Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa zebricama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
barbus zeleni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2014 7:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam manjih problema sa zebricama, molim za savet. Akvarium je 25l, voda je bistra, ima par biljaka, oko pet puzeva, dva cistaca, filter i pumpicu. Imam 4 roze-narandzaste zebrice i dve purpurne. Osim toga tri ksifo, jedan muzjak i dve zenke, dva zelena barbusa, dve blek moli, muzjak i zenka, jos mladi, dve tetre. Svi stanovnici su bili ok, osim kod zebrica se desava to da su sve ove zenke, znaci 4 roze i jedna purpurna proganjale tog jednog muzjaka i maltretirale ga, pa sam ga stavio u karantin, misleci da je bolestan. Delovao mi jei nesto usukan, cak mi je jedan iskusniji prijatelj rekao da ce da ugine. Ali njemu izgleda nista ne fali, u karantinu se popravio i kanda izlecio od trauma. Jedan drugi prijatelj mi rece da mu ne fali nista, i ako pozivi nedelju dana da ga vratim u akvarium sa ostalim ribama. To sam danas i ucinio, i delovalo mi je da je sve ok i da se on obradovao tome, a onda sam posle dva-tri minuta skontao da ga ona purpurna zenka juri i proganja, pa sam onda nju izdvoijo u karantin dok se ne posavetujem sta treba da radim, jer ocigledno je da je neka disproporcija u pitanju, a zbog ovih praznika nesto su slabo i radile radnje sa ribicama. Od kad sam nju izdvoijo, opet je sve ok, a ni njoj nista ne fali, osim sto je povilenela prvih par minuta u izgnanstvu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2014 7:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Jan 13, 2014 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi sliku akvarijuma da vidimo kako to sve izgleda. Ako zanemarimo da imas previse riba na takom malom mestu ,ubilji aq malo vise da ima gde da se krije i nece biti problema. Jednostavno ona nesto oce od njega a on nece pa dobija batine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
barbus zeleni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu!
Korisno! Epilog cele price je sledeci, onog ribca zebru sam posle nedelju dana rehabilitacije vratio u akvarium, i sve je bilo ok dva minuta, onda ga je ta zenka ponovo povijala, pa sam onda nju ubacio u karantin-samicu jedno 3-4 dana, kupio jos jednog muzjaka, pa posle i nju vratio, i sad je sve ok. Kacim slike cim uspem da ih smanjim na 250kb...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
barbus zeleni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2014 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2014 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zebrice su jatne ribice, i jako vole duze akvarijume jer su non stop u pokretu, samo jurcaju. Imao sam dve zebrice u 40l. Muzjak i zenka, i zenka je non stop jurila muzjaka, dok nije uginuo. nisam imao kome da ih dam. Na kraju je i sama uginula udarivsi o pregradno staklo. Traze prostora. U tvom akvarijumu od 25l ce se samo muciti, i jurcajuci, stresirace ostale ribe. moj ti je predlog da ih vratis u shop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
barbus zeleni
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Jan 2014
Poruke: 4
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetu,ali izgleda da nisi procitao da je kod mene u akvariumu sada situacija ok. Kako si i sam rekao, zebrice su jatne ribe, a ti si imao svega dve, ako sam shvatio jos i same, i to muzjaka i zenku. Ja ih imam sedam. Kod zebrica, kako sam se kod iskusnog akvaristicara raspitao, idu tri muzjaka na jednu zenku,a kod zivorotki tri zenke na jednog muzjaka, ili barem dve. . Kod mene je sada bolji balans, pa vise niko nikoga ne dira, a da nisam odreagovao, ubiljio akvarium i drzao naizmenicno tog muzjaka i zenku u karantinu, i oni bi isto lose prosli. Takodje je kupljen jos jedan muzjak, pa vise ovog niko ni ne dira. A u planu je i veci akvarium.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta je to filter i pumpica? Koliko je star akvarijum. Ako može detaljnije.
Mislio sam da je kod mene tarapana u 25 litara ali ti si mi idol Smile "U planu je veći" je ono što mi je okruglo tri meseca izgovor za mučenje riba (mada nije sve i moja krivica ali slobodno uperi prst u mene) Smile Mada od nedelje naručujem stakla i kupujem komšinici ispod pojas za spasavanje i dalje mučim ribe sigurno oko mesec dana.
Definitivno se ne uklapa, bar po mom skromnom mišljenju: Mnogo velike ribe, ribe kojima treba dužina akvarijuma za plivanje, kombinacija živorotke-ikrašice, podneblje manje-više, tj. nešto prođe nešto ne, kamenjar kao potpuno neprirodno okruženje (ne treba ti nijedan kamen bukvalno)...
Trebaju ti biljke: npr. valsinerija, jedna anubia, jedan mikrosorum. valsinerija napravi malo senku za ostale dve. Uglavnom ništa što raste visoko i brzo (osim valsinerije koju pustiš da se kontrolisano širi). Može i mali panj, ali baš mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam znao da ti je u planu veci akvarijum, vec sam ti izneo moje iskustvo kako bih ti pomogao. Pozuri sa novim i vecim akvarijumom, jer nece biti dobro toliko zebrica u 25l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License