Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vedad
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 38
Lokacija: Pljevlja CRNA GORA

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super ideja.i mene interesuje dje si kupavao ove narandzaste nastavke za ulaz i izlaz vode i koliko si ih placao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje za iskusnije koji imaju KF kolike je zapremine potreban KF za akvarijum od 150 lit, i dali u kupovnim KF pumpa vuce vodu sa vrha filter mase ili sa dna filtera.
Moje razmisljanje je da bolje je da vuce sa dna jer kao taloznik bude gore perlon vata pa odrzavanje je malo lakse, ne mora se vaditi sva masa da se dodje do taloznika nego samo gornja vata, ovo se moze cesce uraditi pa tek onda cela filter masa. Mislim pristupacnije je i lakse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda koja ulzai u kanister ide na dno, prolazi kroz filter masu i sa vrha pumpa vraca vodu u akvarijum.A kolika je zapremina dovoljna to ce vec neko iskusniji da odgovori...
Sve pohvale za ideju, malopre sam zaboravio da napisem!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako poklopac ima diht gumu do curenja nece doci na poklopcu zbog vakuma kojeg napravi sama pumpa prilikom rada, zato i jeste otezano otvaranje poklopca.E sad dali se burence deformise prilikom rada zbog tog vakuma to ce nam reci Tigar Smile .Po slikama bi rekao da je debljina burenceta OK i ako sve funkcinise kako treba bolja je ideja od kanalizacionih cevi jer je lakse za ciscenje zbog samog otvaranja ,, ovo govorim iz licnog iskustva,, .Pozdravljam ideju i svaka cast Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde idemo redom sa odgovorima.nisam merio protok ali voda pici jer nisam nabio filtrasiju onako gusto.one spojke na koje kacim crevo sto imam na dnu bureta i na poklopcu sam kupio u plasticari i to su slavine plasticne za burice za rakiu ili vino.ja sam odsekao brusilicom slavinu i ostala je ova samo cev ako je tako mogu nazvati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bure ima fabricka ojacanja ako ste primetili kao prstenove i iskreno taj vakum nema sanse da deformise bure ni milimetar.
evo da objasnim kako ovo sve funkcionise za one koji nisu imali dodir sa kanister filterima.
kao i kod prelivnog filtera jedno od creva ili cevi mora biti puno vode ili ti bez vazduha.to stvara zatvoren krug u cirkulisanju a pumpa je prikljucena na drugo crevo koje vraca vodu u akvarium.


kod mog filtera je isto kao i kod fabrickog.crevo koje je na dnu bureta slobodnim padom se sliva u bure a ono drugo na vrhu poklopca pumpa vraca u akvarium.

gurnete crevo koje ce vuci vodu iz akvariuma u sam akvarium a na drudo crevo povucete ustima vodu i doda slobodnim padom krene u bure u lagano ga puni.svo vreme klimate bure levo desno da mehurici lagano izlaze i filtracionog materijala.

mozete i odsarafiti poklopac onako da bude labav i cekate da voda procuri cim krenu prve kapi brzo zategnete i cekate da izadje na drugi kraj creva.kad se pojavi voda u gornjem crevu zacepite palcem i stavite u akvarium.preostaje jos samo da upalite pumpu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad cu slikati kako sam to resio u akvariumu kroz cega vuce pumpa vodu a kroz cega se vraca u akvarium.vrlo je prosto za one koji imaju neki minimalni alat a za one koji nemaju odu kod nekog komsije koji radi vodu sa plasticnim cevima i ima onu peglu za topljenje istih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
ovo je cev koja vuce vodu i izbusena je uzduz rupama od 5 mm.sad sm je malo iskrivio da vidite kako izgleda

a ovako ona stoji

Image


Image
ovo je cev na koju je prikljuceno crevo sa poklopca bureta i kroz njega pumpa vraca vodu u akvarium.isto je izbuseno kao sto vidite

Image
evo da vidite cev koja vuce vodu iz akvariuma kako je izbusena.i sto je najvaznije izbusena do gore do povrsine vode vec nekoliko cantimetara od povrsine jer kad povucete vodu da puni bure nivo vode se spusta u akvariumu pa da vam ne dodje brzo do najblize rupe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da sam svima odgovorio ako nisam pitajte
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dachacezar ::
Ako poklopac ima diht gumu do curenja nece doci na poklopcu zbog vakuma kojeg napravi sama pumpa prilikom rada, zato i jeste otezano otvaranje poklopca.E sad dali se burence deformise prilikom rada zbog tog vakuma to ce nam reci Tigar Smile .Po slikama bi rekao da je debljina burenceta OK i ako sve funkcinise kako treba bolja je ideja od kanalizacionih cevi jer je lakse za ciscenje zbog samog otvaranja ,, ovo govorim iz licnog iskustva,, .Pozdravljam ideju i svaka cast Bravo

Prilikom rada obicno ne dolazi do curenja na spojevima samog kanistera, vec po nestanku struje ili iskljucenju, kada su ovakvi spojevi izlozeni hidrostatickom pritisku za koji nisu projektovani.
Inace, ta pumpa moze da napravi jako mali podpritisak, nema tu price o deformaciji suda, eventualno na nekom losem spoju moze da usisava vazduh, sto opet moze dovesti do nagomilavanja istog u delu oko pumpe i zastoja u radu,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja moj kanister ne mogu da otvorim, moram prvo da otvorim rupu za ozracenje, da otpustim pritisak vakum koji se stvorio, pa tek onda bez problema mogu da skinem glavu od filtera i da dodjem do kantica sa filter materijalom.
Da li se ovde tako nesto desava? Ili se poklopac moze slobodno odvrnuti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

evo sta mene buni,

1-Pumpa koja izbacuje vodu na slici pokazana,da je spojena sa gornjim poklopcem,zar ne treba da bude spojena na mestu pod brojem 2 sto sam obelezio?
ako si rekao slobodan pad,zar ne treba crevo odozgo na dole samo da juri voda kroz celu filter masu,da se prociscava i pod brojem 2 da pumpa gura vodu nazad,
ta me slika buni,ako mozes samo to da mi objasnis Question Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili je tu sve obrnuto
Voda slobodnim padom pada pod brojem dva u bure,odozdo se prociscava na gore i pumpa vraca vodu u akvarijum Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VURDOK ::
Ili je tu sve obrnuto
Voda slobodnim padom pada pod brojem 2 u bure,odozdo se prociscava na gore i pumpa vraca vodu u akvarijum Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu je sve obrnuto kao u fabrickim kanisterima. Mislim, nije obrnuto, vec nije nekako logicno po meni, i po tebi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License