Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor riba u novom akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nova tema u ime clana 'crvić':

crvić ::
Pozdrav! Formirao sam akvarijum, ciklirao se mesec dana, cikliranje započeto 2. februara, pre nekih 6-7 dana ubačena prva 2 ancistrusa i vešto se kriju oko korena, a prekjuče su ubačene 2 gupike i 2 platike ili ksifo, ne razlikujem ih baš najbolje, ugl živorotke Very Happy Od biljaka imam samo Java moss koja je ubačena prekjuče, čisto da troši nepoželjne materije iz vode. Rasveta stiže ovih dana, hauba je u stanju izrade, pa će i ostatak biljaka da se pridruži ekipi. Zanima me šta mislite o sledećoj kombinaciji riba uz ovih 6: 5-6 kr. neonki, 2 ramireza, eventualno 1 skalar manji (lepi su), možda 1-2 trihogastera, možda i neki koridoras panda, i bila bi mi želja da ubacim barbuse i borca 1, ali znam da su malo živahniji. Zanima me da li bi se bolje slagao 1 borac sa ostalim ribicama (čuo sam da je 1 borac miran u akvarijumu), ili 4-5 barbusa? Smile Pozdrav, i hvala unapred. P.S. akvarijum ću predstaviti u temi Akvarijumi čim stigne rasveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 7:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko znam prevelik je tvoj akvarijum za borca, bice ti u jednom manjem delu akvarijuma i nece ti biti zanimljiv tako Smile Ali sam uvek za kombinaciju kraljevska neonka - ramirez meni nekako idu zajedno i sad vidi uzmi 4-5 kori pandi, lepsi su kad zajedno traze hranu a i pozeljno je da budu u grupi tako se i drze Very Happy

Dacu ti ovih dana imam neku sagitariju viska pa ako ce ti se uklopiti da ti je dam... Cekam slike buraz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Blue za otvaranje teme, mislio sam da će druga biti previše, a opet želeo sam tuđe mišljenje Very Happy Mislim da sam malo rasčistio šta želim u akvarijumu, ugl ove sad živorotke će preći u drugi manji akvarijum da donose malce, a u ovaj će verovatno 2 vrste jatnih (kr. neonke i još neke tipa razbore ili šta znam), 2 ramireza-meni jako lepe ribe, 2 ancistrusa što su ubačeni, i par korija da švrćkaju po dnu Very Happy Važi Salvatore, dogovorićemo se, dobio sam java moss od onog lika iz B. Radičevića Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Ned Mar 09, 2014 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nestadoše mi Ancistrusi. 2 ancistrusa koja su ubačena kao pilot ribice su nestali pre par dana. Nisam primetio ništa čudno da rade, plivuckali su fino. Pregledao sam ispod kamenja, ispod korena, ispod filtera, i nigde ih nema, čak sam malo i po podlozi rovario. Iskočiti ne mogu, imam isparivače. Šta mislite, šta je sa njima? E da, nestali su od kako sam ubacio xifo i gupike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shpider
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 32
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se desavalo da nisam mogao da nadjem svog ancija po par dana uprkos detaljnoj pretrazi, moguce je samo da su se zavukli negde...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je manji moze proci korz crevo za filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je unutrašnji potopni, nema šanse da je u filteru, pošto filter ne usisava vodu, nego dozvoljava da ona uđe u njega Very Happy Pre će tako biti, baš sam posmatrao kako se ribice ponašaju ispred filtera, i ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tanja




Registrovan: 23 Mar 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 3:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da su iz nekog razloga uginuli i da su ih druge ribice pojele. Desavalo mi se Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali crvic je imao samo ta 2 ancija u akvarijumu tako nzm ko je mogao da ih pojede ako nema drugih stanovnika, ako sam dobro skapirao Very Happy

nestali u akciji, ako ih nadjes javljaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Tanja




Registrovan: 23 Mar 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nestali su od kako je ubacio druge stanovnike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AnaAndrea
Akvarista



Registrovan: 24 Mar 2014
Poruke: 17
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 24, 2014 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni se samo jako dobro kriju,ja svog vidim jednom u pet dana.Prvi put sam i ja preturila sve i brljala po pesku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License