Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aeracija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je povecana aeracija smeta ribicama tj da li moze da previse kisika ubije ribice u mom akvarijumu!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 8:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, može samo da im bude bolje ako ima više kiseonika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

s druge strane bilje ti sporije napreduje ako ti je povetjana aeracija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e hvala posto su mi neki govorili da od previse kiseonika moze da pocnu da crkavaju ribice Smile hvala na informaciji Smile tema moze da se zakljuca; )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Avg 18, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kada ukljucim pumpu na max ribice se okrecu i voda prska iz aq.Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Čet Avg 19, 2010 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha pa ti Zexmi mora da imas kompresor umesto pumpe Laughing Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 19, 2010 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo možemo razmatrati sa različitih staništa-potreba, riba, biljaka i kada koristiti.
Dobro je imati povećanu, 24-časovnu aeraciju u periodu povišenih temperatura, kada se voda u našim akvarijumima zegreje i po nekoliko stepeni više od željene temperature. Kako mi to znamo, ribe će se kretati uvek uz samu površinu vode, ne bi li došle do što više atmosferskog vazduha, tj. sloja vazduha iznad površine vode. Ova potreba izuzetno bogate aeracije se najbolje vidi po Korijima, ako ih imate u akvarijumu, njihovo ispaljivanje na površinu će biti učestalije, disanje ubrzano, a i ostale ribe menjaju ritam disanja tražeći veće količine kiseonika.
Što se bilja tiče, činjenica je da O2 jako brzo istisne CO2 iz akvarijuma, pa biljke u Fotoperiodu uključenog svetla osećaju nedostatak potrebnog CO2.
Dakle, posmatramo svoje akvarijume i reagujemo u zavisnosti od potreba.
Kod držanja nekih riba u akvarijumima koje zahtevaju visoke temperature u odnosu na uobičajene za Tropske ribe, a pogotovu ako su u istom akvarijumu ribe koje ne podnose te povišene temperature, aeracija svih 24h je neophodna.
Moji Diskusi će uživati i na 35 i koji stepen više, ali bi Koriji koji su prisutni bili obareni da ne radi moćna vazdušna pumpa neprekidno.
Što se samih biljaka tiče, možete videti na slici koju sam postavio u Upoznavanju, kako izgledaju u Diskus akvarijumu, gde je temperatura stalnih 29, bez obzira na godišnje doba, a kolebanja su stepen-dva u toku letnjeg perioda. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Avg 19, 2010 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

panta93 ::
Hahaha pa ti Zexmi mora da imas kompresor umesto pumpe Laughing Bravo

Izgleda .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skoro bešumna aeracija akvarijuma brankorad Uradi Sam (DIY) 2 Pon Maj 02, 2016 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka spray bar dovoljna aeracija?? milan1ns Početak u akvaristici 15 Pon Maj 13, 2013 10:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aeracija vode, kako do super finih-si... x-man Filteri i pumpe 3 Pon Avg 15, 2011 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aeracija GRBA Razno 5 Sre Feb 09, 2011 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aeracija akvarijuma Blue Filteri i pumpe 7 Sre Sep 08, 2010 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License