Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 lecenje baktopurom?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mikeli123
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2010
Poruke: 15
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da i ja dodam moje iskustvo mozda moze pomoci meni jeste.Imao sam problem da nadjem lek nije ga imao u pet sopovima,pa sam lecenje izvrsio lekom koji sam uzeo u apoteci ;Orvagil; 250mg.Jednu tabletu dnevno u 50 litarski akvarijum.Tabletu dobro sasitnis sto sitnije,ubacis u casu sa malo vode,promesas i sipas u akvarijum.Temperaturu na 30 i tako 3 do cetiri dana.Kod mene je to bilo uspesno.Da li je jos neko imao iskustvo sa ovim lekom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 04, 2011 11:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Feb 05, 2011 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiMa987 ::
Imali smo slican problem,ich,crnilo,pa cak i raspadanje peraja.U nasem slucaju resilo se kolapsom aq i ponovnim cikliranjem,ali tad smo bili mladi i neiskusni. Very Happy
Samo jedna napomena,ne znam koliko si upucen.To crnilo koje se javlja na krajevima peraja pa se onda siri i zahvata telo ribice moze biti od amonijaka,tzv opekotine od amonijaka.Izrazito je karakteristicno za japanke,ali ti ne mogu reci sa sigurnoscu da li se i kako manifestuje kod ostalih ribica.Svejedno,mozda bi mogao da proveris i to.


Moze biti da je tvoje izlaganje tacno jer akv nije bio dovoljno cikliran i imao je veoma visoku koncentraciju amonijaka, voda menjana, sad je mnogo bolje a za koji dan cekam analizu kvaliteta.
Osim tog crnila imao sam i bele pege takodje odlika raspadanja peraja a takodje moje prelepe Guppy ribice su dobile iskrzana i ofucana peraja tako da mi sve ukazuje na tu bolest, lecenje baktopurom je u toku, 3rd day Smile sutra ide menjanje 1/3 pa cemo da vidimo sta e desava dalje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Aleksa1980
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2014
Poruke: 30
Lokacija: Mionica

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz i ja imam problem sa ichio poceo sam tretman juce lekom fmc. koliko dugo smsm da ih lecim ovim lekom.akvarijum je 220 lit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2014 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upisi lokaciju u profilu Aleksa.
Imao si nekoliko nacina da ribu izlecis od te bolesti a ti nadje da lecis sa FMC Sad . Imas par tema gde su dati dobri primeri u lecenju riba od ove bolesti. Takodje, procitaj i temu o ovoj bolesti kako se bolest ne bi vratila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksa1980
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2014
Poruke: 30
Lokacija: Mionica

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2014 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

procitao sam sve teme ali mi i dalje nije naj jasnije koji je lek najbolji
Edit:
procitao sam sve teme ali mi i dalje nije naj jasnije koji je lek najbolji
Edit:
da malo detaljnije opisem.od 15 neonki pet ih ima 2-3 tackice ancitrusi od4 1 ima10ak ostala 3 po 2-3. imam 10 gupi,10 ksifo,2skalara,10 moli,6 coridorasa.,oni nisu zarazeni.broj tackica se poveca svaki put kada zamenim trecinu vode. ali samo na istim ribicama
Edit:
molim vas za savet koji lek je najbolje da koristim
Edit:
da i dali treba da zamenim deo vode da bih poceo tretman sa drugim lekom
Edit:
moze li mi neko uskoro pomoci


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Feb 08, 2014 6:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Nema potrebe za otvaranjem nove poruke kako bi tema uvek bila vidljiva
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedinstveno resenje/lek postoji, a to je : Odrzavanje higijene u akvarijumu kako bi se bilo koja bolest sprecila. Redovna zamena 1/3 vode, jednom mesecno ciscenje filttracionog materijala ... itd.
Na pocetku ove teme je dato upustvo za koriscenje Bactopura, a evo ima nesto i u delu Hemija : Sera Baktopur . Ako se budes pridrzavao upustva, postoji mogucnost da izlecis ribe ali to niko ovde ne moze da ti garantuje. Ni sa ovim lekom, ni sa drugim.
Postoji takodje i tretman povecanja temperature vode na 28-29C uz dodavanje odredjene kolicine soli . Ali posto imas ancistruse i coridorase onda ovaj tretman zaboravi.
Pored Bactopura mozes koristiti i Sera Costapur , pa na kraju krajeva i FMC ( mada se on ne preporucuje iz vise razloga ).
Imas primere, imas nacine i sad ostaje samo vreme.
A da, preporucio bih i sledecu temu : Bolesti , Zastita i Lecenje , Bele tackice na ribama (Ichtiophtiriasis multifiliis) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lecenje Ich sa kozicama Fricky`88 Bolest 0 Pet Apr 03, 2015 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: lecenje suvog /zivog kamenja Laki Morska Akvaristika 5 Čet Dec 11, 2014 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Icn lecenje bez karantina big akvarium bublz Bolest 5 Pet Okt 10, 2014 9:39 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Izdvojeno: Zastita i lecenje Bojan Bolest 1 Sub Feb 28, 2009 11:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License