Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister filter od pumpe za bazen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li je ovo neko vec radio,ali mi je palo na pamet da za kanister iskoristim pumpu od bazena koja je fi125 i visoka 200mm sa pumpom od 2000l/h i vrlo je pogodno za prepravku tj samo treba ubaciti police za filtracioni materijal i gore probusiti dovod vode,odvod vec ima,poklopac sa dihtungom i sraf za ozracivanje....pa sta misliti da li se ovo moze iskoristiti za ak od 40l a mozda ce uskoro biti i malo veci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potraži na forumu,mislim da je neko pokušao za jezerce ali nije baš izvodljivo.Samo ti jedno mogu reći,i ako uspeš,2000l/h u akvarijumu od 40l je monstruozno mnogo protoka,ribe će uginuti jer neće imati snage da plivaju Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nzm mislio sam da to odgovara jer uglavnom svi sto sam gledao kad prave od kanalizacionih cevi stavljaju pumpu od 2000l/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam se setila.Ne mislim da nije izvodljivo,može da se uradi ali pravi probleme.To je čini mi se radio nemanjask u temi Jezerce (mislim da se tako zove,njegovo jezerce za razmnožavanje gupika),može da se uradi,ali se neko žalio oko povlačenja vode.Nađi tu temu,sad sam preko telefona pa ne mogu da ti tražim link. Ako je od kanalizacionih cevi,to smanji protok zbog širine,ali je opet to mnogo jako za 40l...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem, najjeftinija pumpa za bazene je 30-40 evra, a to je skuplje od najjeftinijeg kanistera. Cak iako imas jednu u visku, prodaj, pa kupi kanister za te pare. Smile
Ima jako malo mesta za filter materijal, prejaku pumpu i NIJE predvidjena za rad u kuci. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa dobro ovo je isti princip kao i kanalizacione cevi,jeste da neki prave i od fi 160 i 200mm al ima i od fi 125 kao i kod mene i kad se ubaci sundjer,bio kuglice i keramicki prstenovi bice tu dosta manje od 2000l/h a i treba dosta usisa da pokupi sav krs od japanki...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa to sam se i ja brinuo za buku Very Happy imam kuci viska,al tesko da to moze da se proda,a ako bih uspeo onda bih se uklopio da napravim kaniser od kanalizacione cevi i kupim akvaristicku pumpu,al dok prodam i napravim sve to potrajace,a hitno mi je jer trenutno nemam nista jer mi oslabila vazdusna pumpa i jedva gura vazduh kroz sundjer filter...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License