Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Herotilapia Multispinosa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da otvorim i ja svoju prvu temu medju ciklidima Smile

Ono sti mi se svidja kod multispinoza je da nisu agresivne prema ostalim ribama i to je u pocetku bio glavni razlog sto sam ih nabavio. Vremenom su me osvojile Smile
Verovatno cu na prolece da preuredim akvarijum kako bi im vise prilagodio sredinu. Sad ne lici ni na sta Smile povadjene sve biljke a ostavljene po koja kripta i nesto anubija cisto da ima nesto a da ne raste puno.

U mojih 120 litara plivaju 3 multispinoze, dve zenke i jedan baja.

Prvo odusevljenje je bilo kad sam primetio da ce biti mrest odnosno da ciste jedno mesto na panju. Primetio sam da im treba ceo jedan dan da izaberu mesto i da ga ociste sto rade i sutradan a potom se mreste. Prva losa stvar sa kojom sam se susreo su helene. Kad sam video ikru na njoj je bilo masa helena cisto da znate sta vas ceka ukoliko budete bilo u istoj situaciji. Sve sam ih pohvatao sa ikre medjutim bilo je i onih koje nisu bile na ikru i koje bi se pojavljivale ko zna odakle tako da sam morao voditi racuna o tome i stalno ih vaditi. Kad sam primetio da helene vise nisu pretnja odnosno da sam ih vecinu izvadio jer nisam video ni jednu u blizini ikre mogao sam malo da se opustim.
Cekao sam da prodje period inkubacije pa da pratim dalja desavanja. Posto sam morao na put, razmisljao sam o tome da kad se vratim da ce me verovatno docekati proplivani malci medjutim nije ih bilo sto je bilo moje prvo razocarenje. Najgore u celoj prici je bilo sto nisam znao sta se desilo jer nisam bio prisutan ali druga zenka je bila pred mrest tako da sam nju hteo ispratiti do kraja i ovo je u stvari prica o njoj a ovo je bio mali uvod Smile

Za razliku od prve ova se nije izmrestila na panju vec na jednom kamenu mada je bas dugo birala mesto.
I tada sam primetio po koju helenu ali sam ih odmah vadio. I sad ima po koja ali predpostavljam da nisu vise opasnost kao sto su nekad bile kao kad ih je bilo vise.
Uglavnom zenka cuva ikru mada je i muzjak nekad odmeni ali to uglavnom bude kratko. Posle nekih 2-3 dana iskopali su rupu gde je trebalo da ubace mladj. To je ono sto sam citao da rade. Medjutim jedno jutro je zenka ikru uzela u usta i am, neeeema vise. Ja sam morao na posao tako da nisam zna sta ce biti jer sam ocekivao da ce prabaciti male u rupu a ona smazala ikru. Kad sam se vratio ista situacija, ikre nema nigde ali su branili jedan deo tako da sam predpostavljao da je ikra tu samo sto ne mogu da je vidim. Evo bas jutro sam primetio da se mladj izvaljuje bas na tom mestu odnosno rupi. Sad mi je malo laknulo jer su zivi i zdravi.

Nemam neke bas reprzentativne slike pa sam pravio mali video na kome se vidi gde se mladj nalazi i kako masu repicima. Morate se dobro zagledati. Rupa se nalazi izmedju kamena i grane. Tu cete primetiti jedan manji beli kamencic na kome se moze primetiti kako promrdaju repicima. Preporucljivo je da gledate u 1080 HD rezoluciji kako bi bolje videli Very Happy


