Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum by_vorens Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravda za BARBUSE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 2:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

12 ti dan od formiranja nove postavke,biljke krenule sa rastom ali isto tako krenule i alge po podlozi i malo po biljkama,kao sto sam i ocekivao..nastavlja se menjaza po 50% vode dva puta nedeljno,foto period smanjen na 7h..co2 gruva u fulu,bez prihrane..cikliranje je u toku.. Smile


Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, imaš 1W/l. Tako sam i mislio. Blyxa zahteva jako svetlo i dobru podlogu, kao što si i sam rekao. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..co2 gruva u fulu,bez prihrane..cikliranje je u toku.. Smile

Ovo i nije baš tako pametna stvar,c02 učitavanje mora da isprati i učitavanje hranljivih materija,nije nenormalno da biljke usled veće potrošnje c02 imaju veću potrebu za hranljivim materijama,ubrzava se metabolizam samih biljaka samim tim u vodenu kolonu oslobađaju veću količinu organskog odpada usled nedostataka.Organski otpad + svetlo jednako Alge.,,c02 gruva u fulu,,ovo neznači ništa ako ne povedeš računa o raspodeli gasa kroz protok/cirkulaciju vode unutar samog rezervoara(to pitanje izaziva glavobolju)C02 učitavanje je mnogo komplikovanija stvar od bilo koje druge,hranljive materije imaju širok spektar koji će dobro odrađivati stvar za nas,tako da sama preciznost u doziranju nije tako bitna sem rutine(imajuči u vidu da biljke kada krenu svetla u svakom momentu na raspolaganju imaju dovoljnu količinu hranljivih materija Ei-vodič),dok to nije slučaj sa c02,ukoliko su oscilacije male rubisco enzim će to brzo prilagoditi,ali ako su oscilacije drastične biljke će morati da ulože ogroman napor da to prilagode,gde može dovesti do hroničnog stanja kod istih i gomila novog otpada u vodenoj koloni,sa druge strane bakterije će trošiti više kiseonika da razgrade taj otpad jer je njima potreban fosvat,gvožđe i mnogo kiseonika u azotnom ciklusu,ukoliko ima mnogo organskog otpada više će kiseonika biti preoteto od strane bakterija,sto je i logika a samim tim manjak za faunu koja može patiti od hipoksije(nedovoljno kiseonika)sve povezano,zato je biljni akvarijum jedan složeni sistem.Dobra stvar su te promene vode koju često iskusni akvaristi zaboravljaju(drži besprekorno čist rezervoar kao i filter medije) to je amin! Dopadami se akvarijum Bravo

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi,pojacao sam co2 radi brzeg rasta biljaka da bi one sto brze i bolje trosile iz vode sto ima..nemam u aq brzo rastuce biljke,tu sam pogresio,podloga izbacuje i radi jer je nova i sasvim je normalna pojava algi sto se desava..biljkama neces nikad pogresiti ako preteras kolicinu co2,vec moze stetiti ribicama..trenutno mi se ciklira aq pa sam i pojacao doziranje sa co2...dodavanje mikro i makro nije pozeljno dodavati u novim postavkama dok podloga ne odradi svoje jer bi to bio dodatni okidac za jos vecu pojavu algi...samim tim sto kazes da filter treba da bude kristalno cist je po meni bezsmisleno,razlog tome je ubijanje svih dobrih bakterija koje su napravile kolonije u bio kuglama i keramickim prstenovima..nadao sam se ja algama,ali nije to nista strasno,akvarijum mora da legne sto se kaze..ionako uz toliku prihranu kad se dodaje,zamene vode uvek idu jednom nedeljno po 30%,resetujes parametre i krenes ponovo sa prihranom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vorens ::
pazi,pojacao sam co2 radi brzeg rasta biljaka da bi one sto brze i bolje trosile iz vode sto ima..nemam u aq brzo rastuce biljke,tu sam pogresio,podloga izbacuje i radi jer je nova i sasvim je normalna pojava algi sto se desava..biljkama neces nikad pogresiti ako preteras kolicinu co2,vec moze stetiti ribicama..trenutno mi se ciklira aq pa sam i pojacao doziranje sa co2...dodavanje mikro i makro nije pozeljno dodavati u novim postavkama dok podloga ne odradi svoje jer bi to bio dodatni okidac za jos vecu pojavu algi...samim tim sto kazes da filter treba da bude kristalno cist je po meni bezsmisleno,razlog tome je ubijanje svih dobrih bakterija koje su napravile kolonije u bio kuglama i keramickim prstenovima..nadao sam se ja algama,ali nije to nista strasno,akvarijum mora da legne sto se kaze..ionako uz toliku prihranu kad se dodaje,zamene vode uvek idu jednom nedeljno po 30%,resetujes parametre i krenes ponovo sa prihranom..

