Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Poklopac za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije komplikovano, jer nema šta da se namešta, samo se postavi preko akvarijuma, ima svoje ležište gde lepo ulazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 31, 2011 7:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako resiti na sta da se nalegne poklopac? na samo staklo ili? bojim se da se ne okrnji,itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2011 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1396.html


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
perovic
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2011
Poruke: 11
Lokacija: SM

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2011 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala,nisam odmah skontao za sta je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
japamija
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 264
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i moje prve "Uradi sam" haube.


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2012 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si da zabusis rupe da ti srafovi ne strce van povrsine (bar mi se tako cini da je na slikama). Mozes sa unutrasnje strane da zalepis alu foliju radi bolje refleksije. Osim toga je lepo ispalo. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda sam prevideo, ali ne razumem kako fiksirati grlo od stedljive za poklopac? Ako bi neko bio ljubazan da mi objasni Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Keramicko grlo kao na slici sto vidis ima metalni drzac tanak, koji se prisrafi obicnim sraficem za gornji deo haube, prosto, imas da kupis ova keramicka grla za 50.dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je sve? Very Happy Hvala! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Avg 12, 2012 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

http://www.akvarijum.org/forum.....t1396.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za moj Aq imam dve neonke ali one su malo duze od samog Aq. Nisam ih kupovala vec sam ih imala, a nigde nisam videla da je neko pravio haubu siru od Aq... a da kupujem nove sigurno necu.
Za sad mi te neonke stoje na samom Aq, ne direkt jer imam poklopac od pleksiglasa (skinula staklo zbog dece)

I Nisam videla jeli neko ima Haubu od pleksiglasa uopste, citam da moze da se pravi od toga, a ja ga imam viska pa razmisljam da sto vise ustedim! Kakav je za busenje ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 18, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pleksiglas je dobar materijal ali težak za obradu, treba biti oprezan prilikom bušenja i sečenja jer ume da pukne ako ga brzo bušite ili sečete. Takođe, Problem je zalepiti stranice jer je površina odsečenog neravna i loše prihvata lepak, on se ustvari savija pod visokom temperaturom i tako se izrađuju komadi. Još jedan problem kod klirita ili pleksiglasa je dostupan kvalitet istoga, koliko ja znam sada dolazi iz Bugarske pošto je to jedina zemlja na balkanu koja ga proizvodi uz našu Galeniku koja je u raspadu pa je kvalitet diskutabilan što dalje znači da brzo posedi ili matira i da nije otporan na temperaturu koju stvaraju lampe. Nije da te odgovaram ali je to činjenično stanje, to su problemi sa kojima se možeš susresti prilikom izrade haube od klirita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Feb 19, 2014 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nemanja, a zna li neko sta da radim s ovim drugim problemom gde su neonke duze od Aq Sad
Moze li se sta tu uraditi??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 19, 2014 10:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam na malom akvarijumu imao istih problema.. pa sam nasao T4 kratke neonke i resio problem. E sad, jedna od opcija mi je bila viseca hauba, ona moze biti duža od samog akvarijuma, a i dalje ce lepo da izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Feb 19, 2014 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje su T5 pa su duze 10 cm sigurno Sad A da kupujem druge ne dalazi u obzir.
A Viseca mi bas ovde ne bi isla , em je visoko, tj, Aq je na maloj komodici pa da jos to obesim u sred dnevne sobe, ne bi islo Sad

Neznam sta da radim.... moracemo jos malo da smisljamo resenje pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License