Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi i uslovi drzanja. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odustajem od predloga jer vidim da je to p.... uz vetar. Ja rece da pokrenemo diskusiju o uslovima drzanja kad ono odmah cija p... je veca i lepsa.
krlle83, pocecu da tripujem da niko nista ne sme da napise ili da postavi ako nije po tvojoj volji. Tako si cini mi se isto bio decidan oko boje podloge u akvarijumu kad smo jednom polemisali oko toga.
Ako imas neku sugestiju na caparino pisanje u vezi uslova drzanja sa pocetka teme, napisi onda kako ti mislis da je ispravno pa da polemisemo.
Sta je korisno da ljudi obezbede za dobre uslove, da li treba treset, cattape lisce ili ekstrat, smola, kakva je pozeljna rasveta, uv lampa, kakve testere da koristimo, RO uredjaj, koliko i na koliko menjati vodu....itd. itd. ili je sve to neka tajna, ne znam, nisam pametan na koji nacin da motivisem ljude koji se "bakcu" sa ovim kraljevskim ribama da podele svoja iskustva.
Jeste da bih ja najvise voleo o tome da delimo svoja iskustva a ne da samo citam po milioniti put otvorenu novu temu: "Znate, ja sam nov u akvaristici, sta da stavim dole a sta gore, a zasto mi biljke propadaju kad sam im stavio zelenu sijalicu i sipao vodu......" I da gledam kako se ozbiljni akvaristi trude da ukazu da treba citati ono sto su vec pisali pa i po ko zna koji put pisu iznova sta i gde su gresili i onda dobiju odgovor u vidu samarcine tipa "Ma bas me briga, ko ce sa tim da se pati"
Izvinjavam se na svemu sto sam sad napisao ali dajte ljudi da pisemo drugarski i bez dizanja tenzije i prepucavanja.

p.s. Sa ovim zavrsavam svaku diskusiju u vezi ovoga i ako neko zeli da nastavi, slobodno moze na pp jer ne zelim da teme odlaze u off.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze TeoDose,

nema razloga da se nerviras, jer ovde definitivno nije rec o diskusima i uslovima cuvanja, vec mislim da je ovo nesto na relaciji Niš-Aleksinac. Rivalitet izmedju gradova Smile

Dobra volja uvek postoji za pisanjem, misljenja i kritike treba da se iznose, suceljavanje misljenja je cesto konstruktivan put za nesto novo, samo je problem u nacinu iznosenja kritickih stavova.

Smatram da je najbitnije, kada neko nesto tvrdi, neka izese dobru argumentaciju, i lako cemo se uvek dogovoriti.

Iskreno mi je zao ako ne nastavite ovu temu, jer mi, novi, jedino od vas iskusnijih mozemo da naucimo nesto novo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovoj temi se uopšte ne govori o uslovima držanja diskusa nego, koliko vidim, neko treba da proda svoje diskuse. Reklama ide u okviru banera, ili u podforumu ''Prodajem''. Ljudi, dajte malo komentara o uslovima u akvarijumu, kvalitetu riba, ishrani, itd. Ja razmišljam o diskaćima, pa me interesuju male cake velikih majstora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj post me je inspirisao da ozivim ovu temu i da na jednom mestu pisemo o tome ali ocigledno da nema interesenata.

capara ::
Diskusi i odgovarajuci uslovi za drzanje..

