Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pritisak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li neko zna koji pritisak stvaraju ove pumpe za vodu koje se koriste u akvaristici? Nigde ne vidim da pise pritisak a potrebno mi je nesto sto gura bar 2-3 bara...?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 12:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u podrumu sam imao potapajucu pumpu koja je bila bas ozbiljna prica izbacivala vodu preko hindrantskog creva a njen pritisak znam da je bio 4 bara, tako da verujem danove nase akvarijumske sa prosekom 600-800l/h ne stvaraju vise od 1bar a i to je pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ispravka ni 0.1bar Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krajnje mizeran. Smile
0.1 - 0.2 bar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auh, bas smor :/ ovo ce biti bolno po dzep Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auh, bas smor :/ ovo ce biti bolno po dzep Razz hvala u svakom slucaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Villager WPD-60

WPD 60Osnovne karakteristike :

Motor - 4 takta Dizel
Snaga motora 5,5 ks (4,0kw)
Protok - 1000 L/min
Odvod i dovod - 3"
Max dubina usisavanja - 8m
Visina izbacivanja - 19m
Neprekidan rad - do 270 min
Pritisak - do 2,5 bara
Masa - 58 kg


evo sta tebi treba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zasta ti treba?
58kg ufff
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za koju namenu ti treba, mozda imamo neko idejno resenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upustio sam se u projekat vivarijuma od 400L, i izmedju ostalog potrebne su prskalice (foogeri) kojoj je potreban pritisak od oko 2 bara da otvori ventil, odnosno prska... Smile svaka ideja je dobro dosla jer ja vise nemam ni jednu koja je jeftinija od 300e Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam te dobro razumeo tebi treba kišni sistem, uređaj za vodenu maglu ili fogger ili kako se već zove Smile
Ne znam konkretno za to, imam neki sestrin Peugeot (baš auto firma) koji je kao rezervoar i ima nekoliko metara creva, napuniš vodom, razvučeš, naviješ nešto i pada kiša po cveću. Sad ne mogu da ti slikam (popijem kafu i moram da idem da radim), zakopan je u ormanu, ima bar 15 godina, ne koristi ga već nekoliko godina a i ne da ga pa ništa ne pokušavaj Smile Možda večeras kad se vratim ili sutra da vadim pa mogu da slikam i pročitam šta piše.
Nema to neku jaku pumpu i retko se doliva.
Pošto si iz Munze a Bgd ti blizu jedino da se raspitaš u firmama tipa hidroponika ili slično, stvarno se nadam da se ne shvati kao reklama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pajo, uzmi piezo (ultrazvucni) fogger.


Poslednji izmenio Blue dana Čet Mar 13, 2014 3:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tamo sam bio i kupio ove prskalice i imaju pumpu koja kosta 300e ali gura 50 prskalica, a ja imam 4 Razz niko ne navodnjava plastenik sa 4 prskalice, logicno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue, saaad si me upucao, sta je to? gde to da nadjem? koga da konsultujem? moze i pp...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kineze... Smile
Ili pogledaj na netu. Pravi maglu, a jeftino... I ne trosi 300W kao tvoja pumpa. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Opada pritisak u CO2 boci Sone_bg Ostala oprema 16 Čet Apr 06, 2017 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pritisak vazduha u sundjer filteru Looniz Filteri i pumpe 19 Pon Feb 18, 2013 9:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License