Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pojmovi i oprema u Morskoj akvaristici Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, hvala ti na pohvali! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 2:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ciclidifish tank
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2012 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na ovim savetima i na odgovoru, vec mesec dana citam teme o morskoj akvaristici i sve vise i vise saznajem i ucim Very Happy

Ja bi najvise voleo da odjednom napravim veci akvarijum sa dobrom opremom jes da nebi mogao da prodjem ispo 1500 e ali nebi zalio ali cu malo da se strpim i da ucim malo vise o svemu da prikupim znanje pa posle idemo sa izradom veceg akvarijuma:D Ovo je moj akvarijum pogledajte kako izgleda da li je dobar za more http://www.youtube.com/watch?v=vdKWSgwWJ1w Very Happy Ovo sam ja sve sam uradio od dekoracije, pozadinu sam uradio i u nji smestio flter i grejac itd e sad sve bi to morao da skidam neznam koliko bi to bilo pamatno posto moram sve to da skidam a zalepljeno je za staklo silikonom:( .. E sad u njega bi ubacio jedno 10 kg zivog kamena i dve pumpe tunze Tunze Turbelle nanostream 6025 za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozzz.hteo bih igora da pitam za savet da li je svetlo kod mene problem?imam maxspectov razor led r420r od 10k 60w koji pokriva moju kocku od 60l dimenzija v43 d38 s38.jacina bi po teoriji trebala bitisavrsena 1w po litru.posedujem bazen sa mekim sps kao i lps koralima i anemonama....ranije sam koristio t5 dve plave dve bele od 36w dennerle reef light.sve mi uspeva osim sps-a posle dva meseca od unosa pocnu da izumiru lagano.mislio sam da cu problem resiti sa led svetlom al se isto desava.kako unesem sps posle mesec dana vec vidim ostecenje koje lagano pocinje da se siri.voda mi je prilicnoo ispravna.od tehnike koristim:
tunze skimer comline 9004 integrisan u kavarijumu
streamfilter tunze koji je takodje u kavarijumu predvidjene za unutrasnju upotrebu grejac 25 dennerle constant od 10w i pumpu stream koralia nano 900 l/h
dodavanej vode vrsi mi aqua mecic aquaniveau sp 3000 na vakuum principu
oprema je spremna da istera i mnogo vece akvarijume....
interesuje me tvoje misljenje pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na slici je biocirculator koji sam kasniej zamenio internim stream filterom tunze koji u sebi ima integrisanu strujnu pumpu te sam izbacio svoju hydor koraliju i biocirculator te sad izgleda mnogo kompaktnije i lepse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozzz.mozes li da mi das jedan savet?
posedujem interni filter comline serije od tunze-a sa stream pumpom integrisanom u sebi.u standardnoj opermi od filtracionog materijala poseduje sundjer filter grubi i vatu koje trenutno imam instalirane.posto bih zeleo da poboljsam filtraciju a rezervoar je tako osmisljen da se moze svojevoljno kombinovati jer unutra ima prostora(mislim na filter unutrasnji box)da li bi mozda mogao da na pocetku pri vrhu stavim predfilter ili ti grubi sunjdzer pa vrecicu ispod sa aktivnim uglljem i na kraju vatu posto imam neki ugalj koji mi je ostao jos od proslog filtera koji sam koristio uz biocirculator dok nisam imao ribe.posto sad imam i skimmer takodje interni integrisan u bazen displej,a jedini mguci zagadjivac mi je hrana za ribe u pahuljama i izmet,a uz to koristim i nitrat blokere,mozda bi bilo sve ovo suvisno al mogu ti reci s obzirom da hranim jednom dnevno jer ima samo dva ocealisa na 60l ipak ne toliko visok nivo nitrata i uz deset posto zamene vode jednom nedeljno ipak primecujem da je voda malo zuckasta sto mi smeta jer zelim da bude kristalno cista....unapred zahvalan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka AQ oprema - nekoriscena manastiriste Ponuda 0 Ned Okt 22, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum cca 200 L plus oprema Doksas Ponuda 0 Čet Jul 20, 2023 11:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License