Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasvjeta za moj aq. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima.
Znam da sam pre dosadan ali Bže moj , vodje smo smi da pomognemo jedno drugome.

Ovako interesuje me šta bi bilo najbolje da stavim za ravjetu za moj 80cm-40cm-30cm ( d,v,š ) akvarijum.
Imam nekih biljčica koje napreduju ali sporo , ne znam da li je do rasvjete , a filtracija je JUWLOV-a crna ona kutija koju sam improvizacijom napravio i složio fin filter , stavio sam dole na dno komad sunđera i između njiha onu crnu spužvu i gore n avrhu opet istu spužvu kao na kraju , pokretač pumpa 400 l/h ( barem mislim da je tako ) . I lijepo radi svoj posao, ali mislim da ne dostaje jo materijala tu popust aktivnog uglja , keramičkih prstenova i tako to.

Recite mi za rasvjetu šta bi bilo najbolje za biljke ovih vrsta : valisnerija, nana , kripte , microsorumi , mahovine , i neka plutajuća poput rogolista. Za sad imam 21W neonke one što se koristi po lokalima i tako to ( obična neonka duguljasta ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 3:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi te biljke koje si naveo imam i ja u akvarijumu, sto se tice svetla bolje da bude malo slabije npr stavis dve neonke od 18 w i miran si jer su to uglavnom spororastuce biljke kripte i anubije kako na njima ne bi bilo mnogo algi, valisnerija ona je ok za to osvetljenje ce taman da izraste i mozda ti napravi senku za anubiju sto bi bilo najbolje, kripte po meni ja im stavim dobru podlogu i miran sam sa tim osvetljenjem, ako nemas hranjivu pologu mozes da malo pripomognes sa osmokotom,ili glinom, ili prihranom kroz vodu, od mahovina sam imao i javu, i cristmas i uspevale su mi dok jednog dana nisam stavio lisice koje su mi sve obrstile ali dobro boze moj... mislim da sa ti pmogao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Rasvjeta za akvarijum 120x40x50 savjeti? golff Rasveta 8 Sub Mar 06, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja led rasvjeta 3w čipovi oko 60W brankorad Rasveta 10 Sre Sep 21, 2016 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savjeti rasvjeta nistaneznam Rasveta 2 Čet Feb 19, 2015 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T5 rasvjeta Drazen Rasveta 8 Čet Dec 13, 2012 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasvjeta za akvarijum od 122L maslachak Rasveta 10 Čet Jan 05, 2012 12:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License