Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce/fontana.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao ljudi, od prosle godine imam u dvoristu mini jezero/fontanu, i prosle godine je bilo samo napunjeno vodom i radila ona prskalica ali ove godine bi hteo da uradim manje promene i da tamo tokom leta borave zlatne ribice/koi sarani.. Jezero ima oko 1500 litara, a moje pitanje je vezano za filtraciju, ne trebaju mi neki skupi profesionalni filteri ali tek toliko da pokupe ostatke hrane..., ali ja bi hteo da napravim nesto slicno filteru sa linka (http://www.akvarijum.org/forum/post116031.html), ali ja bi umesto ovih kutija za CD napravio u jupol kanti(od boje za krečenje) od 15l uz odgovarajuću pumpu za moju litrazu jezera, e sad moje pitanje glasi da li ce biti dovoljan jedan takav filter ili da stavim 2(ja cu sve to lepo da upakujem u vodu nista neće da se primeti).. Rolling Eyes I da, jos jedno pitanje, prosle godine tokom leta imao sam velikih "problema" sa osama koje su u velikim grupama dolazile i preko celog dana se kupale tu i pile vodu(nisu pravile nikakvu stetu ali su zauzele celo dvoriste) dakle sta da radim kako da ih oteram ovog leta od vode?? bangbang Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da napraviš uradi sam verziju filtera slobodno, jedino sa čime se ne slažem je izbor riba, odnosno, šta ćeš sa šaranima preko zime, naravno ako jezerce nema "zimovnik" odnosno dubinu preko 1 m pa će biti napolju. Možda je bolje da pokušaš sa klasičnim japankama ili "zlatnim karasima" koji ne rastu toliko veliki pa mogu da prezime u nekom akvarijumu i još nešto, 1500L je za par Koi šaran, max 3-4, rastu bez problema po 5-6 kg pa i više u jezerima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bokiie ubaci ti ove nase recne sarancice, tj onako krupnije. Tovi ih celu sezonu pa u rernu Very Happy. Taman da vidis kako ce to funkcionisati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ca druze, ja vec imam ja jednu ideju za jezero, ali zahteva malo ozbiljnije radove.
Ovako ja planiram da napravim to jednog dana

Image

(Nista ruznije u zivotu nisam nacrtao, ali ako imas interesovanja mogu da ti nacrtam u nekom inzenjerskom programu)

I da ja sam planirao nekih 3 m kubna, zapremine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"ja vec imam ja jednu ideju" kada su obrisali edit jbg.....:DDDDD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja takodje treba da pravim jezerce na prolece da iselim 4 japanke iz akvarijuma,pa sam planirao da pravim filtraciju od pumpe za bazen,po principu diy kanistera,da samo napravim korpice za filtracioni materijal i da premestim usis na poklopac,bice oko 2 kubika vode a pumpa je 2000l/h predvidjena za bazene od 10.5 kubika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za koi sarane da rastu veliki, i sada sam trazio nesto po netu i video koliki mogu biti i odustao sam za sada Laughing od njih, dakle ostaju japanke.. Pa da vadicu ih zimi u neki akvarijum posto je to pravljeno samo na 50 cm dubine, nije planirano za ribice tako da... A sta mi preporucujete jednu onu kantu od 15 litara ili da stavim 2? I sta da radim ako i ovog leta budem imao navalu osa? Evil or Very Mad E da, hvala vam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
Ca druze, ja vec imam ja jednu ideju za jezero, ali zahteva malo ozbiljnije radove.
Ovako ja planiram da napravim to jednog dana

Image

(Nista ruznije u zivotu nisam nacrtao, ali ako imas interesovanja mogu da ti nacrtam u nekom inzenjerskom programu)

I da ja sam planirao nekih 3 m kubna, zapremine...


Evo i nekih slika od proslog leta, ove godine planiram malo ovde gde je zemlja i ovo jadno cvece da stavim malo vise sitnog kamenja da to lici na neki kamenjar, jos malo biljaka i zelenila, i da napravim veci onaj "vodopad" (trenutno je na nekih 40 cm iznad vode)
Ja jedino ako uradim tamo pozadi(nacrtano je crvenom bojom), ukopam u ovu zemlju okolo, ajde molim te ako ti nije tesko nacrtaj mi u nekom inzenjerskom programu(filtracijoni matrijal je u necemu slicnom sumpu koji se koristi u morskoj akvaristici..?) ili tako ili stavljam dve kante u jezerce Very Happy

Image
Image
Image
Evo ovde sam ti oznacio, to je jedino mesto gde bi mogao da bude..
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boki ja planiram i za akvarijum nešto ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=cBG6ycUgIGw
Polica iznad i par saksija i da me više ne zamlaćuju gde da trpaju cveće Smile kažu da prilično dobro radi posao.
Takođe imaš i varijantu:
http://www.youtube.com/watch?v=YFcioRUCa6c
Sa tim da u dvorištu možeš komotno i žardinjere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da ovo je ok varijanta za akvarijum, ali kako si mislio da ja to nege sakrijem i da se ne primeti tj. da ne bode oci? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko velika žardinjera ima da se kupi, nemam baštu Smile
Staviš je na zemlju tu gde si označio, naređaš kamen oko nje da sakriješ bokove, provučeš dva creva kroz kamenje, a gore nema šta da kriješ, sadiš orhideje i tako nešto u filter materijalu (imaš negde kod onog rusa spisak šta može da raste pa guglaj).
Takođe ona slika sa pumpom, kablovima i crevima je strava i užas Smile Naslaži malo kamena u vodi i posakrivaj to, usisavače ona i kroz te otvore među kamenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da, sad sam shvatio xD
E ove slike su oko 2-3 dana nakon punjenja(to je bilo leto 2013 Very Happy ) to je sada sve sakriveno tj. videcete na slikama od ove godine, ali morate da pricekate trenutno je zavejano snegom Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja zaboravih za ose, radio sam ranije u skrobari, lepile se ko mutave na sirup. Zvali smo neku firmu za deratizaciju iz Bgd, davno je bilo inače, pregledaju da nema osinjak u blizini, nadime ga ako ima, naprskaju okolo objekta. Sve atestirano, neotrovno (pošto je prehrambena proizvodnja) i nema ih dve godine. Onda ih opet zoveš Smile Ne znam koliko je koštalo ali nije bila neka velika cifra ako uzmeš u obzir da su prskali pola fabrike.
Pecaroški rečeno, jedino one spirale (otrov živi) ili neku tacnu pa upališ kafu da dimi (onu za kuvanje, tursku) na par mesta, po kašikicu dve, tera i muve i komarce, ma i ljude Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzio93
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 50
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kakvu si ovo pumpu koristio za prskalicu???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brzio93 ::
a kakvu si ovo pumpu koristio za prskalicu???

Za prskalicu koristim ovu pumpu sa linka, sa njom sam kupio i ono podvodno svetlo.. Very Happy

https://www.google.rs/search?q=pumpe+za+fontane&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=M53wUu3cCeai4gSs_oD4Cw&ved=0CDMQsAQ&biw=1536&bih=764#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ctmS102qPHyQ2M%253A%3Bj5u140mvbPweKM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ceger.rs%252Fimg%252F34106618%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ceger.rs%252Fsearch%253Fq%253Dpumpe%252520za%252520fontanu%2526f_SiteName%253Dwww.kupindo.com%3B440%3B330
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License