Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loniz upravo to sam hteo da kazem jer i ja imam DIY od kanalizacionih cevi i sa velikim mukama se moze otvoriti na poklopcu pa sam presao na otvaranje na spojnici gde voda ulazi u njega i mogu ti reci da je mnogo lakse , blago cekicem udaras po prstenu spojnice o on se da rastaviti. Zato i kazem da je ovo sa buretom mozda bolja kombinacija ako se poklopac moze lakse otvoriti Confused Tigre ocekujemo tvoj odgovor kad budes otvarao poklopac i nadam se da ce se lako otvotiti Bravo Pozdrav
Image
crveno -- poklopac
crno --- spojnica

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde opet cu objasniti i reci zasto je ovako bolje i zasto je to na fabrickim tako uradjeno.mozda je vama logicki ali sad citajte pazljivo i kad vam objasnim slozicete se

voda slobodnim padom ulazi u bure odole secate se da sam odigao od dna onom mrezicom za tursiju celu filter masu 10 cm?
tu ce znaci da ulazi prljavstina i da se sleze na dno i nece prljati filter materijal i zapusavati ga.znaci ima mesta 10 cm da se nagomila a to ce biti za godinu dana.
voda onda odole ide ka gore kroz svu filtraciju i dobro se cisti jer ste videli sta sam sve stavio.
i na kraju pumpa je cistu gura gore.

a kad bi to sve radilo po toj nekoj nazovimo je vasoj logici voda ulazi od gore znaci iz akvariuma prljava voda ulazi od gore i odma se talozi prljavstina na filter masu i zatrpava je i zagusuje za vrlo kratko vreme. protok ce se brzo smanjiti na minimum i filter ce se zapusiti. jel me sad razumete?


kako je na slici tako i funkcionise. tako isto rade fabricki filteri.ko ih ima nek skonta malo.kosarice ne idu na dno nego su odignute.voda ulazi od gore ali prolazi kroz kosarice ustvari kroz cev koja se formira kad stavite kosaricu jednu na drugu i svaka udje jedna u drugu cak imaju gumice da se dobro spoje(NADAM SE DA ME PRATITE)
-zatim voda koja je prosla do dna se filtrira prema gore i ide u akvarium
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo vam odma odgovor vidim da neki ne citaju a ja se trudim da vam recima sve prenesem.otvarao sam jer sam zaboravio da pojacam protok pumpe na maximum.tako ga ja otvaram a tako i vi otvarajte te vase u cevima za kanalizaciju.zaboravite cekice i ostalo.


ugasite filter (PRICAM LJUDIMA SA OVAKVIM FILTEROM OD KANALIZACIONE CEVI) izvadite creva iz akvariuma da povuku vazduh!neka vam neko pomognete da to iznesete, ali creva nek drzite u ruci oba visoko da se zategnu,odete do kade i crevo koje je prikljuceno na dno improvizovanog kanistera pustite u kadu nek voda potece a na drugo pocnite jako da duvate i veci deo vode cete izbaciti tako ste i vakum razbili.

tada ce se lako otvoriti i bure i cev.cev se teze otvara jer su izradjene jako precizno za bolji spoj pa kad gurnete poklopac u nju gumica se napregne pa je zato tesko otvoriti nije to vakum.cim udje mehur jedan nemate vakum vise.improvizujte rucku na poklopcu koju cete zasrafiti sa sarafom i maticom i iznutra te matice silikorinati da ne rdjaju i ne pustaju vodu pa cete lakse izvuci poklopac iz cevi.

ako sad nisam pomogao onda ja ne znam kako da objasnim Very Happy

MOLIM VAS CITAJTE SVE OD POCETKA bude mi krivo kad ljudi postave pitanje na koje sam odgovorio ispadne da ne postujete nikoga ni mene ni taj moj odgovor ni coveka koji je pitao nego vam bude bitno samo da pitate sta vam u tom trenutku padne na pamet.ja se trudim da vas ispostujem maximalno sa odgovorima a i ovo sam sve slikao postavio i objasnjavam zbog vas ne zbog sebe ako me razumete. meni to sve sljaka i zadovoljan sam pa vas ucim da ne bacate pare na kupovne filtere bolje da date svojoj deci ko ih ima tih 8-9000 a potrosite maximalno 2000 eto ne ljutite se sto sam ovo ovako rekao ali tako je.


