Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tri na jedan ili Razbojavanje :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poznato je da na nekoliko zenki moze jedan muzijak i da su muzijaci ti koji su sa vise boja i sareniji. Gupike su ribe koje se najlakse ukrastaju i od vise razlicitih muzijaka po boji dobijaju se jos raznobojnije ribice. Ja sam se odlucio da ih neukrstam u boji vec da pokusam da dobijam jednu zeljenu nijansu. Jos sam u pripremi akvarijuma ali za sad sam ih samo razvrstao da nisu niukakvom srodstvu zenke sa muzijacim.
Svaki savet i predlog je dobrodoslo Smile
Zanima me koliki je maksimalni broj Zenki na jednog muzijaka a da nema neke negativne posledice.
Vec imam postojece akvarijume 40*40*40 koje sam pregradio na pola i tako dobio 2 kom. Sundjerfilter iz jedne komora prabacuje u drugu a na prednjem delu se u dnu nalazi prostor kroz koji cirkulise voda nazad u prvu komoru.
Planirano je 3 zenke a 1 muzijak po komori.
Sa njima se nalazi jos biljnog i zivotinjskog sveta, da im ne bude dosadno. U jednoj komori je par algara i danas sam primetio jednog malca. U drugoj muljari. Drugi akva,dve komore su sa amazoncima i kozicama.... Bice ih jos...
Zenke su mi se vec neke kotile,iako je sve jos u pripremi,one necekaju, malce sam vadio lako iz postojecih akavrijuma mada imam dodatni pered za mrest. Ako ovako ostanu miroljubive i nebudu male dirale razmisljao sam da ih nemaltretiram i nestresiram. Neka se kote tu gde jesu.
Evo par slicica
Image
Image
Image
Ovo nisu sve ribice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 1:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak da pitam nesto, da li su se te zenke vec kotile pre nego sto si im ubacio muzjake?
Da li su sve zenke kao ova na dodjoj slici i da li su svi muzjaci kao taj pored nje?
Kao rezultat kakvu ribu zelis da dobijes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na zainteresovanosti Smile
Nisu sve zenke iste i kote se upravo i pre ubacivanja ovih muzijaka.
Ima istih i razlicitih muzijaka ,moskovskih plavih i crvenih,neon...ali bas iz tog razloga sam zeleo vise pregrada sa vise zenki na muzijake.
Pre svega sam zeleo i da izbegnem srodstvo.
Mislio sam da stavljam 3z-1m Ali nekako mi dodje bolje 5z-2m. Vise se jure i zivlje su.
Znam da se ona moze kotiti jos 3-4 puta i da neizbacuje male od ovih muzijaka.
Zelja mi je da dobijem malo izjednacenije boje za pocetak. Npr. ako je moskovka plava muzijak ili 2
da dobijem malce isto a ne da mi se pomesa sa nekom tigrastom pa da dobijam svega. Lepe ce i one biti znam ali sam mislio malo da liniju pokusam da izbistrim.
Sto se tice krvi, imao sam problema ranije pa ako mi ne uspe boja bar cu izbeci probleme sto prate u srodstvu.
Imao sam divnu neon belog muzijaka i zenku. Ostala je zenka samo,matica. Malci su se mesali jer je bio zajednicki akvarijum ali im izbija belozuckasti repovi. Odvojio sam ih i cekam da porastu.Evo jednog ali nikako da ga uslikam lepo, mada slikam sa mob ... Peraja su bela a telo je do pola tamnije a napred zuckastobezbojno.

Image
Image
Image

Ako uspem bolju sliku da uhvatim postavicu.
Zaboravih ti reci da ima i zenkica koje se jos nisu kotile,isto njih spremam da nisu krv sa muzijacima ni sa ovim mojim sadasnjim, jos mlade ali imaju dobre roditelje.
Svaki savet dobrodosao.
Ako su isti muzijaci(braca) a zenka razlicita ima li uticaja na male kao srodstvo i eventualni problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si nabavio tako lepe glupike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti se nejavljalj. Pusti strucne ljude da kazu svoje misljenje i predloge Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi problem mogao biti oko zenki jer ce kotiti male drugog muzjaka jer su kao uparene ubacene kod ovog i neces moci pohvatati ciji su mali jer jednom uparena zenka se vise puta koti pa je pitanje da li ces i imati male od ovog muzjaka. Drugi problem moze biti kolirit ove zenke sto vidim. Ona je svetlija a za ovog muzjaka bi vise pristajala tamnija zenka, ona vise pristaje muzjaku snake skin, plus sto su zenke nosioci gena.
Za igranje sa gupikama treba dosta prostora. Cim se primete razlike u polu treba razdvajati ribe da ne bi doslo do parenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno.
Ako zenku pustim od sad da se okoti ,recimo 3 puta, hoce li posle biti malaca od ovog muzijaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje rezultate mi je pokazao odnos 2m na 3z. Desavalo mi se da neki muzjaci jednostavno nisu aktivni kao drugi i zato uvek ih treba ispratiti da li rade ili ne.

Znam sta zelis da postignes ali to ces tesko postici na ovaj nacin jel su zenke nepoznatog porekla i ko zna kakve gene u sebi nose. Najbolje naci neku od cistih linija i igrato se sa njom. Jedna je sasvim dovoljna za taj broj akvarijuma koji imas.

Amazonci prljaju jako akvarijume, mada su dobri cistaci. Ti kemencici po meni su nepotrebni samo ce ti skupljati prljavstinu.
drinabb ::
Hvala ti puno.
Ako zenku pustim od sad da se okoti ,recimo 3 puta, hoce li posle biti malaca od ovog muzijaka?


