Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Carp fishing Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi moji posto je ova tema pod "SLOBODNO" evo ja cu predstaviti jos jedan od svojih hobija - saranisanje.
Ko je zainteresovan nek kaci slike i deli iskustva

Image
Image
Image


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 26, 2020 11:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gde si uhvatio ovo prelepo cudo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sve tovljeno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pecam po Italiji,Austiji,ex Yu...


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 26, 2020 11:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upecas,slikas se i pustis ....zato ne shvatam ljude koji moraju po svaku cenu da odnesu kuci sarana od 10+ kg.m
Moj rekord je 19 kila i tog sarana sam prodao jednom coveku koji ima jezero.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 26, 2020 11:10 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
sumi ::
gde si uhvatio ovo prelepo cudo

neznam na kog mislis?


prva slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
laki983 ::
sumi ::
gde si uhvatio ovo prelepo cudo

neznam na kog mislis?


prva slika

Italija -citadela


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 26, 2020 11:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro Laki svaka čast.
Mene zanima kao pecaroša sledeće: da li su to komercijale, ono tipa ribnjak ili slično, gde zabaciš sa velikim šansama da pogodiš ribu u glavu Smile ili divlje vode (normalno da su kultrurno održavane tamo negde daleko).
Velika zamerka i to baš velika, ta riba što si je prodao je živela tu gde si je uhvatio i moralno bi bilo da si je tu i vratio a ne izvlačio materijalnu korist uz čuvenu priču kako če da joj u tom jezeru biti bolje. Neće, jer umesto školjki, rakova i ostale prirodne hrane ima da jede jagode, banane, čokolade, kukuruze i ostale šaranolovske izmišljotine začinjene tonom hemije koje će da je utove, poremete organizam i ubiju svaku njenu lepotu.
Šaran se inače ne oseča na mulj, to je zdrava, ne toliko masna riba, sa kvalitetnom prirodnom ishranom i borac oji se samo poželeti može na udici i protivnik dostojan velikog poštovanja.
Ovo što si ti naveo je sistem uzimanja para (oprema, hemija, pretovljene ribe u 2 kvadrata, malo roštiljanja uz muzikicu ...) zvani komercijalni ribolov.
Ono što je duša pecanja je odlazak na vodu, posmatranje iste, pronalazak ribe, grbljenje nad štapovima i beskonačno strpljenje pri čemu se ne skida pogled sa vrhova, štapovi zabačeni u panjeve i rupe i reakcija u deliću sekunde i jedan do tri savladana protivnika na deset udaraca. I takav šaran od 5 kila pa naviše će ti pružiti nezaboravne trenutke, nemerljive u poređenju sa tovljenikom od 15 kila.
Jednom sam pecao na komercijalnoj vodi, izvlačio izmrcvarene ribe sa poluiskidanim ustima od silnih vađenja i nikad više. Malo kultivisanije komercijale uvedu zabranu da se ribe oporave od rana, ali biznis je to pa profit trpi.
Tako da je veoma diskutabilan pojam profi pecaroš.
Ribe inače odmah vraćam, ne mučim ih slikanjem, pecam za svoju dušu.
Pozdrav i bistro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice komercialnog ribolova mozda sam neinformisan, al to vidim drugacije od tebe.
Ribolov uz odgovarajuce privredne dozvole.
Sto se tice Sportskih jezera tu se placa uredno clanarina kao i na otvorenim vodama.
Da ne duzimo pricu i mlatimo praznu slamu, svako radi sto mu je po volji trudeci se da postuje pravila i ne remeti niciji mir ...,a ja sam svoj put izabrao.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 26, 2020 11:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebe čovek dok pohvata Smile
Komercijala, popularan naziv za taj tip pecanja i jezera ovde kod nas. Komercijalni ribolov je nešto sasvim drugo. Plaćanje dozvole je nešto sasvim treće i nažalost se te pare ovde retko gde koriste za on za šta su namenjene.
Komercijalista, ti lično Smile prodao si ribu, gazda prodaje dalje i debelo naplaćuje hvatanje iste, u principu ko xxxx ribu da izvinete ... Ne brini rade ljudi to svuda, čak i ovde. Napisao sam već, greota za ribu.
Moralisanje, proisteklo iz toga. Evo ja ne radim šta mi je po volji trudeći se da poštujem pravila. Ja poštujem pravila, edukovan sam ribolovac, svestan mog, nažalost, mizernog uticaja na očuvanje sredine i izvinjavam se ako sam ti poremetio mir.
Živim i rođen sam 20 metara od Tamiša i 500 metara od Dunava i nikad neću da shvatim ulogu očuvanja veštačkih ekosistema (što je inače sjajna ideja da uvališ gazdama jezera kako kulturno da krste komercijale) nauštrub neočuvanja prirodnih ekosistema.
Nemoj da se ljutiš ali izneo sam svoje mišljenje i shvatam tvoje ali se ne slažem sa njim. Toliko od mene, pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahahah te pecaroske price, uvek su dobre

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fishing For Piranha -The Easy Way psyfanky Razno 1 Sre Jul 30, 2014 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Asian Carp video CTale Razno 10 Sre Jun 29, 2011 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License