Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum sale75bgd :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2009 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima Smile
Neki me znaju, neki ne. Od riba tu je jato pirana, 9 kom.

Image


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Feb 19, 2012 11:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2009 11:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda Wink
Moze nekiinfo o akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf super ,molio bih nesto o tvom gajenju pirana da napises , ...
dimenzije akvaijuma , koliko dugo gajis pirane , koliko je vremena potrebno da ovoliko porastu ,cime ih hranis i koliko puta dnevno ,rekao bih da su ove tvoje mesojedi a ne biljojedi .. da li ih je moguce mrestiti u akvaijumskim uslovima .. i koje su ovo pirane .... posto sam ljubitelj pirana pa bih voleo neko licno iskustvo da cujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze naravno:
E ovako, aq je 160x60x65. Akvarijum ciste 3 trokomorna filtera 50x10x55 sa atman pumpama 3 kom ukupno 3600l na h.Filteri su iza akvarijuma. Pozadina crni tapet, podloga zemlja za cvece i kvarcni pesak. Biljke su kripte i nane. Ima i ricie i jos ponesto sto je gotovo nebitno jer ce prilikom sredjivanja izleteti napolje:) Polica na kojoj stoji je napravljena od metalnih kutija i dimenzija je 160x60 visina je 70 cm. Svetlo je kombinacija philipsdaylighta, aquarell-a i osram lumilux-a. Znaci ukupno 8 neonki od po 120 cm (36W). To bi bilo to...


Image

Image


Image
eto i malo slika...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2009 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ime : Pygocentrus nattereri
Familija : Characidae
Jako zastupljen naziv na engleskom, Red Bellied Piranha, skraceno RBP.
Ova vrsta je siroko rasprostranjena u prirodi,Venezuela, Colombia, Ecuador, Guyana, Brazil, Peru, Bolivia, Paraguay, Argentina i Uruguay. Ovolika rasprostranjenost dolazi kao posledica izlivanja velikih reka kao sto su Amazon, Rio Paraguay, Rio Paraná and Rio Essequibo ali i manjih
pritoka i kanala. Postoji vise varijanti familije Pygocentrus, koje nam dolaze sa raznih lokacija - nattereri Amazon, caribe Venezuela, ternetzi Argentina, piraya koja se srece u Rio Sao Francisco - delu Amazona.
Velicina ribe je do 30 cm, mada moze i nesto malo preko toga. Ne postoji razlika izmedju muzjaka i zenke i nemoguce ih je raspoznati dok se ne odvoji maticni par.
Zivotni vek ribe u zarobljenistvu, odnosno u akvarijumima je izmedju 10 i 15 godina.
Temperatura vode u kojoj se drze treba da bude od 23 do 28 stepeni.
pH vode : 5.5 - 7.5
Tvrdoca vode : 15-20° dGH
Optimalni parametri vode su - temperatura : 25°C, pH: 6.5, tvrdoca: 18°dH

Ishrana : meso, ribe (najbolje morske, izbegavati nase domace zbog bolesti i prljavstine),plodovi mora, proteinska hrana u granulama, govedje srce (ne preterivati), piletina. Treba izbegavati ubacivanje zlatnih ribica,japanki i sarancica zbog velike koncentracije hormona rasta u istima. Sve ostatke nepojedene hrane treba
odstraniti iz akvarijuma.
Uredjenje akvarijuma : akvarijum treba da zadovoljava potrebe ribe, pre svega u smislu duzine koja ne bi trebala da bude ispod 120 cm, sirine 50 i visine 50. Znaci akvarijum od minimum 250 - 300l. Preporucuje se nekih 50-tak litara po ribi. Potrebno je da je uredjen sa dosta zaklona i da je zasadjen biljem jer je
pirana u principu plasljiva riba koja ce veci deo dana provesti upravo u tom zaklonu ili u jednom mestu. Svetlo bi trebalo da bude priguseno, ali je moguce uz trud i zalaganje navici ribe i na svetlo koje je potrebno i malo zahtevnijim biljkama. Licno imam 8 neonki od po 36 w u svom akvarijumu. Dobra filtracija je jako bitna zbog ostataka nepojedene hrane koja zapada u razne delove aq i raspada se, te se stvaraju pogodni uslovi za razvoj bakterija koje bi mogle lose uticati na zdravlje riba. Filteri bi trebali da u roku od 1h "provrte" makar 3x litrazu akvarijuma!
Pozeljno je ali ne i obavezno, koriscenje tzv. power head-a zbog stvaranja vodene struje u samom akvarijumu. Podloga po zelji, najbitnije je da bude bez ostrih ivica, stena itd.
Vodu u akvarijumu je pozeljno menjati jednom nedeljno po makar 20%.

