Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar kome nesto `fali Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan od 4 Skalara se razlikuje od drugih. Naime, fali (pokidano) jedno peraje ili bodlja, ili kako se vec zove ona stvar koju svi Skalari imaju po 2 Confused
Evo slike, gde ce se lepo videti o cemu pricam.

Image


Interesuje me, dali ci te ponovo narasti ili ostao bez toga zauvek. Dali ce se to odrazaiti na njegov rast i razvoj ili ce uginuti?
Inace se ponasa isto kao i ova 3 ostala Skalara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se desavalo da druga riba malo osisa ta dva dugacka peraja skalaru pa su mu ponovo izrasla ali nikada nije bio toliko jako osisan kao tvoj i bio je odrastao.
Bilo da mu izraste ili ne, nece mu to nista smetati u daljem zivotu, tj nema razloga da ugine ili zakrzlja samo zbog toga. Ako tebi bas smeta, probaj da ga zamenis jer si ga takvog i dobio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mom borcu se isto ovo desilo pre oko 2 meseca, malo čudno izgleda jer mu je na "zdravom" peraju beo kraj, a ovo drugo je otkinuto, al' šta je tu je, koliko vidim ništa mu ne fali, razigran je kao i uvek. A možda i poraste opet peraje. (:
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tiger hvala na odgovoru!
Meni ne smeta, ovako dok pliva i ako se bas ne zagleda i ne primecuje se toliko, samo mi je vazno da se ne muci. Pomislio sam, mozda mu je neki vitalni deo za rast. Inace pliva normalno, kordinacija mu je ok, kao i kod ostalih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće biti nikakvih problema što se tiče plivanja.Možeš da ga zameniš,a i ne moraš...Obično takve ribe budu miljenici na kraju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj skalar je zakržljao i nikada mu neće izrasti peraja, na to treba obratiti pažnju prilikom kupovine. Događa se usled nepravilnog uzgoja u tvrdoj i baznoj vodi, ponekad bude više ovakvog "škarta" od normalnih. Sve u svemu, nikda se neće razviti do kraja ni on ni peraje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jbg, sad si me Nemanja ubio u pojam. Ne bih ga vracao, praticu razvoj, videcemo kako ce napredovati.. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Ovaj skalar je zakržljao i nikada mu neće izrasti peraja, na to treba obratiti pažnju prilikom kupovine. Događa se usled nepravilnog uzgoja u tvrdoj i baznoj vodi, ponekad bude više ovakvog "škarta" od normalnih. Sve u svemu, nikda se neće razviti do kraja ni on ni peraje.


surovo ali, na zalost, istinito..

Looniz, trebao si na to obratiti paznju prilikom kupovine, a prije svega prethodno se dobro informisati o karakteristikama vrste koju nabavljas. zao mi je ali nabavio si ribu koja moze sluziti za primjer kako kvalitetan skalar ne treba da izgleda Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nesecam se da mu je falilo nesto, mozda je to i kod mene vec zaradio, od Ramova mozda, nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

osim toga sam oblik ribe ne izgleda obecavajuce, glava, proporcije, peraja.. sve ukazuje na lose uslove odgoja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Šan
Akvarista



Registrovan: 13 Avg 2013
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 5:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bre pričate kao da je kupio karakondžulu. ;D

Bitno da je skalaru dobro i da će mu novi vlasnik pružiti što bolje uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 7:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je kod looniza, ako je imao lose detinjstvo, kod kolege ce docekati kvalitetno starost! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
kod kolege ce docekati kvalitetno starost! Laughing


Pa nadajmo se da će biti tako Wink Za sada sve ide svojim tokom. Inače ovaj Skalar izgleda veće od svih drugih Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupiki fali ceo rep Yaesu Bolest 5 Pet Mar 26, 2021 9:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License