ja sam iz backe palanke pa ako je neko blizu nek se provoza i nek dodje ako zeli da vidi to uzivo i da mu objasnim sve cake a prikazivacu ih jos dosta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aj sad vi meni dajte jedno brzo resenje------------ko ima biljku hc cubu za pravljenje tepiha u akvariumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast i hvala na sjajnoj ideji! Urednici, temu u lepljive!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo majstore!!niko se nije setio da promeni nesto drugo od kanalizacione cevi,sad si prvi ti sa ovim buretom.. Smile po mnogima kao i meni je ovo bolja solucija jer ima bolje resenje poklopca jer ima navoj i kraj jer je iz cela,nije otvor kao na kanalizacionoj cevi..imam u planu da pravim kanister filter sa dva izlaza i ulaza,mislio sam sa kanalizacionom cevi ali sad cu svakako bure kao i ti..sto vise materijala to bolja filtracija..nisam video koja je jacina pumpe i kako si proracunao koja creva da stavise za ulaz i izlaz kad radi pumpa,mislim jer stize crevo da vrati vodu u bure ako pumpa izbacuje velikom brzinom vodu u akvarijum..mene to interesuje,koja si creva koristio i jel si racunao protok za cirkulaciju..ne znam dal me kontas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tigre nemoj pogresno da me shvatis, ja sam te pitao u vezi poklopca zato sto ja imam problem da otvorim moj kanister od cevi Bravo
Ti si napisao da si tesko otvorio poklopac i to sa burazom a cera od 6 god i ja se ,, bakcemo ,, oko akvarijuma tako da od nje nemogu da ocekujem neku pomoc i nebi da se izlazem dodatnim troskovima ako nemoram.Inace pratim temu od kako si je postavio.Svakako mislim da je burence kombinacija i prakticnija i jeftinija od cevi za kanalizaciju.
Neznam dali si imao kanister od cevi i dali si pokusavao da skines poklopac kad je kanister prazan Question Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 4:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam se do sada susretao sa kanisterima,mada imam u planu da radim jedan DIY u skorije vreme,tvoja tema mi je odlicno legla,ovo je zaista fenomenalna ideja i svidja mi se to sto si sve okrenuo "kontra" jer je definitivno funkcionalnije,bar koliko ja kontam ovako u teoriji,a videcemo kako ce se pokazati i u praksi.
Svaka cast za ideju i takodje predlazem da ide u lepljive,pozz Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grujini
Akvarista



Registrovan: 08 Jan 2014
Poruke: 21
Lokacija: Selo Sivac stoji u tri reda iz daleka na varoš izgleda

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ime za ovu napravu: Srpska filtraciona kaca ili Kaca filter ili Bure filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar vam ne bi bila najlaksa solucija da na poklopcu stavite neki mali ventilic za ozracivanje, i nema potrebe da se naprezete i duvate Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema potrebe za ventilcicem jer ovo ovako radi jako lako. odgovaram nekom al ne znam ime pumpa je 1300 na sat.kupio sam creva koja pasu na one narandzaste nastavke.rekao sam da sam tesko otvorio sa burazerom jer se dobro zavrne i ne moze vibracija pumpe da ga odvrne.samo zato ne zbog vakuma.vadio sam poklopac iz cevi pa zato i predlazem tu rucku na poklopcu.nisam te pogresno shvatio samo veselo i opusteno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolko brzo izbacuje vodu tolko brzo i uvlaci jer je to zatvoren sistem ili ti kruzni tok vode.valja staviti vece crevo da uvlaci a tanje da izbacuje.tako je kod mene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

definitivno ime ovog proizvoda krstim sa bf 1300 bure filter Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grujini
Akvarista



Registrovan: 08 Jan 2014
Poruke: 21
Lokacija: Selo Sivac stoji u tri reda iz daleka na varoš izgleda

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tigar ::
definitivno ime ovog proizvoda krstim sa bf 1300 bure filter Very Happy

Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

niko mi nije odgovorio ima li biljku za tepih hc cubu?????????//??//?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License