Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jeftino smanjivanje KH Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Perovic95
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2013
Poruke: 42
Lokacija: Panvevo

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam bokal sa filterom koji se koristi za preciscavanje vode za pice (cena mu je ja mislim oko 800 dinara ) i uradio sam testove vode pre i posle.
Rezultati su bili iznenadjujuci:
Kh sa 16 koliko je cesmovaca kod mene u pancevu je opao na 5.
Otprilike traje par sati da se napuni bokal kroz filter,tako da ako kad se setim promenim bez problema napunim kanister od 25l za par dana, sto je idealno jer menjam vodu jednom nedeljno.
Sta mislite o ovome?

Evo i slika:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam sličan bokal, neki Akvaphor. Da bi napunio bure od 30l, treba da profiltiram 25 takvih bokala i tako četiri puta nedeljno. Šta misliš koliko će ti trajati filter u bokalu, kojeg moraš da menjaš nakon čini mi se 120L prečišćene vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Perovic95
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2013
Poruke: 42
Lokacija: Panvevo

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IvanGrozni ::
Ja imam sličan bokal, neki Akvaphor. Da bi napunio bure od 30l, treba da profiltiram 25 takvih bokala i tako četiri puta nedeljno. Šta misliš koliko će ti trajati filter u bokalu, kojeg moraš da menjaš nakon čini mi se 120L prečišćene vode?


Varira od 150l do 350l u zavisnosti od bokala,ali ulozak kosta oko 350 dinara koliko sam video na netu,tako da bar u mom slucaju za 1000dinara mogu dobrih 3-4 meseca da smanjujem kh. (to takodje cisti po specifikaciji od hlora,fenola,teških metala,rđe,pesticida,naftnih derivata)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sluze RO aparati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Perovic95
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2013
Poruke: 42
Lokacija: Panvevo

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Zato sluze RO aparati.


Slazem se ali je skup. Definitivno planiram da ga uzmem ali ne sada,a ovo dodje kao privremeno jeftino resenje,ili kao stalno resenje za ljude sa manjim akvarijumima koji bi generalno menjali po 10-20litara vode nedeljno. Inace ja sam samo dao ideju za one koji nemaju ro aparat, svako dobro Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za akvarijume manjih litraza mozda se i isplati. Kod vecih litraza , ko zeli meksu i cistiju vodu ipak mora da nabavi RO aparat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima po tim firmama što rade filtere za vodu ulošci sa jonoizmenjivačkom smolom koji se koriste u većim filterima, mislim da koštaju kao bokal a kapacitet im je dosta veći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi bio skup ro uredjaj kad bi moglo da se kupuje na rate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sajt za smanjivanje fotografija i vel... Uros Kg Razno 10 Sre Apr 01, 2020 12:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Smanjivanje PH vode Doksas Hemija 19 Ned Apr 03, 2016 6:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jeftino ... Raka Arhiva Malih Oglasa 5 Uto Mar 01, 2011 1:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jeftino; Raka Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jan 26, 2011 10:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License