Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pocetnik mk Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima pratim vas nekoliko sedmica i zelim da vam pisem moj pocetak. Akvarium sam odlucio da bude 60*30*40visine, 6mm 72 litara. Mozda dimenzije nisu najbolje ali tako mi nalaze prostor koj sam jedva oslobodio da konacno napravim svoj aq, sta ga zelim vec odavno. U ovom trenutku sam citao na vase forume o poklopcem, hauba, i ostao sam na moje da to bude od stakla, na kojem zadnjem delu da bude sa rupama za kablova i ceve, a imam zamisao za veliki okrugli otvor za jedan kuler iz pc ( sta vi mislite za ideju oko kulera za da bi se vlaga i temperatura namalila). Oko osvetlenje misli da ubacim dve neonke 60sm i nekolko led diode koje bih koristio samo noci, a mozda bih zamenio neon sa stedlive, jer vidim ovde u forumu svi furaju sa te stedlive, ako imate neki predlog oko poklopca slobodno pomozite.
Oko pribora za aqvaristike vec sam davno nabavio jednu nadvoresnu pumpu sa dva izlaza *3W i grejac od 100W. Oko filtera neznam dal da pravim nadvoresan ili da bude obican unatrasan, to ostajem na vama da preporucite. Oko ribe nisam jos odlucio sta bih gaio, imam dva sina koje su gledali film Nemo i vec su nasli koja e to vrste ribe ali mislim da je to preskupo pa cemo vidjeti oko neke zivorotke i ikarase. Jedino me zagrizuje oko bilje, ovde kod nas u Makedonija nisam naisao na prodaji biljke za aq, prosao vise aqshop ali jedva da ima po neku vrstu, mozete me uputiti ako znate neki iz mk koje mogu da mi tu pomogne. Mislim da sam dovoljno gnjavio nadam se da ce te mi dati neki konkretne predloge oko moje zelje, Hvala Vam ne svi. (izvinjavam se ako me ne razumete ali se trudim da pisem na srpskom)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 4:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoj srpski je bolji od mog makedonskog Smile Opušteno!

Filmovanog Nema nemoj ubacivati u slatkovodni akvarijum... nije dobro! Iskusniji će ti pomoći oko pitanja koje si imao, a ja ti preporučujem da malko istražiš šta to ima u Makedoniji od akvarista.

Ja sam na prvu loptu naleteo na ovo:
http://zam.mkreef.com/
i ovo:
https://www.facebook.com/pages/Zdruzenie-na-akvaristi-na-Makedonija-AKVA-PARK/104324113865

... a predpostavljam da toga ima još. Nije ti popunjen profil pa da ti eventualno pronađem još koji link...

Ako ništa drugo, imate udruženje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče haube, bušenje kružnih rupa u staklu je poprilično skupo. Možda ti je bolje da nađeš neki pleksiglas. Kada je filter u pitanju, ja ti preporučujem spoljašnji stakleni. Kada unutrašnji filter čistiš, a moraš dosta često, onda uznemiravaš ribice. Još nešto, mnogo je bolja filtracija spoljašnjim filterom, jer imaš više filter mase u njemu. Ako imaš neonke nemoj ubacivati štedljive, jer ako hoćeš da dobiješ lepe nijanse akvarijuma možeš da kasnije ubaciš akvarističke neonke. Inače, dobrodošao u društvo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tako sam i mislio da zadnjeg del od haube da bude pleksiglas kako bih ga lako iskroi, a sta se tice nadvoresnog filtera neznam kako bih bio sa prostora, jedini prostor iza akvarima je 70*20sm, mislim da je dovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja cu dati savet.
Ja nekako nemam preteranog poverenja u spoljne filtere jer moze doci do poplave u slucaju da se nesto zapusi i da krene da izbacuje vodu iz filtera u akvarijum pa curenje, parket.....
Zasto ne razmislis o unutrasnjem pregradnom filteru sa zazorom ili kako vec, po meni se pokazao kao super resenje a tu u najgorem slucaju moze da crkne potapajuca pumpa ako isprazni cistu komoru i radi na prazno.
Posto sam drugaru skoro bio mentor oko izrade akvarijuma i sve sto je trebalo od pocetka pomogao a akvarijum je slicnih dimenzija kao tvoj i bio je ogranicen sirinom akvarijuma u prostoru. Filter je postavljen u zadnjem levom delu tako da prednju stranu nije izgubio sto se tice duzine.
Pomenuo si da imas iza mesta od 20 cm. moj predlog ti je da povecas dubinu akvarijuma za 10 cm. i da isto tako u zadnjoj zoni po duzini ( ne celoj ali minumum 30 cm.) izlepis unutrasnji dvokomorni ili trokomorni filter sa zazorom.
Sto se tice busenja i sl. nemam licnog iskustva tako da ne mogu da sugerisem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti druze na tvoj savet, ali vec je kasno akvarim se vec lepi, zao mi je i ja sam mislio da ga prosirim ali morao sam ostviti prostor iza njega za svaki slucaj upravo radi nadvoresnji filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dalje moze da se izlepi unutrasnji filter sa zazorom, to se ionako postavlja kad se uradi akvarijum. Mada, spoljni filter isto radi ono sto treba tako da ni to nije greska vec sam naveo zbog cega ga ja ne preferiram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde molim te ako imas neke fotke da objavis da vidim kako bi to izgledalo pls?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije neki kvalitet fotografija ali mislim da mozes da vidis kako to izgleda sa filterom.


Image

A trenutno stanje je ovako otprilike.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

molim te malo mi objasni kako da ja to napravim koje visine, sirine gde sta da postavim, pls?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo posto si me kontaktirao na pp da ti objasnim kako je uradjen ovaj pregradni filter i koje su dimenzije filtera ja cu ti ovde odgovoriti jer ne mogu vise preko pp da pomazem ljudima pa onda ovde javno kod nekih nadobudnih ispadam da samo zakeram. Smile PP od sad samo za ono sto se mora po pravilima foruma. Jel' tako, tako je. Smile

Dimenzije ovog akvarijuma su s80xd35xv50
Filter je unutrasnji sa zazorom, dvokomorni i dimenzija 30x10x50. Prva komora od zazora je duzine 20cm a druga komora je 10cm. Dvokomorni je uradjen iz razloga da ne zauzima mnogo prostora u akvarijumu a i da moze dosta dobra filter masa da se postavi. Pregrada koja je postavljena izmedju komore za filter masu i "cite" komore je u donjoj zoni kraca za 5-6 cm. kako bi ona voda koja prodje kroz filter masu usla u donjoj zoni kao cista i koju nazad u akvarijum vraca potapajuca pumpa. Unutar ciste komore je stavljen i grejac zbog dekoracije. Kod zazora je odradjeno do pola visine sa unutrasnje strane usko parce stakla, ukoso stavljeno kako ne bi u filter masu ulazio veci otpad, tipa kamenja, lisca i sl. filter je sa unutrasnje strane premazan tankim slojem crnog silikona kako ne bi unutar akvarijuma gledali u filter masu, pumpu i grejac jer je ovo ukrasni akvarijum.

Nadam se da sam uspeo opisno da objasnim jer akvarijum nije kod mene pa ne mogu da ti to sve fotografisem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti pokusaci i nadam se dodadtne informacije dok izradjujem filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa srecom pravljenje i nadam se da cemo videti kako se dalje odvija izrada. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno, jedva cekam da uzmem akvarim iz staklare
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako sam ja dobro razumeo to je obican nadvoresni filter, sam se nalazi unutra akvariuma moze se slobodno izvaditit i cistiti i opet vratiti nazad?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License