Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo par slika

Image

Image

Image

Image

Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

eto iz slika vidite kako je jednostavno ako imate volje.na istom principu radi i fabricki filter pa onda zasto bi davali 8-9 000 dinara kad mozete da ga napravite za 1500- 2000.u ovom filteru imam mnogo vise filtracije nego u fabrickom.od filtracije sam koristio
1 umesto bio kugli stavio sam plasticne tiple koje imaju isto kao i kugle puno resica zareza i rupica gde se mogu bakterije naseliti.zaboravo sam da napomenem a ima u slikama,na dnu sam napravio odstojnik visine 10-ak cm od plasticne trake koju sam isekao od kante i na nju stavio isecenu mrezicu od plastike koja se stavlja odgore na tursiju.uzeo sam kantu i isekao 10 cm siroko a dugasko koliko je bure u obinu.postavio traku na dno u krug i na nju stavio mrezu.tako sam dobio mesto za talog jer mi voda slobodnim padom ulazi u bure odole.
2 preko tipli sam stavi keramicke prstenove i ususkao ih sa perlon vatom i otpacima bio sundjera koje sam imao kad sam opsecao sundjer za jedan stakleni filter..posto sam imao prelivni filter stari iz njega sam stavio jedne zaprljane keramicke prstenove koje vec imaju odredjenu kulturu bakterija.
3 bio sundjer retki
4 sitan sljunak granulacije od 1 do 3 mm za detaljno ciscenje vode
5 crni sundjeri iz starog kanistera (vidite po obliku)
6 vata bela
7 vata plava
8 opet plasticna mrezica na koju ce da dene pumpa protoka 1300 l na sat i koja ce sve to da pritiska koliko toliko.
posto imam puno filtracije trudio sam se da ne smanjim protok pa nisam sve lepo nabijao ostavljao sam ponegde mesta da voda slobodno prodje.samo prvi i zadnji sloj sam popunio od-do
sve spojeve sam dodatno silikonirao a creva spojio selnama.na cepu od bureta ima gumica koja dodatno dihtuje.vidi se na jednoj slici beli prsten u poklopcu-to je ta gumica

filter radi besprekorno,voda je kristalna i nemam problem sa mehuricima.kad povucem vodu sav vazduh izadje kako se puni voda na crevo koje vraca vodu u akvarium


sad mi samo treba pomoc kako da svemu ovome dam ime


Poslednji izmenio Blue dana Pon Feb 24, 2014 8:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ovaj akvarium cisti novi filter
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako neko ima neku ideju kako da nazovem ovo delo nek sugerise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, ovo vredi probati. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazovi ga 'uradi sam - kanister filter'... Smile
Kako si resio prolaz napojnog kabla iz kanistera napolje, to je, obicno, slaba tacka ovakvih izvedbi?
Pozeljno bi bilo i da stavis neko dodatno osiguranje poklopca, da kada ga zavrnes ne moze da se olabavi usled vibracija pumpe.


Poslednji izmenio Blue dana Ned Feb 23, 2014 4:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako jednostavno a tako funkcionalno. Bravo
Ja bih samo probao da dodam neki predfilter, da sva prljavstina ne ide direktno u kanister.
Koliko dugo je u funkciji i koliko mu treba da se zaprlja?

Ako sam dobro razumeo, trazis kuma za svoj projekat? Very Happy

TBC 1300 Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice kabla probusio sam poklopac i sad dobro pratite uzeo sam lemilicu i prvo sa njom topio plastiku i gurao je prema kablu tako da zatvorim rupu i sa gornje i sa donje strane.zatim sam posto mi je cale majstor uzeo silikon zove se "FC sika 11" to je silikon koji se koristi za oluke da se ne bi morali raditi kalajem.ovaj silikon kad zalepi nema odvajanja samo brusilicom ga mozes preseci.napravljen je da moze lepiti i pod vodom ali ga nisam probao.znaci procuri oluk a pljusak je namazete i on se lagano susi pod vodom a ne moze ga voda saprati.kosta 700 din.

--znaci kad se plastika ohladila naneo sam tog silikona i sa jedne i sa druge strane ali sam pre toga osmirglao povrsinu jer nece na glatko da uhvati.


sto se tice poklopca neverovatno jako zategne jer je gumica malo deblja.ja i burazer smo jedva otvorili da pojacam pumpu na max jer mi u pocetku slabo voda isla

-- filter radi par dana od datuma kad je napravljen cini mi se 19 ovaj mesec i voda se preporodila.


napravio sam ovaj filter jer sam imao atman 3336 profesional i pri ukljucivanju malo malo pa mi ostane vazduh pa nesto zeza pa nesto ni ne ocisti kako sam se nadao jer mi je rupa na ventilu jedva 10 mm i kad mi je bilo dosta svega uzeo i napravio ovo.ne bi sad kupio fabricki i da mi neko da pare
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bure je dosta debelo i kad se napunilo vodom i pustilo u rad mislio sam da mi je pumpa pokvarena jer se nista ne desava kad ukljucim u struju nista ne zveci ne sobonji.ustvari se uopste ne cujetoliko dobro taj cep zaptiva


kume sta bi bila ta skracenica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TBC = Turshia Barrel Canister Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahahahha jesilud ali ne znaju svi engleski nece razumeti sad cu ja nesto na taj fazon smisliti al na srpski cob 1300 kanister od bureta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kratko i jasno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali si merio koliki je protok vode na izlazu u sam akvarijum?
Gde si kupio bure i koliko si platio?
I poslednje pitanje koliko kosta taj silikon za oluke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silikon za oluke rece covek 700 din
a mislim da bure kosta 500 din ima na buvljaku
e sad nije lepo napisao sta je koristio sve kako se zove ono sto prolazi kroz cep bureta
ono sto izlazi na dnu bureta,ne znam sta da trazim u radnji

u svakom slucaju svaka ti cast,ovo moram da napravim sto pre
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ,mozes slikati kako si resio ulaz i izlaz creva u akvarijum bas me taj deo vise kopka nego ovo oko bureta to je super ideja nemoze biti prostije.
Nase a svetcko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je,objasni nam malo bolje,da bi i mi mogli da odradimo,neko ce ovo laganica da uradi ko je imao fabricki filter i zna kako sta ide a mi koji nismo imali imamo problem i nismo sigurni sta gde ide,koliko nam cega treba,kako se zove to sto nam treba.Voda dal iz akvariuma upada u bure a iz dna vraca,to kazem ne razumem,objasni bolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License