Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesan microsorum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imama microsorum pteropus, i mladi listovi koji treba da rastu propadaju, tako sto "predpostavljam" budu izgrizeni, ti mladi listovi tako izgledaju kao da su rubovi pojedene i imaju rupice po sebi i neke crne tackice, u akvarijumu imam gomili malezijaca, 8 neonkica, 3 korija, i 20-30 kozica, cudno mi je da ovi razvijeni vec listovi nisu ni taknuti a ovi maldi ne mogu da se razvijaju....

Da li su stvarno izgrickani ili je to neka boljest biljke, sta da radim? :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti problem, bujao je bez ičega, izrodio gomilu pelcera i stao, isto kao i kod tebe se pojavljuje. To mi se i sa nanom desilo, dodajem profito i nana se oporavila skroz a mikrosorum ni makac, izbijaju novi listovi ali bolje da ne izbijaju kako izgledaju.
Mislim da je Nesha Barajevac rekao da mu treba CO2, ja ubacio easycarbo, da probam ali zamalo da pobijem puževe, tako da nisam dalje eksperimentisao.
Ostavio ga tako pa šta mu bude dok ne uredim premeštaj u veći akvarijum.
Probaj sa nekom varijantom tečne prihrane i CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko mi je rekao da microsorumu ni ne treba CO2, ni nesto preterano jako svetlo, dovoljno je 0.5-0,6W/l
i redovne ramene vode i to je to, preodacu da odradim neku DIY varijantu CO2 nemoze da skodi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ja rekao ovo za CO2. Microsorume imam neke malecke, skoro zaboravljene, od ranije. I od skoro par slučajno dobijenih, isto malih. DIY CO2 dodajem sporadično, tako da ne verujem da sam ja ovo rekao.
Sećam se jedne teme gde se kaže da je nekakvo crnilo listova kod ove biljke skoro normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Nešo, negde se pričalo o tome, zabuna. Mator pa slaba memorija Smile
Meni je otišao do površine vode, sa mnogo izdanaka na listovima. Uglavnom su sami otpali, listovi na kojima su bili izdanci propadnu, to je prirodno. Izdanke sam poklonio i nemam pojma kavo je stanje sa njima.
Problem mi se javio nakon toga, užbunio se, raste rizom ali kao što salvatore kaže, listovi kao izgriženi, crne tačkice (izdanci krenu kao crne grančice npr.) koje se prošire i u truljenje, ne znam, jednostavno ne raste isto kao i pre. Rastao je baš zeleno i lepo.
Meni se verovatno osmokot istrošio pošto je nana isto krenula da stagnira, dodao sam nov, ubacio tečnu prihranu, prvo seru (valjda florena ili tako nešto) pa profito. Nana se razlistala dok mi mikrosorum i dalje ist (mada i jeste kilava biljka). Svetlo mi je negde na 0,6-0,7 W/lit. Ima već oko dva meseca da je takvo stanje. Nana se skoro uduplirala za to vreme.
Salvatore, javi kako prođeš sa CO2 ako nije problem, amazonce ću lako privremeno da preselim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, stavio sam i sprej bar da bije na njega, mada su podeljena mišljenja oko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slučajno omašio neki taster pa se poslalo, izvinjavam se.
Podeljena su mišljenja oko strujanja vode, čitao sam na nekim biljnim forumima. Ništa pametno se nije promenilo, probao sam neko vreme i vrati posle na staro. Meni je žao što propada jer je od onih pet šest listova od kupovine, izrastao u ogromnu i lepu biljku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmass moss, Bacopa Monnieri, Mic... boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Jun 29, 2020 9:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum Pteropus Plivac Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Maj 07, 2020 2:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Mar 11, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam microsorum Plivac Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Dec 17, 2019 8:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License