Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pumpa za izmenu vode u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa je dao primer kada se zamena vrsi direktno iz cesme.
Ovo sa pumpama .... iskreno, nek vam je bog u pomoci. Ne znam dal da se nadam da vam je voda toliko loseg kvaliteta da morate da je drzite u buradima, ili da se nadam da je ipak voda dobrog kvaliteta Smile a ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja iskreno ne znam za česmovaču ovde, piju deca, pijem ja, neki put malo svetlucamo u mraku, ništa strašno Smile
Ne znam, meni objasnili da probam sa česmovačom, ako se ribe razigraju slobodno koristi, ako se "pokunjaju" kupiš aquasafe, aquatan ili nešto slično i dodaš pri zameni. Nikad ne sipaš u filter, nego u akvarijum tako da imaš prilično razblažen rastvor česmovače.
@nikouro: ne znam da li si video vodu u ZR, oni blešte u mraku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja menjam vodu kao nesa, voda iz akvarijuma crevom ide u tus kabinu nakon istakanja 1/3 nakacim na slavinu i dodam vodu. Inace je akvarijum oko 250l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravio sam da napisem da tako menjam vodu vise od godinu dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ja iskreno ne znam za česmovaču ovde, piju deca, pijem ja, neki put malo svetlucamo u mraku, ništa strašno Smile
Ne znam, meni objasnili da probam sa česmovačom, ako se ribe razigraju slobodno koristi, ako se "pokunjaju" kupiš aquasafe, aquatan ili nešto slično i dodaš pri zameni. Nikad ne sipaš u filter, nego u akvarijum tako da imaš prilično razblažen rastvor česmovače.
@nikouro: ne znam da li si video vodu u ZR, oni blešte u mraku Smile


smeh , salu na stranu. Da im nisam u kozi. Ali, takvu vodu da drze u bilo kakvom buretu ona ce biti ista pa ista. Dobro. Tad ce svetleti samo nocu, a ne i danju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Uto Jan 28, 2014 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Uh, ovo bas zvuci kao maltretiranje.
Japixxl, jesi li razmisljao o nekom alternativnom resenju?


Pa znas kako,zimi mi nista drugo ne preostaje jer gde god da stavim tu vodu da odstoji bice hladnija nego u akvarijumu tako da moram da je dogrevam. Dok na prolece kad bude toplije i leto vec je mnogo lakse. Imam cisternu od 2.000l koja stoji napolje i cim je malo toplije unutra je voda mlaka,na toplo vuce i direktno ide u akvarijum. E sad,najbolje bi bilo da tih 70-80l vode nekako mi bude pored akvarijuma i odma da ubacim,tipa tim pumpama. Mada ne stavljaju mi se burici i kante po sobi tako da za sad je ovo jedino resenje. Cesma mi je odmah na 1m od akvarijuma ali dzabe. Za istakanje i usisavanje dna crevo direktno u sudoperu i ekstra ide,ali kad treba da se doda malo zeznuto Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Jan 30, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Za istakanje i usisavanje dna crevo direktno u sudoperu i ekstra ide,ali kad treba da se doda malo zeznuto Very Happy"


E to je ono sto ebe nase koke a nije petao Wink.Nije tesko ali kad moras 4-5 mesecno da menjas muka postaje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce isprobana pumpa od ves masine.Baca dobro u visinu ali ima jedan problem sa njom.Da bi mogla da izbacuje vodu mora da bude na dnu kante da voda pritiskom dolazi do nje ali,posto ona nema el ventil da joj zatvori dovod vode mora da se vodi racuna da crevo koje ubacuje vodu u akvarijum mora da bude vislji od kante da neiscuri voda.Ili da se stavi neki ventil na to crevo pa tek kad se upali pumpa onda ga otvoriti.Izvodljivo je sve uraditi samo treba lepo osmisliti da se prikaci na kantu sa odgovarajucim crevima i da se lepo izoluje.Samo sto crevo koje izbacuje vodu mora da bude malo uze od predvidjenog da lakse izbaci vodu.Ako budem imao vise vremena pozabavicu se time.Za sad sam samo probao da li moze da gura vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License