Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetnik u cikidnim vodama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, planiram uskoro svoj prvi ciklidni akvarijum, pa bih zamolio iskusnije da mi daju par saveta, procitao sam svasta do sada i najvise me zanima: sa kojim ribama da krenem i koliko njih moze lagodno da obitava u akvarijumu?

Akvarijum: sirina 35cm, visina 40cm , duzina 70cm.

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nesto iskusan, ali ti mogu dati savet posto imam akvarijum slicnih dimenzija, pa sam se raspitivao. U tom akvarijumu mozes drzati tanganyika skoljkase. Meni se recimo oni ne svidjaju pa sam se odlucio za kribenzise koji su odlicni za pocetak sa ciklidima. Ovo ti je od mene, ali sacekaj nekog iskusnijeg da ti da neki bolji predlog Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mstropical89
Akvarista



Registrovan: 19 Jan 2014
Poruke: 74
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koje ciklide zelis da drzis!?
Sto kaze ''filter'' mozes skoljkase,za njih su to dobre dimenzije...za malawce je to mala litraza,mogao bi njih par samo ali ali nije to to...
Mozda da ih uzmes dok su manji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se svidjaju ramirezi... Smile Da li bih mogao ubaciti 2 para u moj akvarijum, i dodati jato neonki da popune prostor?

Naravno, da bude ramirezima sve ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 21, 2014 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes...napravi neki lep biotopcic,sa nekoliko "budzaka" da mogu parovi da se opustenije ponasaju i tetre da malo prave kontrast,i uzivaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pet Feb 21, 2014 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima... Smile

Ukoliko neko ima jos neki , rado cu saslusati...
Kada oformim akvarijum, prezentovacu ga u grupi... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan022
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2011
Poruke: 50
Lokacija: indjija

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramirezi bi bili i moj prvi izbor, ali i apistograme mi se jako svidjaju. Umesto neonki ja bih pre mikrorazbore, ali to je vec stvar ukusa.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ces da ides na patuljaste americke ciklide onda mozes da ubacis par ili muzjaka i vise zenki od bilo koje vrste nadjes, pa i ramirezija, mada bi trebalo da znas da oni hoce da budu malo kilavi, da se ne razocaras. Osim juznoamerickih patuljastih ciklida u obzir dolaze i skoljkasi iz Tangayike kao i jedan par nekih minijih, manjih centralno americkih ciklida, npr sajice, meekiji itd... Malawi i Viktorija ciklidi zahtevaju vece aq.
Sa biljkama i tetrama ti najbolje idu juzno americki patuljaci. Ja bih isao na neke apistogramme. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima. Smile

Da li bi bilo ok ubaciti par ramireza i par Kribenzisa ili Nanakara? Nisam siguran kako ce se slagati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribenzisi su afrikanci i ne bi bas isli sa ramirezima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda njih necu kombinovati... verovatno cuici na 2 para patuljastih americkih ciklida.

Hvala. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mstropical89
Akvarista



Registrovan: 19 Jan 2014
Poruke: 74
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi i Mikrogeophagus altispinosa,ne rastu veliki a prelepi su,ja sam ih drzao sa ramovima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
difovac
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2013
Poruke: 31
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikrogeophagus altispinosa deluju bas zanimljivo, da li bi mogao da mi posaljes pp gde ima da se nabave? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License