Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zlatna ribica - Japanka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2014 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je premalo 30l za njih!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 05, 2014 1:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je neko drzao japanke u jezercetu,ja imam 4 japnke u 40l,pa na prolece bih trebao da pravim jezerce da imaju vise prostora,ali sta raditi sa njima kad dodje hladnije vreme?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja znam,idu u hibernaciju,isto kao i Koi šarani.Samo je bitno da je jezero bude dovoljno duboko da ako se napravi led,ispod ima vode...I naravno,pojačana ishrana pre zime.Ali možeš i da nabaviš akvarijum od bar 100l sa dobrom filtracijom i ne staviljaš ni podlogu,i tu neka budu preko zime,ako ne bude leda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Jan 12, 2014 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa koliko treba duboko i koliko dugo mogu da prezive tako? nesto ne verujem da mogu preziveti tako od jeseni do proleca,a ne bih toliko ulagao da uzimam akvarijum poseban za njih nego sam njih uzeo kad sam tek poceo da se bavim akvaristikom,a sad kad vidim kolko poslo ima oko njih hocu da ih prebacim u jezerce-tj fontanu sa jezercetom,a da u akvarijum obacim neke malo drugacije ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SanjaLukic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juhu..imam jedno pitanje..imam dve ribice japanke i akvarijum od 6l nemam pumpu..do sada je sve bilo ok iako imam mnogo losu vodu zivim na Kopaoniku i voda nije ispravna puna je hlorra i kozna cega...u zadnje vreme ribica je mnogo mirna lezi na dnu i ne pomera se po ceo dan ali reaguje ako se priblizim ili lupnem u staklo..hranim ih proteinima...i brzo je napredovala do skoro..hvala Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko će da počne ? Ja stvarno ne mogu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brzio93 ::
pa koliko treba duboko i koliko dugo mogu da prezive tako?...

Jezerce bi trebalo da bude minimum 1,2m duboko i ribice bi tu mogle da prezive tokom cele godine, naravno ako su obicne, a ne fancy japanke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sanja,akvarijum ti je premali za japanke i vrlo verovatno će uginuti.U tih 6l ne možeš ništa da držiš.Pročitaj malo o japankama.Za njih ti treba akvarijum od minimum 200l.Izvoli : http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SanjaLukic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
Sanja,akvarijum ti je premali za japanke i vrlo verovatno će uginuti.U tih 6l ne možeš ništa da držiš.Pročitaj malo o japankama.Za njih ti treba akvarijum od minimum 200l.Izvoli : http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html




hvala mnogo...imam samo njih dve i nista vise..pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na Kopaoniku ne možeš da nađeš dobru vodu Smile
Istopiš sneg, oni potoci što teku na sve strane, samo prokuvaš malo, mada na nekima ni to ne treba.
Imaš hranu baš za zlatne ribice, možeš da je naručiš ako nemaš gde da kupiš.
Što se tiče držanja u kugli sve su ti rekli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SanjaLukic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cula sam da je izvorska voda puna minerala nekih koji bi mozda smetali ribicama pa nisam smela..i kad se prokuva ubije se u vodi sve sto valja..pa sam se ipak odlucila za cesmusu:) Kopaonik je inace pun ruda pa bi mozda i u vodi moglo biti rude..ovde sam citala da su mnogo izdrzljive ali opet nisam smela...Smile)
ovo je inace moj akvarijum:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
taychee




Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Apr 09, 2017 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, citam po forumu sta sve pise... pa imam jedno pitanje (za pocetak Smile ) .

Pre nedelju dana sam kupila akvarijum od 60l, kako bih nasu japanku koja je jako porasla premestili u nov dom. Citam ovde da je hladnovodna riba a meni je prodavac, iako je znao zasto ga kupujem preporucio i naravno prodao termostat (kineski) koji odrzava stalnu temperaturu vode 26stepeni. Ja sam ga gledala i nema mogucnost da se smanji i podesi temperatura, da li da ga menjam ili sta da radim?
Imam dve japnke sada i 4 mala cistaca za dno i staklo, kupila bih jos 1-2 japanke i neku biljku jos koju nadam se nece pojesti ovog puta, pa eto moze preporuka i za biljku

Evo mog akvarijuma Smile

Hvala svima!!!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 09, 2017 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Grejač slobodno možeš da izbaciš ukoliko ti akvarijum stoji u prostoriji koja se greje. Od biljaka koje možeš ubaciti je Anubia nana, barteri, Microsorum... Izađi na sajt Rainforestai pogledaj biljke za ciklidne akvarijume, te mogu i sa japankama.Ne znam koje čistače imaš, ako su Ancistrusi, njima neće smetati temperatura vode bez grejača...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License