Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Brachydanio rerio-Zebrica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam problem,kupio sam akvarijum pre cetri dana,2 dana sve super kad sinoc vidim da se zebrica cudno ponasa,pliva pri dnu,a ne sa ostalim zebricama pri vrhu,pliva takoreci u mestu sa repom povijenim na dole,izgleda kao da nema snage...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ikliranje-

http://www.akvarijum.org/forum.....pocetnike-

Ovde imaš dosta toga o početku i početničkim greškama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....-t264.html

http://www.akvarijum.org/forum.....t2120.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sam ja to procitao pre nego sto sam se upustio u sve ovo ali ja sam uzeo akvarijum sa sve ribicama od ljudi koji su ih drzali vec duze vreme,znaci one su naviknute bile na tu vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa, e onda daj opis akvarijuma. Filtracija, ostali stanovnici, temperatura, održavanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

80l
26c temp
4 skalara
2 barbusa zelena
3 cistaca
2 kralj. neonke
4 zebrice i
4 roze neke kao neonke
a za opremu sam laik oni su to uzeli u zemun centru i tamo su im rekli da je to od opreme sto im treba za toliki akv..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto se odrzavanja tice,odradio sam samo ono nedeljno,zamena vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je dosta ribica za sa 80l...A Jel si primetio agresiju skalara koliki su ako su na pun velicini ,,maticnoj,, m ogu da budu agresivni prema ostalim stanovnicima i mozda je ranio neku zebricu a da nisi primetio Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne,skalari su mi i najmirniji u akvarijumu,po nekad se pokoskaju medjusobom,a 3 su mi velika i jedan mali...a moguce je,nju sam prebacio u veliku teglu pa cu videti,naravno ako je to dobro resenje?ili da je vratim u akv?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginula je ta zebrica,sad sam dosao kuci i molly koja je bila trudna je uginula,a jos jedna zebrica tesko pliva....ne znam sta da radim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da budeš laik, ali u tome što si pročitao imaš o filterima i aeraciji, pa valjda možeš da vidiš šta imaš od opreme. Ili se potrudi da okačiš slike pa bar da vidimo šta je.
Koliko vode menjaš, imaš li aeraciju, da li ribe imaju uvučene stomake, naduvene oči, bele tačke i koliko imaš riba uopšte, odakle sad trudna molika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molly sam zaboravio da napisem,a imam tu filter pumpu kao crni sundjer je,nemam kutiju da bi procitao koja je,al je vec stajala u akvarijumu i radila im je...ribe izgledaju ok,i zebrice su izgledale ok,al odjednom prva kao da je "uvenula" nije izgledala kao druge,bukvalno kao cvet kad vene,zadnji deo joj se spusti i pocne da tone i pliva blize dnu i odvojeno od drugih zebrica i da,izgleda kao da joj se uvukao stomak...Dan posle prve,evo i druga pocela...Filter-pumpa je neki kao sundjer
Image
rasveta 2*13w -tako pise na njoj
vodu sam jednu trecinu zamenio,tek sam uzeo akvarijum od ljudi,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slika njena

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je preslaba filtracija za 80 lit. Pod hitno treba resiti filtraciju, kvalitet vode ti je los pa se ribe razboljevaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisi prao filter u česmovači?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest zebrica voja kozice 96 Početak u akvaristici 7 Uto Apr 10, 2018 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zebrica tone andreja84 Bolest 8 Pon Feb 12, 2018 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hitno pomoc oko mresta zebrica voja kozice 96 Razmnožavanje 7 Pon Okt 23, 2017 11:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License