Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 84l Inđija :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam imao baš strpljenja, i morao sam da okačim slike pa da komentarišete, šta valja i šta ne valja Very Happy
Akvarijum se ciklirao mesec dana (2. februar-3. mart ; 2. marta ubačeni piloti)

- 84l (60x35x40)

- Osvetljenje će biti 2x25W štedljiva sijalica 6400K ; 1550 lumena. To je za prvu ruku, a ako ne budem zadovoljan staviću neonke tipa Plant Pro itd. Ugradnja sijalica za nekih 10ak dana čim deda (električar) dođe.

- Podloga crni kvarcni pesak 1-4mm + osmokot kod korena biljaka.

- Za sada samo Java moss da troši loše materije iz vode, ali planiram lepo ubiljen akvarijum, čim se rasveta uradi.

- Prvo 2 ancistrusa (pilot ribice), koji su se posle 4-5 dana negde sakrili (pre toga su pomalo skidali plesan sa korena), ili su uginuli, nemam pojma. Pre nekih 10ak dana ubačene 2 gupike i 2 xifo-a (tada ubačena Java Moss). Zatim ubačena 2 nova albino ancistrusa koji su dosta živahniji od prethodnih, čiste sve u šes'naes' Very Happy

- Filter unutrašnji Atman At-f102 (+vazd. pumpa ujedno), grejač Atman 100W.

- Do sada 2 puta menjao vodu, prvi put kada je cikliranje završeno čisto da se unese nova voda (menjano oko 1/5, možda i manje) ; drugi put u ponedeljak promenjeno 1/3 vode + sifonirano dno. Planiram da menjam 1/4 vode jednom nedeljno. Evo slika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Izvinjavam se zbog navale slike. Akvarijum stoji na dovoljno čvrstoj polici, okačio sam i slike njegovog punjenja vodom, ispod je stiropor 2cm. Ovog direktnog svetla inače nema, a i akvarijum će biti pomeren više desno (ka prozoru), i kad dođe folija mislim da neće biti algi zbog direktne svetlosti. Hauba stigla sinoć, odrađena od laminata, slike pravljenja haube nemam pošto ju je napravio porodični prijatelj koji se time bavi. Akvarijum rađen po mom ukusu, po meni će biti puno lepši kad dođu biljke, crna/plava folija, i jatne ribice. Planiram da gupike i xifo premestim u jedan manji akvarijum gde će se kotiti, a ovde da ubacim neke jatne (furkate, kralj. neonke, razbore espei ili neke druge, ugl 2/3 vrste jatnih riba, u jatima po 5-6 ili 7-8 ribica). Takođe planiram da ubacim 2-3 koridoras pande, da rovare po dnu Very Happy Pozdrav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično Dušane!Samo napred Wink Za rasvetu razmisli šta ćeš od biljaka.Štedne sijalice nemaju baš neku prodornost,pa slabo rastu niske biljke.Vidi sa dedom da uradi neke reflektore,dobro bi došli Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh,šta sam zaboravila Smile
Sada dok to još možeš da uradiš,zalepi iza akvarijuma tapet (možeš i hamer),samo zalepiš selotejpom,biće mnogo bolje Smile
Ako će akvarijum biti taman,crni hamer/folija.
Ako će akvarijum biti svetao,tamno plavi hamer/folija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planirao sam alu foliju da izlepim po unutrašnjosti haube, čisto da se koliko-toliko reflektuje. Drago mi je da vam se sviđa Wink Mislim da će pre biti plavi hamer, i definitivno se lepi selotejpom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao je vec za folije da ce stavljati (koleginice ne pratis hehehe Wink ), kad legnu ribice i biljke, bice to dobro, ocekujem slike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da će biti dobro Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priznajem,mrzelo me da čitam Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niste propustili ništa pametno za pročitati Very Happy Zaboravih dodati da ću obavezno ubaciti i 2 ramireza, prelepe ribe! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polica kao i akvarijum igleda jako cisto i elegantno, mislim da hauba kvari kompletan izgled i da je sitna investicija da lepo uradis jos i haubu od iverice u boji komode onda ce to biti po mom ukusu, do tad nastavi u ovom smeru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Mar 21, 2014 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što kasno dajem odgovor, ali tek sad sam video. Hauba je uradjena na brzinu od laminata da bi se stavilo svetlo, i da se počne sa biljkama, i meni je plan da se hauba lepše uradi od tanje iverice, ali vremenom. Za sada i ova radi posao! Very Happy Da se pohvalim, od člana mangaboy sam na poklon dobio nešto bilja, ali slike nisu baš najčistije pa neću kačiti dok ne budem imao uslove za dobre slike. Još jednom bih se zahvalio mangaboy-u! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo čisto slika da se zna da mrdam Very Happy Smaraju me jedino ovi džepovi vazduha na pozadini, ali eto. U planu je postepeno ubacivanje biljaka i riba, neke biljke koje sam dobio sam izbacio jer verujem da bi i uvenule do svetla. Slike kačim prvenstveno iz razloga jer je meni jednostavnije da pratim pomak u akvarijumu, tako da nema ljutnje Very Happy Poz

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto svi izbegavaju da stave malo hranljive podloge pod kvarcni pesak, vrlo je korisna narocito ako si stavio osmokot. Hranljiva podloga u ubiljenom akvarijumu je veoma zdrava za ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljaću osmokot pored korenja biljaka koje zasadim, samo ne znam može li u najlonsku čarapu da se stavi, ili mora sa zaleđenom vodom? Inače planiram nezahtevne biljke, ali dosta ubiljen akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ponovim, veoma je vazno da osmokot bude u tresetu tj ispod njega. Treset veze hranljive materije, narocito fosfor i drzi ih u podlozi. Takodje ne zelimo da nam u vodu ode amonijacni azot (NH4) kojeg ima u osmokotu a kojeg nema u prihrani kroz vodenu kolonu (makroelementi). Ovaj se amonijacni azot doduse polako oslobadja i u cikliranom akvarijumu bude brzo preveden u nitrat. Osmokot van organske hranljive podloge, znaci cak i u situacijama bez hranljive podloge, uguran pod inertnu podlogu brzo prelazi u vodenu kolonu, brze od 6 meseci, po nekim mojim merenjima manje od 2 meseca. U hranljivoj podlozi traje cak i duze od 6 meseci. U situacijama bez treseta fosfor iz osmokota koji ode u vodenu kolonu moze izazvati alge a u necikliranom mladom akvarijumu amonijacni azot moze izazvati pomor ribe. Treset je taj koji obezbedjuje osmokotu da bude dugotrajan, efikasan i neškodljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad ću ovako, osmokot 12-14 ispod kvarcnog šljunka, a ako ikada budem vadio svu vodu iz akvarijuma staviću neku hranjivu podlogu, budem li se odlučio za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License