Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je staklo između neonki i vode neophodno? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je staklo između poklopca (tj. neonki) i vode neophodno. Šta će se desiti neonkama ako ga uklonim?

Staklo mi smeta jer oslabi svetlost koja stiže do biljaka a i opasno je ako se spotaknete ili vam sklizne iz ruku Surprised
Nemam rasprkivač koji bi prskao po neonkama.
Ako prigušnice neće (mnogo) stradati, ja bih ga rado uklonio. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 1:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam spoljni filter, prelivni da kazem.. pumpa tera vodu iz filtera nazad u akvarijum a staravoda ulazi u filter jer je nizi nivo vode jel.

uvek se ujutru na povrsini stakla (o kome je rec), nadje voda od isparenja, tako da mislm da bi ti se vremenom talozio kamenac na samoj neonci i slabio svetlo, da ne pricam o spojevima, tj ne znam da li ti je vodonpropusno...

doduse , u drugom akvarijumu (rio 125 juwelov) ne postoji staklo izmedju vode i neonskih sijalica..
tako da.. pitanje je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 5:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*joniko kamenac ne moze da ispari nikako Smile tako da nikakvih fleka nece biti ni na staklu ni na neonkama od samog isparavanje vode.
Nemojmo mesati i brkati juwelove vodonepropusne konzole (prigusnice,grla bilo da su t5 ili tCool sa ovim nasim obicnim grlima i prigusnicama,neko moze da nastrada zbog gluposti.

Sto se tice tih ISPARIVAC stakala ti slobodno mozes da skines ako ti bas toliko smetaju i ako zelis da napravis kurslus u akvarijumu.
Iako nemas nikakav rasprsivac pa da ti prska po neonkama,grlima i ostaloj elektronici pre ili kasnije neka riba ce ti se pracaknuti kad je budes hranio i eto ga...kratki spoj.
Takodje i nocu (tj kad su ti svetla u akvarijumu pogasena) dolazi do hladjenja haube i automatski voda iz akvarijuma (posto je toplija u odnosu na haubu) pocinje da se kondenzuje direkt na tvojoj elektronici,i cim upalis svetla eto ga...opet postoji sansa da napravis kratki spoj.

Moj savet ti je ili da ostavis ta stakla ili da kupis vodonepropusne konzole.
Nemoj se igrati bzvz. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 6:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikad nisam koristio isparivace na svojim akvarijumima, svetla su mi uglavnom veoma blizu povrsine vode, na rasveti uvek imam kamenca od isparavanja a kratki spoj nikad nisam imao.. Dobio si vec odgovore i misljenja na onom drugom forumu, neces ni ovde naici na drugacije odgovore... ako si bas u strahu da ces imati kratki spoj ugradi kulere u haubu i nema problema sa isparavanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 6:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece ti se desiti nista samo ces s'vremena na vreme skidati kamenac sa fluo cevi... Ukloni ga slobodno.... Bravo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac sa sijalica se najlakse skida tako sto se na krpu ili sundjer stavi limuntus, malo pokvasi i lagano prelazi preko sijalice. Naravno sijalicu treba izvaditi iz haube Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozeljno je prijatelju i veruj mi jako korisna stvar bolje pojacaj svetlo sa jos jednom sijalicom nego da skidas staklo !!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low iron staklo Peku Tražnja 0 Ned Okt 17, 2021 10:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License