Mozda ces dobiti jedan deo takvih malaca, stim da kad njih budes mrestio opet neces dobiti 100% cistu liniju. To je Sizifom posao, pored svog ulozenog rada i truda i dalje ces gurati kamen gore i kad dodjes do vrha moraces ponovo sve ispocetka.

Nadji dobru maticu, tj da su zenke proverenog porekla.

Dodao bih jos da je lakse ukrstati priblizne varijacije guija po sari, boji, obliku repa..... Uvek treba gledati da je slica varijacija u pitanju radi lakseg dolazenja do zeljenog cilja. Nekada je tesko samo odrzati vec cistu maticu.

Raspisah se ja Very Happy . Drago mi je da imas prostora, zelju, volju, malo je takvih. Pisi pitaj, slikaj, zapazaj i sve to podeli sa nama Very Happy Srecno!


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Apr 02, 2014 5:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo ti hvala vec se prepadoh da sam dosadan i sam. Smile
Voleo bih i svi da se raspisu....
Sinoc sam opet malo muckao i kao sto kazes za muzijake, spazio sam jednog aktivnog bas. Malo sam tumbao zenke po boji repa, gde ima tackica sa tackastim M, koja ima crvenkast rep sa crvenkastim Muzijako... Jedan mi je bas zapao za oko jer je saletao kao lud i to dve odjednom, nije im dao mira ali sam moro da mu ih oduzmem zbog estetskih razloga i kad sam ubacio druge kod njega nije cekao ni 5 sekundi odmah je napao....

Ovo nisu svi akvarijumi koje ja imam. Imam ih oko 20 u funkciji ali nisu svi sa gupi, imam raznih ribica.Nocas je zalepljen jos jedan 40*40*40 sa pregradom. Resio sam da napravim jednu kvalitetnu policu i da poredjam i lepo sortiram. Za sad je sve s brda s dola. Amazonce sam ubacio sa njima jer u drugim akvarijumima imam helena sa obicnim barskim pa mi ovde jedino bilo slobodno.

E sad moje zapazanje sto se tice Puzeva Amazonaca i nadam se da ce nekome pomoci da izbegne sta se meni desilo.: Vec sam pitao za savet zasto mi malci od gupika se zivi ubudjaju a ostale ribice ne u istom akvarijumu.
Problem sam najverovatnije pronasao. Nasao sam ovde na sajtu da ph vrednost i tvrdoca vode bas uticu na gupi,jedan od stranih sajtova. JA sam moje gupike drzao sa velikim amazoncima i oni se tu mrestili, nisu dirali svoje mace jer sam domacinski hranio amazonce pa su imali i oni koliko su mogle. Posle izvesnog vremena ja mace prebacim sa drugim malcima i tu je problem. Voda gde su okoceni je mnogo meksa bila jer je poznato da amazonci za rast izvlace kojesta iz vode. Tako da sam ih blago receno sokirao sa vodom.
Amazonci ce da lete odande uskoro.

Koliko mogu da se oslonim na neki od petshopova za kupovinu dobrog para ili matice? Mislim na ove malo bolje radnje po BG,kao sto su sponzori ovog sajta?

Zanima me i ako uzmem letos i izbacim napolje u bazen gupi(to sam vec radio ali iz radoznalosti) kad se ona napolju malo uboji i podivlja, sta mi je pametnije koristiti od takvih riba da li zenku ili muzijaka , ili nijedno?

I za kraj par sl. Negde je blic uradio svoje ali njih je stvarno tesko slikati na otvorenom,bar meni, sem jednog pozera Smile
Sreca da je digitlno doba pa mogu da skljocam 1000 puta.

Image

Ovaj se nameracio na komsinku preo puta pa bi akvarijum da menja,gledao sam ga 15 min kako je ganja preko stakla.

Image

Mama i sin

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto ti mnogo zuta voda, a imam ja da ti poklonim lepe gupike papagaj boja!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rayli ovo je Guppy fun club a ne Plati!
Begaj na druge teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Apr 04, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo danas su stigle 3 zenkice za dva muzijaka. Mislim da sam sad iskombinovao prave zeneke.One su bile do sad u akvarijumu samo sa ovakvim muzijacima ali ne i ovim. Nisu rod ni pomoz bog ali su ista vrsta Smile Koliko sam razumeo da bi mogao od ovih zenki ostavim male zenke i parim ih sa ovim muzijacima,ako dozive, radi ocuvanja linije,boje....
Evo par sl u prihvatnom akvarijumu .
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to je to. Stvoreni jedno za drugo kao Romeo i Julija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drinabb
Odoše borci hehe.Lepe gupike si prikazao.Biće zadovoljstvo pratiti ovu temu.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile
Hvala
Nakupio sam se gupika lepih tako da ce biti kopanje bazencica napolju i pravljenje jednog dobrog gupicnjaka. Sve ovo sto se sa bojama neuklapa ili je vec mesanac ide u bazen pa nek uzivaju.
Moze li neko da okaci sliku zenke moskovske plave, da znasm sta da jurim. Gledao sam po sajtu ali nisam naleteo, u vecini slucajeva su samo muzijaci slikani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jos jedan povratnik akvaristici fobos Početak u akvaristici 2 Čet Jun 11, 2020 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Još jedan biljni akvarijum Japonikus Akvarijumi 24 Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jedan opusten pozdrav ljubisa03 Upoznavanje 0 Čet Jan 25, 2018 11:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedan davitelj koji je totalni pocetn... Saša88 Početak u akvaristici 18 Ned Nov 19, 2017 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik (jos jedan :D ) Skybuffalo Početak u akvaristici 64 Uto Jun 06, 2017 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License