Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kombinacija skalari / bilje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ventilator
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 70
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje bi biljke najbolje isle sa skalarima????


Poslednji izmenio Anboy dana Uto Apr 01, 2014 3:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Anboy: Promena naziva teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalar nije biljojed tako da svo bilje mozes da drzis sa njima.

Voleo bih da nam malo pojsnis pitanje, da nam malo bolje docaras svoje zelje da bi mogli da ti damo adekvatan odgovor na tvoje pitanje. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Glavash
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2014
Poruke: 106
Lokacija: Zemun polje

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se ako sam malo otisao u off top ali samo da odg Anboy,u.
Meni skalari urnisase neke biljke,tipa
ludvigia repens-iskidali su par listova pa su se za sad malo smirili
Myriophyllum aquaticum-njoj su svo njeno tanko lisce(iglice) pojeli samo je stabljika ostala koju sam izbacio i
Hemianthus micranthemoides-nju su cupali iz podloge non stop dok je nisam konacno izbacio iz akvarijuma,kako god da sam pokusao da je ostavim u akvarijumu jednostavno joj nisu davali mira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlicita su nam iskustva po pitanju drzanja skalara. Nekada sam imao jako puno (da ne spominjem brojke) skalara u biljnom akvarijumu i nisam imao nikakvih problema. U zadnjih par godina imam skalare i nikada nisam imao problema ni sa jednom biljkom. Uz adekvatnu ishranu, velicinu akvarijuma i kolicinu skalara na odredjenu litrazu bi mogli da se prevazdju mozda neki problemi. Vidjao sam po netu i na nasem sajtu ljude koji imaju ekstra biljne akvarijume i drze skalare. Kazem opet verovatno ima razlicitih slucajeva u drzanju skalara.

Od bilja sam obicno pored skalara imao razne ehinodoruse, razne kripte, razne anubije, razne mikrosorume, razne bakope, razne ludvigije, razne mahovine, rotile, moneselenium, limfoliju sesilifloru, stargras, sagitariju, eloharis, didiplis diandrnu.... i ko za sta jos. Stvaro nisam imao problem sa skalarima.

Npr. skalari mi se nikada ranije nisu sisali tj.grckali jedni druge dok nisam poceo da gajim divljake. Brate ovi mi se poubijase Very Happy

Ajde drugari kakva su vasa iskustva. Upisite od informacija i koje su vam dimenzije akvarijuma i broj skalara koji ste drzali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je skalar grickao listove limuna. Ne bih ni znala da je on u pitanju, da nisam videla da izbacuje ostatke kroz izmet. S obzirom da su mi sve druge ribe male, a neke i brže od njega, pretpostavila sam da mu nije dovoljno hrane, pa sam počela da ga izdvajam u stranu i da mu dam iz ruke dodatnu porciju povremeno. Od tada mi ne dira ni limun, ni bilo šta drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ventilator
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 70
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam aq od oko 100 l,i u njemu za sada posadjena biljka ona kako zito ,imam 3 manja skalara i jednog bas velikog .... hocu jos 2 velika da ubacim pa me zanima koje bilje bi tu moglo,tipa nana i tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je akvarijum 160l (recimo 135l vode), dva skalara skoro 1 godinu, a sada 4 mesec. Od bilja ehinodorus, kripte, anubija, mikrosorumi, bakopa australis, ludvigija, limun uskolisni, sirokolisni, corumbosa, malo mahovine, HM je bio tu, heliotis salzmanni, Alternatera..... Nista ne diraaju jedino ponekada "kljuckaju" po ehinodorusu - da li jure mladj ribica, kljuckaju alge ili se spremaju za mrest ??? uglavnom, za sada biljci nista ne fali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ventilator
Akvarista



Registrovan: 24 Jun 2012
Poruke: 70
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jos jedno potanje malo off ali dobro .... dal se skalari mreste u obicnim uslovika tj dal postoji sansa da to ucini lagano i kod mene?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da dodajes jos skalara. Ta 3 manja ce brzo porasti, a 4 skalara u 100 litara je i vise nego dovoljno.

Sto se biljaka tice, moze sta hoces. Skalari uglavnom ne diraju biljke osim ako zele da poloze jaja na neki veliki list.

Skalari se bez problema mreste u obicnim uslovima. Problem je sacuvati ikru i izvesti mladj u zajednickom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan dobro ubiljen sa parom skalara Very Happy

http://www.akvarijum.org/forum.....tml#177585


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Apr 02, 2014 6:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Komplet bilje na prodaju Onix21 Ponuda 1 Pet Jun 04, 2021 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License