Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko unutrasnjeg filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Palo mi je na pamet da isecem sedre, imam jedan komad pa da sa tim prekrijem filter. Imam i onih plocastih stena,tankih plocastih. Plasim se samo da to ne ispadne bas seljacki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to ti moras odluciti, svi mi smo sadili i cupali ceo aq puno puta dok on nije dosao na ono sto smo zeleli. probaj videces dali ti se svidja ida li je to to sto si zamislio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ovako da predstavim i moj konacni filter. Daleko je od onoga sto sam mislio u startu i nadam se da sam najbolju stvar uradio. Prvo evo slike jednog pokusaja koji nije toliko los ali mi je uvlacilo fals vazduh pored gumica pa sam odustao od silikoniranja i cekanja dal ce uspeti...

Image

E posle njega sam se odlucio za unutrasnji stakleni i iz njega da pumpa tera i pravi kisu.Prva desna komorica je bukvalno kanalica koja omogucava uzimanje vode sa dna akvarijuma i ona je 2*10cm, u cosku je komora za filter masu 10*7cm i levo je komora za pumpu 9*7cm.

Image

E sad sam krenuo sve to da zamaskiram sa plocastim stenama koje se lako oblikuju.


Image

Postupak je u toku pa kad zavrsim videcemo nasta ce ispasti.
Hvala na saradnji svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni je ovo ispalo super Smile
Mnogo je lepsi uzivo a slike su sa mob.

Image

Image
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je ispalo, ne primecuje se, fino je uklopljeno. Samo otvori svoju temu u podforumu "Akvarijumi" i predstavi svoj akvarijum, da ne zatrpavamo ovde temu. Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno
Preselicu se tamo kad nabavim neki bolji fotoaparat posto je uzivo mnogo lepsi nego na ovim slikama.
Ovde se zavrsavaju slike filtera jedino ako nekoga nesta zanima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantna postavka, zato sam ti i rekao da predstavis akvarijum! Very Happy Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd da ne budem parti brejker Smile ali mogao si tu kanalicu za uzimane vode da odradiš sa zazorom i napraviš mali taložnik koji lako usisaš. Ubaci parče sunđera ili perlon vatu u kanalicu (gore), produži ti vreme između pranja filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiv poduhvat,svidja mi se ideja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala
Upravu si za perlon vatu u kanalici,dobar dodatak. Ne znam koliko se vidi ali kanalicu sam ostavio dovoljno veliku da moze crevo da se zavuce i usisa sa dna. Ostavljen je kao taloznik iza stene i na dnu kanalice.Foliju sam zalepio pa ne moze da se vidi lepo kako izgleda filter sa strane .
Image

Image

Image

Image

Odmah iza stene sam stavio na dno jedno parce stakla od 3cm sirine i tako napravio pregradu,nisam ga silikonirao za dno jer sam se kasno setuo. Ono sprecava da podloga udje u taj taloznik mada kad sam dodavao podlogu uletelo je malo pa sam zasadio i biljcicu. Kad ide nek ide pa cu videti Smile
Otprilike ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preselio sam se na http://www.akvarijum.org/forum.....tml#176357
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je proslo malo vise od mesec dana da kazem da sam prezadovoljan sa radom ovoga filtera. Ubacivao sam u kanalicu za dovod prlajve vode sa dna perlon vatu gore pri vrhu po predlogu nese69 ali mi se brzo zaprljala i voda je nekako uspela da se na jednoim mestu jace probija. Tu se uplela kozica mala koja je stradala. Tako je bilo jos jednom i jos jedna kozica manje.
Predlog je extra sa perlon vatom ali samo savet ostalima ako budu pravili nesta slicno da kanalica mora biti veca jer kroz ovu je bas velika cirkulacija vode. Bar da bude 2cm veca od postojece.
Ostalo je sve super.
Toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf ja Smile
Meni kod pregrade između komora gde su taložnik i filter materijal stoji onaj plavi sunđer, koji se jako prlja i pri zameni vode usisam taložnik i njega properem, to svake nedelje. Akvarijum je normalno prebukiran Smile
Na vrhu mi uvek perlon vata i kad se isprlja bacim i stavim drugu, onako otprilike jedan sloj, oko 1 cm debeo. Vatu zamenim, ne znam, na par meseci otprilike. Mislim da je to beznačajan trošak, prilično veliko pakovanje je oko 150 dinara.
Pranje filtera, mislim da sam ga jednom prao Smile
Ipak bolje da probaš sa sunđerom izgleda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile eh taloznik. Ostavio sam kao taloznik da bude ispod te kanalice. Ima 4-5cm lufta od kanalice do dna gde je taloznika ali je kanalica uska,kao sto sam rekao i takoznik je cist, sve uvuce kanalica. Nemam mnogo riba, nemam mnogo ni prljavstine ali kada vatu stavim brzo se sitnilezom nekim nakupi i potera je voda ka gore. Stavljao sam i ja na vrh pre sundjera vatu ali kozice se male po njoj nagambeljaju pa dok njih skonim i pohvatam.... Lakse mi ovako kad menjam vodu,kao i ti ,izvucem prvi sundjer i u akvarijumskoj vodi operem i vratim.
Probacu sundjer da stavim u kanalicu ali da bude malo veci i da se teze uglavi pa cu videti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sunđer se i seče malo veći da bi se teže uglavio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License