Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zgrbljeni i mršav Gupi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako završavaju moji Gupi. Žive kod mene dva tri mjeseca i onda počnu mršaviti i kao da se zgrbe, a nakon toga ugibaju.
Ovo je redovna pojava kod mene. Ne znam o kakvoj se bolesti radi i što da poduzmem?
Kod svih se razmnožavaju kao ludi, a kod mene uvijek ista priča s tragičnim krajem.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 12:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 6:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....n%20stomak
Crevni paraziti, iscitaj temu sa linka, dosta je pisano o tome. Trebao bi da uvedes u ishranu riba crvenu barenu papriku. Naidje gupijima s'vremena na vreme tako, ja im dajem barenu papriku svakih 3-4 dana, da bi se preventivno ocistili od parazita.
Ako su ti generalno lose gupike, moze biti ako su dugo kod tebe, ako nisi skoro ubacivao neku novu ribu, da im je generalno lose stanje zbog dugog ukrstanja u srodstvu. U tom slucaju bi trebao da odvojis par zenki, i da ubacis nekog novog muzjaka kako bi obnovio i osvezio "krv" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala jovica. S paprikom bih mogao pokušati. Što se tiče krvi, pokušavao sam prije uzimati ženke na jednom mjestu, a mužjake na drugom, ali je situacija uvijek bila ista........nakon par mjeseci krenu jedan po jedan. mladih gupija gotovo i nemam. Zato se kod mene black moliji kote kao ludi. Isto živorotke, ali totalno kontra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje vezano za ovu vrstu problema (crevni paraziti). Da li se prenosi lako u akvarijumu, sa ribe na ribu? Pitam ovo jer sam imao dva slucaja da mi se riba ovako "ugasi", u poslednjih godinu dana, ali ostale su sve zdrave i prave.. ipak, da li nakon sto se pojavi ovakva situacija u akvarijumu treba nesto preventivno preduzeti?

hvala i pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License