vas samih zavisi savet i slicno.
Sto vise podataka i detalja to bolje."
Bio sam tako slobodan da citiram naseg admina Bojana iz teme http://www.akvarijum.org/forum.....t1199.html
Moras navesti sto vise podaka o samom akvrijumu, da li je cikliran i kako ga odrzavas, da bismo mogli sto kvalitetnije da ti pomognemo. Ovako napamet ne moze niko da ti kaze sta ti je sa ribama. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si Jovice

Evo ovako:

Akvarijum je veoma velik oko 100L

Osvetljenje Neonka 50W

Podloga kvarcni pesak

U akvarijumu imam jos 3molia,2platike,3gupy,1ksifa,1cistaca,1ancitusa,1borca

Bijke nemam ali planiram da ih kupim

oprema motorni unutrasnji filter W 300F
planiram da kupim i grejac

vodu u akvarijumu menjam na mesec dana mislim da je dobro zato sto je akvarijum veliki
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si CIKLIRAO akvarijum?
Nista to ne valja....
Sta si cekao do sad sa grejacem, temperatura mora da bude konstantna bez prevelikih oscilacija na dnevnom nivou. Taj potapajuci filter je nejgora moguca filtracija, jer se veoma brzo zaprlja i mora da se pere, a fltracionog materijala gotovo i da nema, tj veoma je mali, najcesce parce sundjera velicine pakle cigareta....
Zamena vode ide na 7-10 dana 1/3 ili 1/4, kako ko vec napravi rutinu i koja kombinacija najbolje odgovara ribama. Ako je veci broj riba, 1/3 na 7 dana uz sifoniranje dna obavezno. ako nije veliki broj riba, 1/4 na 7-10 dana, uz obavezno sifoniranje dna. Naravno ne treba generalizovati, zavisi i kakvu filtraciju imamo u ak...
I upamti, nikad nemoj svu vodu iz ak da menjas...
Evo ti link pa procitaj sve sa njega, kako bi shvatio kako stvari funkcionisu, ako od pocetka postavis stvari kako treba, kasnije ces moci da uzivas zajedno sa svojim ribama...
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan993
Akvarista



Registrovan: 19 Jul 2013
Poruke: 73
Lokacija: Vranje 23.12.1993

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koja je temperatura vode poste nemas grejac?? mislim da je previse mesec dana za menjanje vode...od 7 do 10 dana bi trebalo da menas vodu...1/3 vode akvarijuma...
koliko si ti menjao vodu na mesec dana??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenim celu vodu u akvarijumu

Temperatura je 23stepeni

Akvarijum nije cikliran

Nisam znao da nesmem da menjam celu vodu

Hvala na korisnim savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan993
Akvarista



Registrovan: 19 Jul 2013
Poruke: 73
Lokacija: Vranje 23.12.1993

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moraces da cikliras akvarijum(bar 7 dana da radi bez ribice) pa nakon toga ubaciti jendu ribicu kao probu da li ce da prezivi ili ne ako prezivi 24 sata onda ubaci ribice...temperatura vode je dosta niska gledaj da kupis sto pre grejac...i kad menja vodu menjaj 1/3 vode...ako negde gresim neka me neko ispravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Danijel Jovanovic"]Imao sam 5 molia 3 zenke 2 muzjaka.Pre nekoliko dana mi je uginuo dragi od jedne skotne zenke.ona je bila jako tuzna i nista nije htela da jede.Posle je uginula

Zasto je muzjak moli uginuo?

U akvarijumu imam jos 3molia,2platike,3gupy,1ksifa,1cistaca,1ancitusa,1borca :
prvo si me dobro nasmejao ribice nemaju muzeve i neznaj da budu tuzne za preminulim partnerom !
odnos muzjaka zivorotki naspram zenki jeste na 1 muzjaka 3 zenke a kod tebe 2 muzjaka moli na 3 zenke 2 plztike 1ksifa i JEDAN BORAC !iscikliraj akvarijum i dok se akvarijum ciklira citaj na forumu sto vise i pre svega rascisti sta hoces da drzis od ribica ovako nece ici stalno ce crkavati i stalno ces kupovati nove ribe!ako ti treba neki savet u vezi zivorotki rado cu ti pomoci !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License