Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ..nepoznati korijen!? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..dok sam bio u ribolovu pronasao sam dio korijena nekog drveta,pretpostavljem da je vrba,kompletno prirodno obradjen znaci vremenom ga je voda ogulila,oprala i zaoblila ostre krajeve! Kako je nivo rijeke opao tako je i korijen ostao na suvom i totalno se osusio! Evo ga a terasi opran i potopljen u kadi,a moje pitanje je dal treba kad se korijen 'napije' vode I DA SE OTKUVA il moze odmah u akvarijum!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebalo bi da se ispece u relni i otkuva u slanoj vodi zbog dezinfekcije. evo ovde imas sve detaljno jeste da je postupak za vinovu lozu ali to je sve isto Smile http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je tvoj izbor,ja recimo nemam gde da potapam panjeve zbog njihove velicine,a pogotovo da ih prokuvavam,pa ih samo lepo isperem,opcistim,i onda dobrano istusiram vrelom vodom,pa onda u akvarijumu pripomognem nekim kamenom i slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..zahvaljujem na odgovorima,ja sam ga potopio pa cu vidjet za par dana dal ce da tone,istusirat cu ga vrelom vodom a onda nek ide u akvarijum pa sta mu bog da Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja zivim u stanu i nisam imao gde da pripremim moje drvo za akvarijum ocistio ga tankim nozem zavrnuo kroz keramicku plocicu koju sam podbio pod pesak i stavio kamen preko da ga drzi vodu u akvarijumu tretirao sa starim receptom so i hipermangan posle par dana se pojavila kao plesni po drvetu --- ancistrusi su to ocistili i sad je sve ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maskulin, ja bih ti preporučio da ga ''okupaš'' u blagom rastvoru hipermangana. Tako ćeš izvršiti bolju dezinfekciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sto kaze Horus, ili samo u vreloj vodi potapati (polivati) u kadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..a koliko otprilike treba da stoji potopljeno da bi i samo pocelo da tone, evo 3 dana je pod vodom al i dalje isplivava!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

budi strpljiv treba mu vremena a koliko dugo to niko nece moci da ti odgovori!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zakaci neki kamen za njega pa ga potopi, moze da potraje dok se ne natopi vodom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koje drvo je u pitanju. Vrbi je potreban duži period. Kakvo je drvo po težini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..drvo je totalno suvo i lagano skoro kao stiropor!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka NEpoznati oblik zivota goranmbre Početak u akvaristici 2 Sre Feb 08, 2023 12:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi nepoznati puž SrkiVR Ostali Stanovnici 4 Pet Jul 19, 2019 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznati stanovnici drinabb Ostali Stanovnici 18 Ned Jan 18, 2015 7:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka X-file, nepoznati stanovnik Tajchili Ostali Stanovnici 15 Pon Feb 24, 2014 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznati junak! plavsic88 Razno 5 Sub Apr 06, 2013 2:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License