Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nisam siguran sta se desava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanja77
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 125 litara fabricki ima spoljni kanister filter i svoj filter i grejac nema vazdusnu pumpu, akvarijum je relativno dobro ubiljen temperature 25 stepeni. Pre 3 dana kupio sam nekoliko Popondeta (Pseudomugil) furcate cim su ubacene u akvarijum u toku noci jedan muzjak je uginuo nocas jos jedan. Sve ribice su pocele da se skupljaju ispod najvece Nane koja je u akvarijumu vec 2 godine. Prestale su da jedu i sve veoma brzo otvaraju ustra da li moze da se desi da je doslo do nedostatka kiseonika u akvarijumu ali mi nije jasno zasto bi doslo do toga. Jedine ribe koje su aktivne i plivaju na sve strane jesu Ancistrus gold koje su isto novi stanovnici akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 3:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak zameni deo vode, pa vidi sta se desava.
Da li se to desava samo sa novo-ubacenim ribama?
Da li dodajes co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja77
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedodajem CO2 a desava se sa svima sve i nove i stare su pobegle pod nanu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zameni odmah 50% vode, dodaj JBL Atvitol vitamine i Easylife FFM.

Sta dodajes od hemije u akvarijum, koliki dugo je cikliran akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak,zameni 50 % vode,ne moze da skodi.
Postoje mnogi parametri koji mogu da uticu na zdravlje ribica,tako da ces morati sam da uvidis gde si pogresio i od kada se to desava,a moguce i da ih neka veca riba "terorise".
Sve je ili-ili...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja77
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 07, 2014 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od hemije dodajem fosfo i nitro po potrebi zbog bilja. Svake nedelje menjam 30% vode.

Zanimljiva stvar se desila ugasio sam svetlo kako bi krenuo da vadim vodu i sve ribe su pocele da plivaju upalim ga opet sve pobegnu pod nanu. Sto me je jos vise zbunilo da li je moguce da su ih ove nove Popondeta terorisale iako su manje od svih ostalih riba u akvarijumu al mi i dalje nije jasno sto u toku noci ove dve Popondeta uginule.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nisam sigurna za koju je ovo temu... SanjaP Bolest 2 Ned Dec 18, 2022 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se ovo samo meni desava isako Razno 25 Sub Jan 10, 2015 8:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zasto se ovo desava? tigar Alge 12 Pet Avg 29, 2014 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponasanje ribica (Da li se ovo i vama... Salvatoree Ribe 10 Čet Maj 08, 2014 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License