Razmnozavanje : razmnozavanje u akvarijumima je jako tesko, ali ne i nemoguce. Potrebno je obezbediti sve gore navedene uslove, imati odredjeni broj riba i cekati da se izdvoji par. Muzjak pravi gnezdo, zenka polaze jaja. Zenku treba odstraniti u narednih 24h, a muzjak ce braniti jaja. Kada mladi proplivaju treba
ih hraniti umereno jer jedu u toj meri da neretko crkavaju od nadutosti, prejedu se. Polno zrele ribe dobiju tamnu boju. PIRANE SU ZA VREME MRESTA EXTREMNO OPASNE!!
Generalne informacije : potrebno je drzati najmanje 5 komada u jatu u akvarijumu. Dosta ljudi se razocara po kupovini pirana jer je rec o zapravo plasljivoj ribi, koja ce u stanju uznemirenosti u sekundi otici na drugi kraj akvarijuma ostavljajuci za sobom haos u vidu pocupanog bilja, podignutog mulja i sl. U toj
jurnjavi se desava cesto i da se povrede, tipa ostanu bez dela tkr. brade i par komada zuba. Imao sam takav slucaj i dobra strana istoga je to da rana zarasta a zubi ponovo izrastu. Ne treba niti jednog casa zaboraviti da imate vuka u akvarijumu - koji moze naneti ozbiljne povrede zbog svojih kao zilet ostrih zuba.
Cesto postavljano pitanje je # A DA LI SMES DA RUKU GURNES U AKVARIJUM I RADIS PO ISTOM # . Odgovor je pozitivan,naravno uz max opreznost koje nikada nije naodmet. Moguce je drzanje iskljucivo drugih
Pygocentrus vrsta sa njima. Sve ostale ribe, ukljucujuci i plekostomusa i njemu slicne uglavnom postaju plen.
Naglasio bih kao VAZNO razliku izmedju PACU-a i pirane Pygocentrus Nattereri jer se na nasem trzistu uglavnom kao pirane prodaju Pacu-i. Spava mi se sada ako nekoga sta interesuje pitajte Smile

Eto texta za bazu riba. I da, TEXT JE MOJ LICNO!!! Objavljen je vec na jednom sajtu, ali su ispali nezahvalni, pa evo nastavicu da delim moje iskustvo sa vama. Tj. nase, jer moja lepsa polovina i ja zajedno umacemo ruke u taj akvarijum. Izmenjen (doduse na brzaka) sa mesta gde sam ga licno post-ovao jer napredovalo se u drzanju istih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super txt . Koliko su stare tvoje pirane ? Da li one mogu da odkinu komad mesa ili to cine tkz.,,trganjem,, ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Text je jako skracena verzija onoga sto bi inace moglo da se napise Smile
One imaju jako ostre zube i bukvalno seku pri ugrizu tako da trganje nije presudna stvar! Stare su oko 3 godine, a evo linka pa pogledaj kako izgleda njihovo hranjenje Smile
[youtube:8c07c9ec09]http://www.youtube.com/v/fMdWHFJnQd0[/youtube:8c07c9ec09]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odusevljen sam . Mislio sam npr. kada uleti Antilopa u Amazon da li bukvalno odkidaju meso ili ugirzu pa trgaju i uvijaju se ? Ili su im zubi bas kao zilet da mogu da odgrizu odkinu komad mesa >? Koliko treba hrane za njih mesecno >?Hvala na snimku ,super je ,ako se jos necega setim nadam se da ti nece biti tesko da odgovoris .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 13, 2009 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krda i krda krava i volova i ostalih zivotinja prelaze reku, sto ne znaci automatski da ce biti napadnuti! Jako bitna stvar u celoj toj prici jeste slaba zivotinja, ili krv. Zubi jesu kao zilet ali i trgaju. Prilicno su agresivne, divlje. Za njih mesecno treba ne vise od 500 dinara za hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep aqvarijum cestitka cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista izgledaju opako i ujedno prelepo ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez komentara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super su
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 20, 2010 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lep akvarijum nema sta ,.,.,.samo mi nije za pirane ,pre za neke diskuse ili jatne ribe ali tvoj akvarijum tvoje ribice...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License