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 9:44 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosao u ciklidne vode, ali one Centralne Americke Smile . Prelepa riba zivih boja, nema sta. Zanimljiva riba, uglavnom miroljubiva i koja se ne stidi da prikaze svoje boje.
Jesi li primetio da vole biljke da grickaju, sobzirom da im je osnovna hrana biljnog porekla ? Ili si to resio na neki drugi nacin ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada mi ne diraju biljke a ne tangira me to ako krenu. Anubije cine vecinu tako da ako nju drmnu svaka im cast Smile A i imam ih dovoljno tako da opet nije strasno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, da ne rece gde da gledamo, ne bismo ni videli male! Very Happy Svaka cast! A za nane, nemam reci. Ja tek nabavio nanu, 10ak listova, ali jednog dana te mozda i stignem! Very Happy Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cestitam Bojane na ulasku u ciklidne vode sto bi rekao Nikola Smile
Prelep mali centralno amerikanac (naravno ,ako je dobra linija), koji nije preterano agresivan ,mogu da kazem najmanje agresivan C.A , jedina mana je sto voli malo biljke da cupne ,ali posto ti imas dosta nani , verujem da ce samo po neki novi izdanak cackati ,i nece biti problema ,pogotovo ako im dajees biljnu hranu;)
I cestitam na mrestu ,oni su dosta laki za mrest ,pogotov sto im nasa voda odgovara . Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš mrdaju Smile
Zanima me da li ima još neki stanovnik u akvarijumu sem navedenih helena? Neka grupa korija ili slično.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, zaboravih da pitam a podseti me nesa : Ima li jos koja riba sa njima u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boki cestitam! Uzivaj i spremi pivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro da su i sami. Ostala jedna platika i trebalo bi da ima jedan ancistrus mada ga vec dugo nisam video Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo je,ne umem da komentarisem ciklide jer ne poznajem oko njih nista bukvalno..samo napred!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Feb 09, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, mene isto zanimaju.
Pročitao sam da ako ima više od jednog para, dodaju se neke živorotke kao ksifo naprimer, ali ni slučajno crvene (navodno im jarke boje povećaju agresivnost) koje im služe kao markeri za ispoljavanje agresivnosti (tako nešto otprilike je pisalo). A sa druge strane su najmirniji ciklidi. Ispao sam totalno zbunjen oko preporuke za sustanare, dodaj nešto drugo da imaju šta da biju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 5:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heheh , to sam ja koliko se secam ovde pisao ili negde ,u svakom slucaju , za njih bas i ne vazi to sto se tice agresije ,ja sam bez problema drazao vise komada i uz po neko malo koskanje (bukvalno bez ikakavih poseldica) ,stvarno su murni ciklidi (jer na spram vecine oni su kao neonke Very Happy).
i to za crvenog ksifoa sam ja pisao ,ali to ne vazi za njih ,vec za neke koje su agresivinije ili ti neki od pisciviora kao sto je salvini ,i tu zna da poveca agresiju dok kod ovih "blenda" nece nista zanciti crvena boja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, skroz su mirni. Dok se nisu izmrestili jedna zenka nekad povija drugu ali nema nikakve tu agresije. Sad je malo druga prica kad su mali tu. Ova sto je sama uvek se krije jer je roditelji pojure a pogotovo zenka.

Razmisljao sam ubaciti zebrice gore cisto da malo upotpune akvarijum. Ne znam da li bi to bilo ok? Generalno voleo bih jos nesto da ubacim. Razmisljao sam da ako od malih nesto bude da ostavim jos koju ribu.

Inace, sad su mladj prebacili u drugu rupu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo, lepo.. Smile
Vidim da se polako vraca onaj stari Bojan. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji. Malo sam čitao o njima pa ispao ludo zbunjen Smile Video sam da stave korije, ancistruse i uglavnom ribe dna sa dosta "grubljim" ciklidima, hvala još jednom na objašnjenju surcinac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Herotilapia multispinoza - Dugin cikl... Nigros Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 10, 2018 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka herotilapia multispinosa djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Maj 31, 2017 12:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka herotilapia multispinosa djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Maj 27, 2017 6:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Herotilapia multispinosa Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jul 28, 2014 5:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Herotilapia multispinosa jevra Razmnožavanje 9 Ned Apr 01, 2012 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License