Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pirane ... Istine i zablude Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam Sale nesto da te pitam. Posto nisam upucen dovoljno u problematiku pirana, ... Ovde se spominju prave pirane u slivu reke Amazon i ostallih zemalja kroz koje protice reka. Ti imas prave tkz.pirane. A ovde se spominju i neke Paku pirane. Citam o njima na netu. Paku jesu pirane jel tako , ali se razlikuju dosta od ,,pravih pirana,, za koje mi znamo iz filmova i slicno. Pise cak i da je Paku pirana biljojed. E sad, da nije malo veca prevara kada se prodaju Pirane po radnjama, sto se tice Paku pirane. Mislim da nije malo nekorektno prodavati Paku iako pise za nju da raste skoro do 1.metar, malo ko to zna i kupuje akvarijume neodgovarajuce litraze za Paku pirane, ima li u svemu ovome istine sto pisem ili ti mozes malo interesantnije i merodavnije da napises.Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 4:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bolje ove razlike da smestite u bazu riba, u nastavku moje teme pygocentrus nattereri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve mi je jasno i razocaran sam maksimalno veceras ce da idu u tiganj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I paku i pirane pripadaju porodici Characidae, odnosno "potporodici" serrasalminae. Ali, samo 4 vrste imaju ostre i specificne zube tj taj kompletan dentalni sklop te se smatraju pravim piranama - Pygocentrus, serrasalmus, pristobrycon i pygopristis.
Latinski naziv pakua je colossoma macropomum i colosomma brachypomum. Ta dva su kod nas najcesca - crni i taj red bellied pacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale jel mozes da nabavis koju pravu da necekam na mrest nepitam za cenu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaha
ajde javi mi se tamo oko 23. avgusta, tada se vracam sa nekog puta. Moze da svratis da vidis kako to sve izgleda, ne obecavam male, ali napravicemo valjda nesto!
Nema potrebe da ne pitas koliko kosta, cena je za sve jednaka. Uglavnom ce biti visoka manje vise svima, ali veruj mi, a shvatices to kada me i licno upoznas, svaka neprodata ce pre zavrsiti u stomaku odrasle ili wc solji nego otici u pogresne ruke ili biti prodata po nekoj drugoj ceni (ne racunajuci onoga ko uzme par stotina riba)!
I, znam odlicno kako se osecas jer sam i sam promenio desetak pakua svojevremeno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel imas broj telefona posalji mi na pm da mogu da te tad nazovem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslao sam ti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cujemo se onda 23 u nadi da ces mi nabaviti koju piranicu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

No 1 ::
Hteo sam Sale nesto da te pitam. Posto nisam upucen dovoljno u problematiku pirana, ... Ovde se spominju prave pirane u slivu reke Amazon i ostallih zemalja kroz koje protice reka. Ti imas prave tkz.pirane. A ovde se spominju i neke Paku pirane. Citam o njima na netu. Paku jesu pirane jel tako , ali se razlikuju dosta od ,,pravih pirana,, za koje mi znamo iz filmova i slicno. Pise cak i da je Paku pirana biljojed. E sad, da nije malo veca prevara kada se prodaju Pirane po radnjama, sto se tice Paku pirane. Mislim da nije malo nekorektno prodavati Paku iako pise za nju da raste skoro do 1.metar, malo ko to zna i kupuje akvarijume neodgovarajuce litraze za Paku pirane, ima li u svemu ovome istine sto pisem ili ti mozes malo interesantnije i merodavnije da napises.Hvala.


Vidis Zoki, da uprostim malo, kada se kaze pirana kapiras misli se upravo na tu ribu koja je agresivna koja napada koja je opasna! Ja ne kazem da ona to i nije, ali kazem da ona nije ni zmaj. Paku nije opasan, to je dobrocudna riba koja te NIKADA nece napasti! Nema ostre zube koji ce te opasno povrediti te je stoga ne ubrajaju pod pirane. Kada kazu pirana, misli se upravo na ove vrste koje sam ti gore napisao. Tu pojedine mogu da coveku u zglobu preseku ruku Very Happy
Vecina njih se drzi samo po jedna u aq kao sto je slucaj sa serrasalmus elongatus, serrasalmus rhombeus, serrasalmus manueli, serrasalmus geryi itd itd da te ne davim sada latinskim nazivima riba a ima ih jos ohoho. E sad, kada kazu opasna drzi se samo po jedna-ona jeste opasna, agresivna, ne tolerise cak ni ribu svoje vrste u istom aq!! Oni zive uglavnom kao samotnjaci i napadaju krda volova, krava, itd koja prelaze reke. Nisu ozloglaseni kao pirane pygocentrus!
Pygocentrus pirane zive u jatima i kao takve su izuzetno opasne! Logicno, gore prolazis od jata nego od jedinke. U slucaju da te jato napadne sanse su jako jako male, skoro nikakve.
Paku je riba koja nema ni lican latinski naziv sa piranom. To je riba koja naraste i do metar duzine! Naravno da nije humano drzati je u maim aq i naravno da nije lepo to sto ih prodaju kao pirane a u stvari bi trebalo da pise Paku riba!!! Citaj, PACU FISH, PAKU RIBA - a ne onako kako su se dovitljivi trgovci dosetili pa napisali PAKU PIRANA. Onda kupis ribu pa kazes pirana, pa ti ja kazem da to nije pirana, onda skapiras da nije, pa ide nervoza, pa je mirna riba pa ovo pa ono i onda se covek ubije u pojam skroz. Nadam se da sam ti makar malo priblizio ovo sve! Kada dodjes i vidis bice ti jos jasnije. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da veoma se zahvaljujem na odgovoru. U principu pokusao sam iz ranijih tekstova koje si ovde napisao da shvatim verovatno neke najosnovnije razlike izmedju paku pirane i pirane. A to je razlika u vilici ,zubima i velicini,duzini. Hvala veliko. Kad se zainteresujem za neku temu, sto me privuce idem do kraja, sto bih rekli do same srzi, odnosno max.detaljno, hvala.
Poprilicno je bilo na TV-eu, dosta emisija ,ugavnom na kratko o piranama u Amazonu. Gledao sam jedan insert gde jato pirana ,sad ne znam tacno ali lupam ,za nekoliko minuta, bukvalno tele ,koje je upalo u vodu ,raskomadaju.
Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trnigor ::
sale jel mozes da nabavis koju pravu da necekam na mrest nepitam za cenu

Aman covece pa ja sam ih vec izmrestio i imam male, ti i ja se bas ne razumemo izgleda Very Happy
http://www.akvarijum.org/forum.....t1940.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

razumeo sam ja tebe da si ih izmrestio al sam mislio da si sve rasprodo, valjda ce se medju svim tim bebicama naci koja za mene svaka cast sale
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
trnigor
Akvarista



Registrovan: 05 Avg 2010
Poruke: 128
Lokacija: Titel

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale treba mi provera za ove pirane
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Sep 02, 2010 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu pygocentrus nattereri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Otišle pirane biljojedi sad mi trebaj... kidloco Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Dec 07, 2016 2:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati pacu pirane paja patak Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jan 01, 2016 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pirane - Pygocentrus nattereri Stanko79 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 16, 2014 11:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pirane Predawr Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Jan 22, 2013 4:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pirane-Pygocentrus Nattereri No 1 Početak u akvaristici 13 Uto Nov 06, 2012 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License