Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Duzina creva za CO2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nigde nasao konkretan odgovor za ovo. Ukoliko se pravi DIY CO2, zanima me koliko flase mogu biti udaljene od akvarijuma, tj difuzora, kao i to da li mogu da se ne nalaze u istoj ravni? Npr, da stoje u komodi na kojoj stoji akvarijum, ili iza nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je dugacko 1,5 metar, sad plus minus.. To je od male boce do difuzora.. A od velike do male ima jedno 40cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, i nalazi se ispod akvarijuma skoro na podu u polici.

Ja mislim da duzina nema uticaja na rad, crevo ce se polako puniti gasom dok na kraju ne izace na difuzor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je flasa sa co 2 ispod akvarijuma i crevo koje ide u akvarijum je negde oko vise od 1 m. Ako si predvideo da flasa stoji u komodi ili iza nje nema nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da kod mene nema druge boce , vec iz jedne boce direktno u akvarijum ide crevo i co2. Evo link, http://www.akvarijum.org/forum.....90-30.html ... pored police levo nalazi se boca od co 2>flasa od soka su voce>polica je visoka negde oko 70 cm akvarijum oko 50 i to ti je to , bez brige.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi i sa crevom dužine 5-6 metara DIY CO2 sistem radio bez problema. Samo bi mehurići počeli da izlaze možda 20-30 minuta kasnije i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je crevo koje ide iz druge flase bilo 5m dugacko do povratnog ventila (stavio sam ga da mogu da gasim co2) i od povrtanog ventila do difuzora jos 1m. Very Happy Sistem je radio savrseno. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 24, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod dužine meni pade napamet jedna stvar..

Dali je izvodljivo.. Na izlazu iz Reaktora, t.j. flaši DIY CO2, bih stavio T račvu, posle nje na 2 creva (2 izlaza sa T račve) bih stavio po ventil, i jedno crevo pustio u akvarijum, a drugo na terasu. Tako da, noću bih zavrtao ventil koji vodi u akvarijum, a puštao ventil na crevu koje vodi ka terasi. Ujutru obrnuta operacija. Dali je neko nešto slično radio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran koliko su ti ventili stvarno nepropusni, tj. da li bi 100% drzai gas, tj regulisali na koju ce stranu ici. A ne kapiram sto mora gas da ide na terasu? Ja sam to resio tako sto sam izmedju stavio nepovratni ventil na crevo izmedju flasa i akvarijuma. Nocu samo raskacim i uzivam (vrlo je to mala kolicina gasa).

Inace, malo prodje pa mi se javi problem i negde popuste spojevi
u sistemu (konkretno negde na cepovima). Svaasta sam probao i ne ide. Smislio sam neke izmene pa cu probati u sredu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 26, 2014 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cekam da mi stigne ovaj cep za obicne flase, porucio sam preko Ebay-a.

Image

Tako da vise nece biti problema sa cepovima, nema nikakvog lepljenja i t.d.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kupujem creva za kanister filter peconis Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Mar 16, 2019 11:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spadanje creva sa difuzora reventon Ostala oprema 9 Uto Feb 24, 2015 11:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ventili i creva za kanister tigar Arhiva Malih Oglasa 6 Pet Jan 17, 2014 12:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koleno za silikonska creva???? BoneDrop Razno 3 Pon Jan 06, 2014 8:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čišćenje creva kanister filtera goranp Filteri i pumpe 8 Sre Dec 25, 2013 12:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License