Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY hrana by nemanjask Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj put sam se setio da fotografišem ceo postupak (ili bar veći deo) pa da krenemo:
Za početak, šta nam sve treba:
1. Pakovanje smrznutog spanaća
2. Pakovanje smrznutog graška
3. Pakovanje gambora, kozica ili nekih sličnih ljuskara
4. Pakovanje smrznutih fileta ili odrezaka oslića
5. Banane
6. Jaja
7. Aleva paprika
8. Pivski kvasac
9. Ovsena kaša
10. Oligovit tablete
11. Beli luk

Image

Iseckamo sitno ili ispasiramo beli luk, dodamo mu kratko obareni spanać

Image
Dodamo dve usitnjene banane

Image

Dodamo kratko obarene gambore (jedno pakovanje)

Image
Dodamo kratko obaren grašak (pola pakovanja)

Image
Tri tvrdo kuvana žumaca
Image
Dodamo Kratko obareno pakovanje oslića

Image
Dve supene kašike pivskog kvasca

Image
Dve supene kašike aleve paprike (slatke)

Image
Oligovit tablete (jedna tabla) izdrobimo i rastopimo u što manje vode, zatim prelijemo celu masu i dobro izmešamo
Image

Sve to lepo izmešamo posle svakog dodavanja, propasiramo ručno pa izblendiramo blenderom dok ne dobijemo jednoličnu masu

Image
Na poslužavnik postavimo fliju ili kese i ravnomerno rasporedimo masu i ostavimo da se ohladi

Image
Kada se ohladi pokrijemo sa folijom i ostavimo u zamrzivač, kada se malo stegne napravimo manje kocke ili sitne kockice uvijemo u foliju i zamrznemo.
I na kraju deo koji supruge obožavaju je atomska bomba posle celog poduhvata Laughing Laughing Laughing

Image


Poslednji izmenio nemanjask dana Pon Avg 19, 2013 4:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 4:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dugi
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2013
Poruke: 31
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E brate, izvini sto upadam ovako bahato, ali zanima me je l mogu ja sa ovom hranom da hranim coi sarane i japanke?

Uglavnom svaka cast za tutorijal, bas si ga lepo pojasnio. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ishrana japanki i Koi šarana zavisi od doba godine, da li su napolju ili u akvarijumu i menja se iz meseca u mesec pa ne bi mogli uopšteno da govorimo da li im odgovara ili ne, u svakom slučaju treba im obezbediti pretežno biljnu ishranu jer su herbivore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dugi
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2013
Poruke: 31
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Sre Avg 21, 2013 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam od pre par meseci postao akvarista i kupio sam od druga AQ on mi reko da ima 80 litara a taj AQ zapravo ima 120, lol. U njega su mi dosle japanke i coi sarani, ja znam da one nisu preporucene za akvarijume i to, ali kasno sam se ja informisao za to.. u ovom bednom shopu gde kupujem ribice sam predlozio ako neko dodje ko ima vrtno jezero prodo bi mu po niskoj ceni ili cak zamenio za neke druge ribice, ali mi likusa nista ne javlja vec 20/30 dana.. Da ne duzim ja sad.. Uglavnom ne znam sta da izmiksam za svoje ribe jer im dajem za sad lisnatu i onu "crnu cigericu" valjda se tako zove.. To je sve od hrane sto ima i mom gradu... Very Happy surfovacu ovde po forumu dako nadjem nesto da napravim sam.. Smile Hvala tebi i poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Avg 21, 2013 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovime mogu da hranim tetre, rasbore i ostale ribice i kozice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 21, 2013 5:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ja hranim pomenute ribe ovom hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napomenem, ova količina hrane je dovoljna za otprilike 100 riba u periodu od 3 godine! Ja sa njom hranim mnogo više riba pa je brže trošim, čisto da imate u vidu ako se odlučite da je pravite da smanjite količinu srazmerno broju riba koje imate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha, hteo sam ja upravo to da prokomentarisem, al reko dobicu cusku od administratora za nepotrebne poruke Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanja, pravim hranu prema tvom receptu, pa neznam koliko ovsene kase treba dodati? Cinimi se da nije nigde napisano. Takodje koliko cena belog luka. Hvala unapred na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam jednu kesicu (kao od pudinga, ne znam gramažu) ovsene kaše i jednu glavicu (celu) belog luka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih sve prepolovio, mozda bih ostavio 3 zumanca samo kao kod tebe. I termin "kratko" prokuvati, to je od prilike koliko? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U kipuću vodu na 30 sec. za škampe a 3 minuta za oslića, takođe u kipuću vodu. Ovo je jaaako puno hrane pa kao što sam i napisao, prilagodi broju riba koje hraniš da ne bi trošio 10 godina Laughing Inače, posle par meseci korišćenja ja sam prezadovoljan napredovanjem i zdravljem riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nemanja (imenjace) na brzim odgovorima, tek sam formirao akvarijum pa ne znam jos konacan broj riba. Planiram mozda 20-30 na 125 lit. Ako spremim pola bice za godinu dana ok, mislim da hrani ne moze nista da bude zamrznutoj. Posle godinu dana sta ostane bacam, pa moze ponovo da se napravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne smeta joj ništa što stoji zamrznuta, čisto da ti ne zauzima mesto u zamrzivaču Laughing (to žene obavezno nabiju na nos svaki puta kada vade nešto iz njega Laughing )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja za dete kupim komad mesa, pa ga sredim, ocistim, pa u male paketice. Sakricu ispod toga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana koja nije original Hulk Ishrana 11 Uto Jul 07, 2020 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hrana za zlatne ribice za ishranu ziv... Zivadin Ishrana 1 Sre Maj 06, 2020 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice,prirodna hrana tt Nikola Ishrana 10 Sub Nov 23, 2019 3:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License