Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Blek Moli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam, zato sam i tražila savet iskusnijih. Mogu li da dobijem tačna uputstva šta da radim i koliko dugo da bude u karantinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogledaj ima li ovde nešto za tebe,
http://www.akvarijum.org/forum.....e-t70.html
http://www.akvarijum.org/forum/bolesti-t2252.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah prelazim na čitanje. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iščitala sam još puno toga pored preporučenih stranica, ne bih li pronašla još negde iste simptome. Izolovala sam Moliku, malo joj pojačala temperaturu i ugasila svetlo. Vidim da je malo živnula i da povremeno i otpliva, umesto da samo treperi u mestu. Videćemo kako će da prođe noć. Sutra su sve na dijeti, za svaki slučaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja Molika nije preživela moć, iako je malo živnula po prelasku u karantin. Hvala na savetima, instrukcijama i pomoći. Nije imala ništa po sebi neobično, samo joj je bio iskrivljen rep. Posle ću da objavim i sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žao mi je. Nažalost, ribice ponekad "vole" da uginu, tako da se slobodno navikavaj na to. Meni se npr. dešavalo da moli koja je spremna za koćenje ugine. Posle mnogo čitanja, nađem informaciju da se nije"otvorila" i da je to razlog. Sve u svemu, guraj dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i sličice:
Image
Ovo beličasto po njoj je samo od blica. Krljušt normalna, peraja cela, na sebi bez ikakve mrlje ili fleke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rekao sam ti sada prati druge ribice !postoji mogucnost da je jos neka obolela obrati paznju kad ih hranis ona koja neuzima hranu izbaci je odma iz akvarijuma !!!!!ja bi na tvom mestu iz pocetka formirao akvarijum ali pre toga dobro procitaj sve !!!srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na svemu. Ove su za sada ok, koliko vidim. Danas ih neću hraniti, za svaki slučaj, mada nisam ni do sada preterivala, 1x dnevno, listići i crvene granule na smenu. Pumpa na max, aeracija, lampa i grejač na mestu, voda čista, ribice plivaju. Najbolji je skalar, koji čim me vidi da se približavam ide na vrh očekujući hranu, pa kako je ne vidi, ide svojim putem. Treba li još nešto da dodam kao preventivu....? Ukoliko ode još neka ribica, menjam sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da na slici primećujem malo izbuljene oči na ribici, ili mi se samo čini. Ako sam u pravu, onda neka bakterija na delu...Možda bi primena bactopur-a spasila ribicu, ali u ranijoj fazi bolesti. Možda ne. Možda grešim, što je vrlo verovatno. Ali, ako čovek ne pokuša nešto, neće znati da li greši ili ne. Ponovo, ja bih sačekao nekog iskusnijeg oko primene "leka"...Pokušaj da pitaš nekoga od admina preko PP.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za oči. I meni je delovala, ali tek kada sam je stavila na papir. U akvarijumu je bila isto takva od početka. Kako god bilo, gotovo je. Nisam ni mislila da joj dajem bilo šta na svoju ruku. Ipak, hvala... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde stavi jednu sliku akvarijuma sa opisom akvarijuma !!!!!!!!!!!!!!!1
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo detaljnog opisa:
- Pred Novu Godinu zasađene biljke u akvarijum od 40l (možda malo više) sa već odstajalom vodom
- U akvarijumu je kvarcni šljunak 1-3 i preko njega kvarcni šljunak 3-5
- Pre 10 dana dobio stanovnike: Skalar, Kuli-kuli, Crna moli i obične neonke
- Pre nedelju dana stiglo društvo: Zebrice i Gupi
- Usisavanje i zamena 1/3 odstajale vode pre 4 dana
- Pre 2 dana Molika pri dnu, u mestu, samo "treperi", bez ikakvih vidljivih nepravilnosti po sebi. Kad vidi hranu, ide ka njoj, jede i varaća se na dno. Uveče je izdvojim i sutradan je nađem uginulu.
Evo slike akvarijuma sada

Image

Trenutno u akvarijumu imam:
1x Skalar
1x Kuli-kuli
2x Gupi
4x Zebrice
6x Neonke

Od opreme imam:
Pumpa ALEAS AP-9804
Korner filter sa raspršivačem od 15-20cm
Grelač podešen na 25oC
Led lampa (plava svetlost)
Tu je samo jedan ukras u vidu veštačke šuplje stene sa nekoliko otvora (vidi se na slici). Odlično mesto za skrivanje kulike preko dana. Smile

Hranim ih listićima i crvenim granulama 1x dnevno po malo, na smenu. Juče su preskočile hranjenje, a kupila sam i larve komaraca, ali ih još nisu dobile.

Ribice plivaju, igraju se, sve deljuje normalno. Čak je i kulika izašla iz svoje kućice. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još jedna napomena: Skalara, Moli, Kuli-kuli i neonke smo dobili iz već postojećeg akvarijuma od prijatelja kojima je procureo aq, pa nisu hteli više da se bave ribicama. Što će reći, društvo je već dugo zajedno. Oni su imali aq približne veličine, s tim što je bio uzan i išao u visinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Skalari zahtevaju dosta veći akvarijum.
2. Mislim da je previše riba za ovu litražu (mada ako se vodi računa, može da funkcioniše)
3. Biljke će ti uvenuti, jer ne mogu da rastu ispod plavog LED osvetljenja. Potrebna ti je sijalica od bar 20W.
4. Obavezno kupi termometar (košta oko 100 dinara), jer to što si ti podesila temperaturu na grejaču na 25 stepeni ne mora da znači da je stvarna temperatura u akvarijumu 25 stepeni.

Uginuće blek moli može biti iz raznih razloga. Možda je već bolesna stigla kod tebe u akvarijum. Možda se razbolela u akvarijumu usled loših parametara vode, koja je nastala usled nedovoljnog procesa cikliranja... Može da se nagađa do sutra. Nadam se da je to izdvojeni slučaj i da će ostale ribe biti OK.

I jedno pitanje, čemu ti služi plava traka (raspršivač), ako je već vazdušna pumpa spojena na korner filter i tu izlaze mehurići? I interesuje me, šta si sve stavila u korner filter od filtracionog materijala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License