Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ja ne mogu bez problema... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc oko jedanest u akvarijumu je bilo sve ok,cak sam i sve vreme posmatrao neonke kraljevske kako plivaju u jatu...Jutros ustanem,jedna prepolovljena na pola i bez glave,a jedne nema uopste...sta moze razlog da bude?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 9:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno joj nije od bolesti otpala glava, mora da su je neke druge ribice napale, il su uginule pa je ostale nacele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam da su druge ribice pojele,pocastile se sa malo proteina i da ne moze od bolesti da otpadne glava.Al ne razumem sto od jednom,nista im nije bilo,tj sve je ok bilo..Jel ima mogucnosti da ih je barbus ubio,posto vidim da juri ostale ribice po akvarijumu,juri cak i corija koji je dosta veci od njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće je naravno, pogotovo ako je sam u akvarijumu i ako je mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji barbus je u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeleni,muzjak...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjak pa jos sam, pored tolko riba Very Happy
to ko kad bi bika stavili medju srnama Very Happy

malo sale Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma,dobio sam ga uz akvarijum sa zenkom,koju je jurio do iznemoglosti i jadna uginula,a ne mogu jos da ih uzimam i ako znam da su jatne ribice jer imam Skalare...Moracu da ga poklonim ili menjam,bolje i to nego da tuguje sam i da mi pravi rsum po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti nesto o njemu.

Familija: Cyprinidae
Poreklo: Pronađen je u Sumatri.

Opis: Jedinke mogu da porastu do 5-6cm. Telo im je izuzetno pljosnato i prilagođeno brzim strujanjima vode. Telo im je zelene boje sa crvenim perajima. Mužjaci su sitniji dok su ženke dosta krupnije.

Držanje: Preporučuje se da se drže na temperaturama od 22 - 26 °C. Traže blago kiselu ili blako alkalnu pH, između 6 – 8. Uvek je aktivan. Može se držati i u manjem akvarijumu. Preporučuje se u jatu od 5 jedinki jer se grupno kreće i funkcioniše.

Ishrana: Prihvata granuliranu i lisnatu hranu, takođe prihvata i hranu na bazi algi ili biljaka poput spiruline i sl.

Ponašanje u akvarijumu: Agresivna je i može praviti problem nežnijim ribicama. Ne može se kombinovati sa krupnijim ribicama poput skalara kao i sa sitnijim koje su statične. Izuzetno je aktivna i živahna ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo monte za komentar. tacno tako!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde mogu klupiti arcandia plant-pro n... WoodyAllen Rasveta 0 Pon Jul 13, 2020 3:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 200l koje ribice mogu da drzim Uros1999 Ribe 6 Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ne mogu da utvrdim od čega boluje borac IvanaJankovic Bolest 15 Čet Jan 10, 2019 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li mogu drzati nekoliko gupika u 10l andrija88 Početak u akvaristici 2 Uto Apr 17, 2018 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License