Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slaganje ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DzonyB7
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Treba mi savet od vas iskusnih akvarista koje vrsta ribica bi bila najpogodnija za slaganje sa barbusima posto sam sad tek stavio akvarijum i imam 6 barbusa....
Kakak savet imate da mi date i drugo pitanje mogu li barbusi sa gupikama posto sam dobio muzjaka i zenku a muzjaci imaju veliki rep a to znam da barbuse iritira...
Mozete li mi pomoci?

Hvala u napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini moj akvarijum ti je ziv dokaz da se dosta riba slaze nasuprot cinjenici da se neke ribe ne slazu. Stoji to da ima kompatibilnost ali recimo imam trihogastera oko 10cm i 2 ajkulice i 2 skalara zajedno sa kozicama pa svi zive srecno. Kad kad se trihogaster pojuri sa ramirezima cisto da im razbije lenjost. Bilo je svakojakih riba po mom akvarijumu i sve su se slagale. Ali, nije uvek i kod svakog isto. Cisto eto, u prilogu ti stavljam neku uporednu listu riba koje su kompatibilne sto opet ponavljam ne mora da znaci. Probas pa vidis Very Happy
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekajmo kolegu Reventona, on je kombinovao dosta vrsta bas sa barbusima, pa ce ti on reci neka svoja zapazanja! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki je akvarijum u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DzonyB7
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je negde oko 40 litara znaci nije puno veliki....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nije dovoljno mesta za pravljenje kombinacija. Na tvom mestu, dodao bih jos 4 barbusa, kako bi zaokruzio na 10, plus 5-6 riba dna i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DzonyB7
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislio da ubacim zebrice ili platike da doguram do 10 i dva muljaca posto planiram da uzmem drugi akvarijum jos malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tako malom akvarijumu, usled nedostatka mesta, mogu da budu agresivni. Ukoliko vec planiras drugi akvarijum, strpi se do tada Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DzonyB7
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Pon Feb 10, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok onda poslusacu te

hvala vam puno na svim odgovorima...


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Feb 10, 2014 11:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DzonyB7
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesuje me jos jedna stvar,citao sam ali nisam siguran kako da razlikujem zenku od muzjaka kod barbusa,imama zelene tigraste i neke narandzasto sa belim prugama?

hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz mog iskustva, Barbusi vole da grickaju repice i muljarima. postaraj se da imaju gde da se sakriju ako ih ovi pojure a meni sa zebricama su bili OK jer je zebrica "ziva" ribica. Ali moj akva je 100L.
Negde sam procitao da kada ih ima vise,jato, onda se oni igraju medjusobno i nediraju nista ostalo.
NAravno problem je i velicina akvarijuma za jato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License