Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje CO2 sistema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam bocu,ventil,iglicasti ventil i el.mag.ventil.Nastelovao sam ga da mi izbacuje 15mehurova u sekundi na 85 l vode.To sam izracunao pomocu neke tablice nznm kako se zove ima na forumu koliko ti mehura treba po litri....nista nemerim od vrednosti samo svremena na vreme pogledam dal izbacuje i dalje isto mehurove.I flora i fauna vec 7 meseci prezadovljni Smile Samo ti je bitan iglicasti ventil da je pouzdan i da stalno odrzava broj mehura koji si nastelovao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam sljedeći manometar, pa me zanime, ima li tko takav i kakvi su dojmovi?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cokilio ::
Ja imam bocu,ventil,iglicasti ventil i el.mag.ventil.Nastelovao sam ga da mi izbacuje 15mehurova u sekundi na 85 l vode.To sam izracunao pomocu neke tablice nznm kako se zove ima na forumu koliko ti mehura treba po litri....nista nemerim od vrednosti samo svremena na vreme pogledam dal izbacuje i dalje isto mehurove.I flora i fauna vec 7 meseci prezadovljni Smile Samo ti je bitan iglicasti ventil da je pouzdan i da stalno odrzava broj mehura koji si nastelovao


Da nije previše 15 mehurova u sekundi? Zato ti je i drop čeker otišao u žuto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

15 u sekundi? Uopste nisam obratio paznju dok Ivan nije primetio, pa to je potpuno sumanuto, ne znam ni kako izbrojis 15 u sekundi...
Ne znam kakvo je rastvaranje, ali ovde se nesto ne slaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno je mislio 1,5 mehurova u sekundi. Mogu da zamislim šta bi se desilo kada bi gruvao po 15.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Redzinald
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Okt 2012
Poruke: 228
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je slican slucaj kao i kod tebe, imam trokomorni filter unutrasnji sa zarezom i u njemu dve pumpe...Tako da sam i ja probao sa staklenim difuzorima . Posto radim u laboratoriji imam krs tih staklenih difuzora sa keramickim membranama raznih velicina i gustine... Sve sam probao i na tu litrazu koju ti imas ni jedan mi se nije pokazao efikasnim kao sto je rastvarao propeler od jedne pumpe koji je rasipao sitne mehurove po akvarijumu a druga pumpa ih jos dodatno razbacivala po istom... Mana mu je jedina sto se cuje ali to meni nije smetalo uopste cak sam i bez gledanja u drop checker znao koliko ide u sekundi mehurova Smile . Probaj ode varijante i sa difuzorima i preko pumpe pa uporedi rezultate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kasnim sa odgovorom Smile moja greska.1 mehur svake 4-5 sekunde.Trenutno nemam dc ali cu ga nabaviti ovih dana poa cu postepeno povecavati posto je ovo najverovatnije malo ali bilje opet napreduje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko sistema hranjenja mladji ik... popindeed Uradi Sam (DIY) 27 Čet Avg 06, 2020 3:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Formiranje akvarijuma Psychofedex Početak u akvaristici 16 Uto Jan 14, 2020 3:47 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Formiranje novog akvarijuma Mladen68 Početak u akvaristici 62 Pon Jan 13, 2020 12:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License