Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 caurasia Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima zanimame dali sme da se daju larve vilinog konjica ( kodnas poznat kao cauras ) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kome da se daju? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta mislis kome?
nije za tebe sigurno nego ribicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mangaboy
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy Haha

Verovatno je čovek mislio kojoj vrsti ribica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikola332 ::
a sta mislis kome?
nije za tebe sigurno nego ribicama


Kojoj vrsti ribice bi davao ovu vrstu hrane,tj. ti bi verovatno hteo da hranis ribice ovom vrstom hrane ali neznas dal smes? , a dal znas koju vrstu ribica imas
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vrste riba
trihogaster leri stari(4 kom) oko godinu dana , moli(10 kom) stari oko 2 godine, ksifo(6kom) stari su oko 2 godine i skalari(2 kom) isto blizu godinu dana...
hranio sam ja njih do sada 2 pita ovov vrstom hrane pa neznam dali valja? sve ove 4 vrste su zainteresovane za ovu hranu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja iskreno ne znam da li valja ili ne valja. Kupim onu smrznutu živu hranu koj dajem povremeno.
Znam da su te larve u stvari paraziti mesožderi koju recimo mogu da pojedu mlađ ribe ako je ima.
Ako ih nalaziš u prirodi trebalo bi da ih dezinfikuješ, nisam siguran ali mi se čini da se to radi zamrzavanjem. Neka neko ispravi ako grešim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da kupiti zivu zamrznutu hranu kada si u bg to je lako... kod mene to se ne prodaje nazalost ja bi najlakse tako kupis i miran si Smile. aovo nalazim u prirodi po potocima imaga koliko hoces...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sutra je lako, obično moram da nakombinujem u povratku pa obično i ne stignem Smile
Ja gnjavio ove u par prodavnica ovde i jedan počeo da nabavlja Smile
Probaj u google-tu, nešto kao: živa hrana za ribice, našao sam pre dosta toga šta i kako.
Inače sam praktikovao, kako se zove tačno sad ne mogu da se setim (bloodworms, fuj), onu crvenu larvu komarca koju kupim za plovkarenje, jedan deo koji teškog srca odvojim da ne bude mamac Smile raspodelim u jedno desetak porcija (kesa za zamrzivač i vežeš na porciju) i u zamrzivač. Davao sam jednom nedeljno. Problem je što ni njih nema uvek.
Kažu da može i kišna glista naseckana ali nisam probao, male mi ribe da zinu toliko Smile Operu se dobro vodom i isto zamrzivač tretman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto si vec hranio ti i nastavi pa javi rezultate Smile. Salim se, ali svakako svaku zivu hranu iz prirode je potrebno malo termicki obraditi,dezinfikovati, ili smrznuti. Ja sam gamaruse nalazio na tone, prepine plehove stavim i ispecem ali napolju jer sam jednom u kuci haos napravio sa mirisom od pecenja. Tako pecene pomesam sa ovom karotin i bude extra. Vecim ribama, japankama sam davao mravlja jaja, uh to je bila borba....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 04, 2014 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Larva vilinog konjica je predator koji se u prirodi hrani punoglavcima i sitnijom ribom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok ako su predatori. ja sam njih polovio i glavu odbacivao pa tako davao... jelbi trebalo da ih zamrznem pa takve daih dajem ribicama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovom slucaju je zamrzavanje zbog bakterija, moze i sveze ako si 100 posto siguran da je cisto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License