Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Brachydanio rerio-Zebrica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam,prao sam u cesmovaci i sipao nesto sto su mi dali u radnji easy life easy start...A reci mi sta od filtracije jos da uzmem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da sam opasno pogresio,jel moze to nekako da se ispravi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naj bolje rešenje ti je stakleni prelivni filter, to je možda naj jeftinije rešenje odlične filtracije. Neša Barajevac može da ti odradi odličan filter, kontaktiraj ga na pp.
Drugo rešenje je kanister filter, što je skuplja varijanta.

Što se tiče sadašnjeg stanja, menjaj vodu češće i ne diraj filter više, kada se pere, pere se u vodi koju izvučeš iz akvarijuma. Činimi se da u uputstvu Easy Starta piše da po potrebi preparat se može dozirati i svaki dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Looniz.Da,pise da se moze svaki dan dozirati.Jel smem ja to da sipam direktno u akvarijum,jel nece smetati ribama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo sad mi i neonka kraljevska pliva naopacke...izludecu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz ::
Neša Barajevac može da ti odradi odličan filter, kontaktiraj ga na pp.


Zabranjeno reklamiranje ! Mr. Green
A i trenutno nemam stakla Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok se smisliš za filter i Neša ne nabavi staklo Smile možeš da rešiš jako brzo na sledeći način: kupiš potapajuću pumpu ili motornu glavu kako je još zovu, protoka 300 do 500 ltara/h. Pumpa će ti trebati za bilo kakav vid filtracije se odlučiš. Odgledaš sledeći video:

http://www.youtube.com/watch?v.....MzldTzRRhn

Kupiš saksiju prema tvojim dimenzijama, plavi sunđer, vatu, bio ball i to natrpaš i miran si dok ne središ. Nemaš puno posla, ne gubiš mesto u akvarijumu a ne bi trebalo da košta sve zajedno više od crvene i po, može čak i da se našminka da lepo izgleda a i zasadi neko cveće (ovo ozbiljno, video sam neke ruse koji su tako prelepo sredili prostor iznad akvarijuma, glup sam inače za cveće, znam da može bambus). Posle natenane razmisli o filtraciji, ako uopšte i poželiš da menjaš. Takođe ne treba ni aeracija.
Ne znam za easy start, meni je bolja solucija za tvoj akvarijum serin bionitrivec a možda i toxivec (ako sam pogodio naziv).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel moze da se kupi jos jedna ta filter pumpa,pa dve da imam?I bio sam u radnji,da ne reklamiram koja i rekli su mi da klasika,odaspem trecinu vode i da posto nemam odstajalu sipam iz cesme i da sipam easy life ffm preparat???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 80-tak litara i tolike ribe (velike, skalari itd...) ti treba ozbiljan filter, sa dosta filter materijala. Tako da samo bacaš pare na te sunđer filtere.
Sera bionitrivec služi da brzo naseli filter bakterijama, toxivec valjda da ukloni otrove (ovo sa rezervom, nisam siguran). Za česmu ide aquatan i aquasafe da ukloni hlor. FFM je dobar i ništa ne fali da dodaš ali ti nemaš stabilan akvarijum i dobru filtraciju, takođe je pristojno skup.
Ne hrani ribe par dana, ne brzaj sa tolikim izmenama vode, zameni jednom nedeljno. Od ovih preparata što sam naveo ne znači da će da uspe ali možda pomogne. Easy start i FFM rade neke druge stvari.
Panika ti je najgori neprijatelj, polako i jedno po jedno: prvo dodaj u vodu ono navedeno, reši filter, prati stanje i šta preživi preživelo je. Skini se malo sa foruma i probaj da spasavaš šta možeš. Ja mogu da ti odmah poklonim mali resun kanister ako dođeš do Pančeva ali ni on nije za tvoju zapreminu ali će bolje da ti radi filtracija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Pet Jan 31, 2014 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Neso na ponudi za kanister ;D posto nemam mesta za taj spoljni filter,fizicki nemam gde da ga postavim,kakva je opcija za hang on filtere?i koliki bi meni protok trebao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 31, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam hang on, ali mislim da bi ti neki kao atman hf-0300 ili 0400 radio posao. Za njega ti treba i malo mesta iza akvarijuma (ne mnogo, ali ne znam koliko) i odgovarjući otvor u poklopcu ako ga imaš.
Ono za saksiju od terase sam ti ozbiljno predložio (onaj link) ako imaš mesta samo iznad akvarijuma. Meni se baš dopalo kako je rus to napravio Smile
http://www.youtube.com/watch?v.....hV5VMlGvZ6
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prepolovljena zebrica na pola!!! pomoccc Gagi02 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 11, 2018 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest zebrica voja kozice 96 Početak u akvaristici 7 Uto Apr 10, 2018 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zebrica tone andreja84 Bolest 8 Pon Feb 12, 2018 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hitno pomoc oko mresta zebrica voja kozice 96 Razmnožavanje 7 Pon Okt 23, 2017 11:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License