Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Silver molly Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jezda034




Registrovan: 02 Mar 2014
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, zao mi je ako krsim pravila, jos nisam stigao da ih procitam, a jako mi je bitno da dobijem pomoc. Elem, kupio sam akvarijum od cca30 litara(pre toga sam imao kuglu sa 2 guppy muzijaka i 2 tetre takodje muzijaci), onda sam kupio borca, i posto naravno nisu mogli svi u kuglu uzmem veci akvarijum. Nakon toga kupim ksifo(muzijaka i zenku), 2 skalara i jednog silver molly. Posto nisam imao grejac tada(filter od prvog dana, unutrasnji filter), prodavacica mi je preporucila da ne uzimam molly i skalare, jer su osetljivi, i potrebna im je temperatura. Kupim ja grejac, on greje zagreje vodu, proveravao ja temperaturu i sve. Sutra dan odem i kupim skalare i silver molly(ksifo su bili tu vec dan dva...). E sad zaplet, ksifo zenka samo se izvrne i crkne(nakon par dana, znaci filtracija, grejac sve radi, nije imala belih tacaka, nista nigde, samo se izvrne i crkne), da tragedija bude jos veca, rekose mi da borac ne bi trebalo da dira ostale ribice, ja ga ubacim u akvarijum(pokazivali mi u radnji, da ih ne dira, u vise akvarijuma po borac, i oni tu pokazuju kako nece) ja ubacim, on jednu gupiku ubije, tj. oguli joj rep skroz, ja je cim sam video prebacim u kuglu, da je odvojim od svih, posle nekih 2-3 sata, ona crkne. Nastavlja se pomor, black molly, od prvog dana vesela, ide po dnu i ljubi kamencice, svaki uzme u usta podigne nekih 0.5cm od dna i pusti, i tako ceo akvarijum, posle toga je delovala veselo, i danas, samo odjednom poce da se prevrce, ne moze da pliva(nije borac kriv, odvojen je u kuglu i vracam ga sutra, ako ga ne uzmu tiganj mu ne gine), molly legne na dno, i samo se nagne na stranu i mrda skrgama, tako se jadan mucio nekih 2-3 sata, i crkao i on. Zagledao sam ga nikakvih promena na telu nije imao(u medjuvremenu sam kupio jos jednog guppy muzijaka i 2 zenke guppy, oni super),skalari medetiraju, pa malo plivaju pa meditiraju kako im dune. Tetre lude nenormalno, jure se, igraju se, vesele su. Hranim ih listicima i prekjuce sam uzeo neku dzigericu, nzm kako rece teta u prodavnici tacno da se zove. E sad menebrine da to nije neka bolest, sta moze da se desi da su one pocrkale, da mi ne pocrkaju sve? Da takodje sam sipao jednu kasiscu soli(zbog molly-ja(razmutio prethodno u malo vode iz akvarijuma). Ako sam nesto zaboravio, izvinjavam se, uzasno sam nervozan bog ovoga sto se desava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 3:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onako na brzinu sam pročitao i tvoj akvarijum izgleda ovako nekako Smile

Image

Ako možeš vrati ribe u prodavnicu, onda lepo sedi i čitaj deo za početnike, cikliranje itd... pa odgovarajuća filtracija, pa kompatibilnost i uslovi života riba itd...
Nemoj da odustaješ, nemoj da žuriš i nečeš da pogrešiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jezda034




Registrovan: 02 Mar 2014
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oprosti, moja greska. Evo par slika akvarijuma, uopste nije prenatrpan(tako mi kazu). Cikliranje odradjeno, gledao sam ovde po forumu da li ribice idu zajedno ili ne, pitao u prodavnici, raspitivao se kod jednog drugara, koji je u svoje vreme drzao akv od 300l godinama...
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stekao utisak iz onog što si napisao, deluje i prazno Smile
Filtracija je jako loša (menjaj za neki hang-on ili iskoristi pumpu i napravi spoljašnji stakleni dvokomorni ili trokomorni).
Akvarijum mali za skalare, ne bi trebalo da stoji pored radijatora ili prozora (posebno ako je sunčana strana).
Ako su to plastične biljke, vadi napolje i stavi prave biljke.
Nazad na staklo, spolja, možeš da zalepiš crni ili plavi hamer, mnogo će lepše da izgleda.
Imaš bazu riba i google i prilično puno toga o tome koje se ribe drže u kojim uslovima i kojim litražama i kojem odnosu.
Recimo tvoj akvarijum je za jednog borca, par korija i eventalno jednog ancistrusa (možda bolje par nerita puževa). Ili jedno jato titeja ili razbora umesto borca, možda i sa njim ali je ipak mala litraža. Sad borac voli mirniji tok vode, ubiljen akvarijum itd...
Nemoj da se obeshrabruješ i polako, puno nas je sve živo izmenjalo.
I napiši kako si rešio svetlo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jezda034




Registrovan: 02 Mar 2014
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ovako za filter nzm, rekli su mi da je dobar taj za ovu litrazu. Otvarao sam da vidim sam filter(danas) i zaprljan je(filtrira), sad nzm konkretno sta znaci losa filtracija, dobra filtracija.
Biljke jesu plasticne, za sada moram prvo da skontam kako ribice da gajim, a posle cu da umem prave. Prvo dok skontam osnovu, ako jos to uzmem sada, letece akvarijum sa 14-og sprata, kad krene da crkava redom. Jeste pored radijatora, ali on ne greje uopste, i nije suncana strana. Sunca ima ujutru od 08:00 do oko 09:00, ali nikada ne bije direktno u akvarijum. Borac je odavno izvadjen, i cami sam u kugli. Svetlo razmisljam za led diode?
Ali sve to kasnije, dok ne vidim sta mi je sa ksifo i molly, zasto su pocrkale, to mi je sada glavni problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi te lepo savetuju, a ti i dalje ideš od kraja, ka početku. Shocked Ribice ti crkavaju jer akvarijum nije spreman, odnosno, nisu se stvorili uslovi za održavanje života. Pročitaj ove teme, a ribice nekom daj, dok akverijum dovedeš u red.

http://www.akvarijum.org/forum.....-t264.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t398.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima kod tebe puno toga zašto su, recimo slaba filtracija, nedostatak kiseonika (nemaš biljke, nemaš aeraciju), nekompatibilnost riba (neko ih napadao), neodgovarajuči odnos (same sebe napadale)...
Uglavnom nemoj sada da mnogo brineš oko toga, ideš dalje i rešavaš polako situaciju.
Usmeri taj sprej bar od filtera prema površini vode da bije u nju i da je talasa, ili priključi onaj deo sa crevom na izlaz iz pumpe ako si dobio uz pumpu, da ubacuje vazduh tako bar jedno elimišeš i obezbediš im kiseonik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jezda034




Registrovan: 02 Mar 2014
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam taj deo, on ubacuje vazduh sad.
Pratio sam ko koga napada, jedino je borac napadao druge. Ovako nisam video da neka napada, a bas sam pratio to, kada je prvoj gupiki nestao delic repa. Praticu jos da vidim da li ima siledzije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači nema spavanja Smile
pogledaj pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cudno nesto ime ima taj BORAC pitam se zbog cega je to tako Smile.
Uradio si sve kako ne bi trebalo, zato ko sto te savjetuju, daj nekome ribe iscitaj pocetnicke teme i kreni kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam dve molly ribice Nata__ Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Apr 03, 2019 11:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly skupljen rep i gubljenje ... popindeed Bolest 10 Ned Mar 24, 2019 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License