Mnogo toga ste mogli da procitati sa neta o Diskusima i drzanju ali bih ja ovde govorio iz mog licnog iskustva.
Kada sam krenuo da se bavim Diskusima nisam bas imao neki bogat izvor informacija tako da sam ono sto sam tada imao koristio i primenjavao kod drzanja ovih riba.
Akvarijum moj prvi za za diskuse 80 duzina 45 visina i dubina sirina 45, spoljni fiter sa crpnom pumpom , mangro panj 2 saksije sa apogetonom u obliku indijansko pera(neznam kako se zove ta biljka), 5 diskusa , neonska sijalica armatura i cev i to je pocetak..
Crpna pumpa je bila neka rena kujo sam dobio od strica iz Nemacke koja mi je bila dobrodosla za filtriranje ovog akvarijuma(dugo je nisam imao za sta iskoristiti), filter materijal obican sunjer tapetarski i perlon fata za punjenje jakni iz jedne firme iz mog kraja.
Da vam kazem da je sve to funkcionisalo odlicno bez ikakvih problema.
Vodu sam menjao na nedelju jednom ili dva puta.
Voda za menjanje odstajala u buretu od 200 l koju sam malo zagrevao pre nego sto sam dolivao za promenu. Vodu sam koristio sa bunara, inace jako tvrda voda..
Hrana jedna i osnovna je bila miks juneceg srca u kombinaciji sa vitaminima , spanac , aleva paprika i jaje za vezivanje mase.Davao sam ribama suseni tubifeks i larve komaraca ali nesto nisu bile odusevljene jer ih nisam navikavao od malena...
Proslo je tako 1,5 i ribe su porasle u prave lepotane od 17 d0 18 cm.Onda su i pocele muke o kojima cu pricati kasnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje neko iskustvo,nikad mali diskus u velik akvarijum,citaj akv kao moj sto je...
pogubi se riba,trosi previse kalorija na ishranu samu da ne stigne da trosi na rast itd...
pomoce u toj prici da su sami diskusi u velikom akv ali ne nesto previse...
Filtracije nikad dosta,sto vise to bolje,naravno umeren protok i temperatura sa mozda dozvoljenim variranjem od 1-2 stepena,zavisno takodje od velicine akvarijuma...
ishrana,nebrojeno puta spomenjena,ako je moguce,mix,suva neka komercijalna,i ako moze ziva hrana tipa grindali i slicno...
hranjenje treba prilagoditi celoj situaciji tj obavezama vlasnika,samom ponasanju riba i filtraciji kojom raspolazemo.Ja bacam 2-3 puta dnevno u umerenim kolicinama.Mnogi ljudi bacaju kako prodju pored akv po malo...zato kazem,sve zavisi od okolnosti.
Jaka aeracija je OBAVEZNA i to ne sme da se izostavi po mom iskustvu...
Osvetljenje,kod mene je ekstremno slabo,uzivo je prijatno za gledati ali uslikati je skoro nemoguce,ribi prija i to meni prija...Video sam kao i mnogi drugi gomilu biljnih akvarijuma sa diskusima i treba da se zna da dobar deo tih akvarijuma je nastanio diskuse samo za slikanje i nista vise,jer ona jata kao na fotkama se vide samo kad je riba polasena ili tek ubacena,a inace diskusi plivaju u nekoj haoticno elegantnoj formi po akvarijumu...
O samom mrestu i propratim stvarima nebi palamudio jer nemam iskustva,a i da imam cekao bih neke rezultate da imam o cemu palamuditi Smile
ako sam nesto zaboravio ili nekog nesto zanima neka pita,znam malo ali nije za baciti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu da pisem o njima u temi coveka ko sto rece Horus koji je pisao temu kako prodaje diskuse. O tome ko je kakav prodavac se daleko se cuje,a za doticnog se culo.
Ako zelite neka admin otvori novu temu o diskusima pa ce svako od nas pisati svoja iskustva i zapazanja.
A napisacu i novu podelu kao sto su i meni iskusni diskusari objasnili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja niti znam co'eka niti znam sta i kako prodaje a eto upoznah bas dosta Diskusara, sto licno, sto preko drustvenih mreza, pa ih niti reklamiram niti kudim javno.
Sta ima tebi neko da otvara temu, mozda treba i molbu da ti posalju da napises koju rec. Ako imas volje i zelje otvorices sam temu i napisaces a ako ne, molim te ne miniraj druge ako zele da napisu koju korisnu rec.
A to sto je nas dragi profesor i moj dragi prijatelj HORUS poleteo, ne procitavsi od pocetka temu i sto je skoro reklamirao svog komsiju da prodaje Diskuse, nema veze. Smile Sve to ide u korist svih nas ljubitelja akvaristike. Administratori, moderatori, urednici tj. uprava ovog foruma je tu da odobrava, sankcionise odnosno da odrzava ovaj forum u granicama normalnog i korisnog, a ne sluzi tu da nama otvara teme i da nas moli da napisemo nesto korisno.
Moj prijatelj i imenjak plavsic88 je shvatio sta sam hteo i bez predrasuda procitao moju nameru da na jednom mestu pisemo o svemu sto znamo o Diskusima iz licnog iskustva. Ja cu se takodje drzati toga da pisem samo iz licnog iskustva a ne "reko mi jedan co'ek", pa onda rasplamsamo temu i dodjemo do zajednickog resenja gde gresimo i sta nam je ciniti odnosno ispravljati.
U sledecoj poruci u ovoj temi cu se drzati naslova teme a ti radi sta ti je volja druze moj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos, propratio sam temu od početka, ali iskreno nisam imao mnogo da pročitam o uslovima uzgoja, jer su uglavnom bile postavljene fotografije. Ja sam ovu temu zamišljao upravo kao i ti. Očekivao sam da iskusni ljudi iznose svoja iskustva, baš zbog nas koji planiraju da se upuste u avanturu zvanu ''DISKUS''. Ako sam pominjao tipa koji uzgaja diskuse, aludirao sam na to da bih voleo da se vidim u Beloj Crkvi sa, ako se ne varam jonikom. Nisam uopšte pomenuo kako se diskusaš iz Bele Crkve zove. Vidim ja da su diskusaši po svemu sudeći vrlo sujetne osobe, pa ću se ja ipak zadržati na mojim barbusima. Ne bih voleo da i mene taj sindrom obuzme. Hi hi hi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jasmina




Registrovan: 22 Jan 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Jan 22, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima, imam jedno pitanje...
Imam tri diskusa veličine 10-12 cm i jedan od njih je kriv (telo mu je krivo kada ga gledam od napred) pa me zanima da li će, ukoliko se upare i omreste male ribe biti defektne ili to nema veze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License