@biljkama nećeš nikad pogrešiti ako preteraš količinu c02-da li je to tako?Ako ubrzavamo metabolizam logično je da moramo dodati i više hranljivih materija,više c02 kao i svetla zahtevaće i veću količinu hranljivih materija,tri varijabile za dobar rast biljaka(svetlo,c02,hranljive materije)da li smatraš da promenom jedne varijabile(promenljive) neće zahtevati pomeranja ostalih,ili misliš da jednu limitiraš a ostale povećavaš?Primer-da li smatraš recimo c02 treba korigovati sa povećanjem ili smanjenjem biljne mase?ili smatraš da je zahtev biljaka u oba slučaja isti?
@dodavanje mikro i makro nije poželjno u novim postavkama-Alge neće prouzrokovati dodavanje hranljivih materija kroz vodenu kolonu već naprotiv njih će uzrokovati nedostatak istih.
@filter treba da bude kristalno čist je po meni besmisleno-Bakterije će ubiti nedostatak kiseonika,usled nedovoljne cirkulacije istog kroz filter medije(zaprljanost,veća količina organskog otpada,itd)Da li smatraš da su filter medije jedino mesto koje naseljavaju korisne bakterije?Njih ima svuda samo im treba obezbediti dobru infrastrukturu.Isto važi i za mit da će hlor ili hloramid ubiti korisne bakerije?Ljudi bi se stvarno iznenadili kada bi čuli šta bi neki mikro biolog rekao na ovo.Šta vredi ako filtere pereš akvarijumskom vodom ili dehlorisanom ako je filter medija i dalje prljav-kiseonik na minimumu.Kako to da ja moje filter medije perem pod česmovačom a ribe žive i zdrave i nemam algi?Kako to da se ljudi zaraze na bazenu raznoraznim bakterijama a ono hlorisana voda?Što se tiće zamene 30 posto vode-pitanje glasi da li mi menjamo vodu da bi resetovali sistem od hranljivih materija ili promena vode služi da bi se izbacio višak organskog otpada?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sinko idi pa se edukuj a ne da filozofiras..slobodno peri u svom akvarijumu svaki dan filter,sve vadi iz njega pa peri,nemoj samo pisati ovde neke gluposti jer ima ljudi koji su pocetnici kao i ti i uradice nesto sto ne treba..kazes da dodavanje makro i mikro elemenata nece biti okidac za pojavu algi u fazi cikliranja i u novim postavkama??pa vidis i tu treba da se edukujes a ne da pises gluposti jer ce mozda procitati ovo ljudi koji tek pocinju sa akvaristikom
..ja tebe necu da ucim akvaristikom jer imas tako ne otesan pristup u startu,pocinjes odmah da zastupas neke teorije koje nisu dobre u akvaristici,inatis se itd..i nemoj da mi hejtujes i spamas temu sa glupostima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
okimaki75
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 17
Lokacija: Banatski Karlovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vorens nema ljutis .Tesko da je Icethunder pocetnik i ja imam 13 poruka verovatno i ja sam pocetnik sto me mrzi da kucam na tastaturi.To sto ti je Icethunder napisao shvatices za koju godinu, ako budes eksperimentisao-igrao se sa svojim akvarijumom.Nema ljutis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ne ljutim se ja samo se ne slazem ni sa tobom ni sa njim...100% niste u pravu..bolje uzmite pa se malo edukujte a teoriju ostavite kad se vas dvojica sretnete posto ste istih misljenja..slobodno radite sta hocete sa vasim akvarijumima..ali nemojte pisati nesto sto nema veze sa istinom jer citaju i drugi i mogu nesto uraditi po vasim upustvima.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vorens ne zameri ali moram da pitam icethundera i okimakia ( pošto se slaže sa iceom) da mi (nam) objasne sledeće.
-Kako to biljke ispuštaju organski otpad u vodenu kolonu?
-Kako su došli do zaključka da u ovoj fazi može doći do nuspojava prouzrokovanih povećanom ( prekomernom) količinom CO2 u vodi ? Čitao sam na stranim sajtovima a i dobro se sećam reči svetski poznatog skejpera Slobodana Lazarevića Octopusa, koji kaže odprilike ovako:
U novoj postavci prvih mesec i jače dodajem CO2 u nenormalnim količinama (čitaj gruva u fulu), u toj meri da ništa od faune ne može da živi u toj vodi.
Znači li to da i on greši tako što predozira CO2 ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda da gresi,on je neznalica,kakav oktopus...vidis sta su pravi akvaristi sa teorijama...ne mogu da se natezem sa njima dvojicom,ali pogledao sam ovom prvom poruke sto je pisao i to su poruke pocetnika i sama njegova pitanja,a sad pametuje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali update.jos uvek ide samo co2 bez prihrane..biljke se polako vracaju u normalu,posebno rotala makranda..verujem da vape za mikro i makro elementima..treba jos neke da ubacim biljke pa cemo videti na sta ce sve liciti na kraju.. Very Happy


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos neke slicice..



centralni deo:

Image



CO2 u elementu,milioni sitnih mehurica ubacenih petem potapajuce pumpe..

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Feb 17, 2014 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ja tripujem ili imas manje riba nego ranije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Feb 17, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da,malo su se proredile...neke uginule,neke poklonio..ubacicu jos nekih 10-12 titeja,i jos nekog albino..koridorase takodje,imam samo jednog..necu odmah,neka sad malo nek krene ovo bilje i da legne aq...sad mi je prioritet na tome..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License