Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijuma za gupije.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, vec 5m sam drzao akvarijum kao pocetnik, sa svim temama sto sam procitao na brzinu akvarijum je bio oformljen i radio je dobro, medjutim, sutra cu sve d rastavim, i da krenem ispocetka, i ako mozete da mi kazete jel gresim negde i da li mi fali nesto da uzmem pre nego sto pocnem..

dimenzije su 70 40 40.. filter spoljni dimenzija 30 10 i dubina 40.

prvo filter ovako planiram: (od dna ka vrhu raspored) bio kugle, prtenovi keramicki, bio sundjer, perlon vata.
uzimao bih i neko bilje pa podloga da bude magicna zemlja ili za cvece koje nadjem, imam kvarcni beli pesak sitne granulacije..

osvetljenje 3 sijalice, za sada samo 1 od 11 vati, a jos 2 cu uzeti sutra, imam plavu neonku al nju cu izvaditi, kad je ona upaljena ribice nemaju nikakvu boju, ne znam zasto :/

i napravicu co2 DIY, imam vazdusnu pumpu za mehurice champion, atman pumpa 600l? a biljku cu videti u radnji koje budu pa cu izabrati neku Smile

Jel mogu stutra da ga sredjujem ili mi fali jos nesto? i ako mozete da mi kazete koliki broj gupika je taman na ovu zapreminu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 1:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 3:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter obicno ide odozdo kugle na koje ce leci sundjer,perle,vata, aktivni ugalj ili kako vec ko hoce i na kraju opet sundjer mada ja na taj gornji sundjer stavim tanak sloj pervol vate koju kad se isprlja bacim i stavim novu. Nemora tako ali eto.
Kad budes prao,peri samo prvi sundje koji ce ustvari i biti najprljaviji. Ostalo nediraj.
Zemlju nemoj bilo koju ili koju nadjes. Nevalja svaka a magicna valja. Probaj da je pronadjes.

Osvetljenje po meni je najbolja stedna philipsova od 23w,1450lm Daje lepo svetlo i za biljke je po menji ok. I ja bih na tu litrazu stavio 2 a od te plave bolja ti je najobicnija bela neonka.Mozes probati i sa 1-1.

Sto se tice co2, ja ga nemam u slicnom akvarijumu sto neznaci da ti nemoras.U zavisnosti od kolicine biljki ces videti da li ti je poreban. Za pocetak ti je dovoljna i ta podloga od carobne zemlje. Naravno ako biljke nebudu neke zahtevnije.
Sto se tice broja riba to je individualno. Vec sam nekoliko puta vodio polemiku ali dok sam ne vidis da ti je dosta Smile
Uzmi u obzir da su to gupike koje se kote ko lude i da ces za kratko vreme imati ih more. Neka razmera za koju ja znam je 3l na jednu odraslu ribicu ali opet ribice su razlicitih velicina,brzina razmnozavanja.....
Eto toliko od mene, nadam se da sam pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, sacekacu malo sa co2, ali nisam stigao danas da odem po sve sto mi fali Very Happy tako da cu u petak tek poceti sa formirnjem, za sada su po starom.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako i sa uzivanjem. I ja treba moj nov da montiram ali cekam pravi trenutak i sve da bude spremljeno pa udri Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kada sam dobio akvarijum pre 5m, bio je u haosu, i prvo sam filteroprao i podesio temperturu na 23-4 stepena i samo u filteru drzao ribice dok nisam oprao akvarijum, pa sam njega oprao, i nasao neku veliku ciniju, oko 15li tu drzao oko 40 guppy sto sam dobio, i sipao pesak i vodu i posadio biljke i negde 4-5 dana je sve rdilo tako, pa sam pustio pilot ribice 2 dana, a onda i ostale, morao sam da ih ubacim, jer nisam mogao da ih gledam u onoj ciniji, a nisam bio spreman na sve ovo, posto je ujak samo doneo akvarijum, koji je bio crne boje, a ne cista providna voda, haos nasta je izgledao..

sada ulazim sa vise znanja, i neko iskustvo od 5m , plus kazem 5-6 ribica mi je uginulo, ali ovu nisam video jer sam bio u guzvi dok nisam video da cistac ne jede.. onda sam se zgranuo bio.. al idem u petak da uzmem sta mi fali i izpocetka sve, sada imam mali ak oko 60 l pa ce tu da budu ribice dok se ciklira veliki Smile

Da nema foruma ovog, verovatno bi mi uginule ribice odavno.. jer sam se vodio politikom, stavis u akvarijum, i dodajes hranu i uzivas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlja se zove carobna a ne magicna,nju stavljas u tankom sloju otprilike 1 cm,pa preko toga sljunak.I samo lagano bez zurbe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ce me skontati, ali hvala na obavestenju sada sa ovim manjim bice vremena za lepo formiranje novog rasporeda, pa ce i slikice da se okace Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
petar87
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da li bi neko od iskusnih mogao sta da napise o rasporedu biljaka, ne mislim samo po visini vec uopsteno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License