Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 fotoperiod i alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rodja!
Akvarista



Registrovan: 08 Jan 2014
Poruke: 24
Lokacija: Krusevac / Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je ovo dobro mesto za ovu temu. Ako nije nek moderatori prebace gde joj je mesto.

Nakon citanja svih tema za pocetnike i da bih simulirao realne uslove u mom akvarijumu postavio sam fotoperiod na 8h. Posle nedelju dve pojavila se zelena tackasta alga. Krenula je od kamenja i podloge i stigla do par cm od povrsine vode. Nakon konsultacija sa malo iskusnijim akvaristima(imaju akvarijume vec 5+ god.) rekli su mi da oni ne gase svetlo u svojim akvarijuma. Poslusao sam njihov savet i alga se povukla za par dana. Ostala je samo na podlozi i ponekoj biljci. Citao sam da se ona pojavljuje ako je prejako svetlo ali meni je oko 0.8w/l.
Akvarijum: 40x27x23cm(25l), rasveta 18w, stanovnici:2 ancitrusa, 2 corija, 5 neonki, 3 zebrice i beta.

Da li da vratim fotoperiod na 8h a da borbu vodim na drugi nacin? (manje hrane, vise co2, cesca izmena vode)
Vodu menjam 1/3 svake nedelje sa odstojalom cesmovacom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ne gasis svetlo?
Kolko ja znam maximum je oko 9h dnevno upaljenog svetla. Nisam jos nikad cuo da radi non stop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam citao ovde na forumu duzina foto perioda zavisi od jacine svetlosti. Mada svako ima svoju politiku. Meni je recimo o,5w/l sto znaci jedva zadovoljavajuce. Pa sam stavio foto period na 12 sati. Imam nesto i zelenih algi koje se javljaju na jako osvetljenje, a imam malkice i crnih koje su na slabo . Ali sve je to u grabicama normale za sad. A i algari i puzevi ih drze pod kontrolom. Akvarijum je skoro formiran, pre 5 nedelja.
Tako da ne brines mnogo, alge su normalna stvar kod novoformiranih akvarijuma. Za duzinu foto perioda sacekaj nekog iskusnijeg. Ja te mogu posavetovati da ubacis 2 manja amazonca. A mnogo bolja kombinacija ti je Neritina puzevi. Ali i dosta skuplja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noć i dan, sem ako ne živiš u uslovima severnog pola Smile
Iskreno ja ne znam da neko ne gasi svetlo. Lično ne vodim računa o tome, upalim prepodne, ugasim uveče. Uglavnom se ne preporučuje preko 10h svetla.
Inače kao što je rečeno sasvim normalna stvar.
Probaj sa ubacivanjem sočivice ili drezge da se brže potroše hranljive materije. Takođe se slažem i za nerite i amazonce.
Inače ono što mi je zanimljivo, imam jednu tačku zelene alge na prednjem staklu, da je častim sa 2mm i dva ancistrusa i 5 amazonaca i jednu neritu i namerno je ne sastružem već nekoliko nedelja a ni oni da je pipnum, svi je ladno zaobiđu, samo ih gledam kako prolaze pored Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rodja!
Akvarista



Registrovan: 08 Jan 2014
Poruke: 24
Lokacija: Krusevac / Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

monte ::
Kako ne gasis svetlo?
Kolko ja znam maximum je oko 9h dnevno upaljenog svetla. Nisam jos nikad cuo da radi non stop.

Pa ne gasim Very Happy. Imam i amazonca. Probacu ponovo da gasim svetlo pa da vidim sta ce se desiti. E sad, druga nejasnoca. Kako su se povukle kada je svetlo non-stop radilo? Vidim da se svuda savetuje mrak na nekoliko dana, bez zraka svetlosti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License