Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DiY 250l alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 3:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam postavio pitanje u temi pod istim nazivom samo bez ovoga >alge< a niko ni da odgovori, posle 200 i kusur pregleda, evo postavicu i ovde to isto pitane Exclamation
Akvarijum je aktivan vec 2 meseca i jace, pojavljuju mi se alge na kamenju i podlozi a i biljkama, jedno vreme su izlazili mehurici iz podloge. Probao sam hidrogen i spric, pa sam probao hidrogen i fajtalicu ali bez uspeha, drzi se alga ko kora za drvo Confused . Redovno doziranje easycarbo i profito. Biljke bujaju ali ima algi po njima. Nisu problem biljke kolko je problem kamenje i podloga, cak sam ubacio i tablete protiv algi vec nekih nedelju dana i nista, evo par slika :

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 3:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena končasta alga može da nastane zbog mnogo stvari, jedna od njih je i preterano doziranje hemije, previše hranjive podloge a naj važniji uzrok je neravnoteža u akvarijumu, odnosno, nečega ima previše ili premalo. Po mojim iskustvima sa pomenutom pošasti, jedini lek je sve ispočetka, što podrazumeva pražnjenje akvarijuma, ribanje, prokuvavanje podlogei bacanje svih biljaka, sterilizacija filter materijala. Posle mnogo natezanja sa kolegama i bačenih X para na kraju smo morali to da uradimo. Naravno, prodaće ti još planinu "preparata" protiv algi pre nego što to uradiš. Savet za ubuduće, umereno u svemu, bez trpanja gomeile hemije i sačekaj da se akvarijum isciklira do kraja pre nego što ubaciš zahtevnije biljke, prvo kreni sa brzorastućim i površinskim biljkama pa tek posle nekoliko meseci sa zahtevnijim. Da bi sprečio ubacivanje algi sa biljkama, kupuj od proverenih i emerzno gajene jer na njima 100% nema algi. Ovo je moje iskustvo sa tom algom, ne znači da je pravilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 08, 2014 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobzirom da nije problem u kori drvata , jer se i ona skida sa drveta, pokusacu da ti pomognem oko algi. Alge , kao i bolesti spadaju u grupu gde se svaki savet uzima sa rezervom, nadom, zeljom za uspehom. Niko od nas nema carobni stapic, nazalost . Borba je nekad veoma jednostavna i uglavnom nam je resenje ispred nosa. Meni je par puta uspevalo da sa vecinom algi izadjem na "kraj" tako sto bih povecao ( udvostrucio, utrostrucio ) biljnu masu u akvarijumu. Sa ovim korakom i cestom izmenom vode uz korigovanje jacine i vrste osvetljenja, filtracijom i jacinom protoka vode uglavnom sam do sada uspevao da se izborim sa vecinom vrsta algi. Zato ne postoji idealan odgovor za taj problem i vecina akvarista koji razumeju taj problem ne odgovaraju tek tako.
Tvoj akvarijum je novoformirani ( ako sam dobro razumeo star je oko dva meseca ), pa treba uzeti u obzir i biolosku ravnotezu koja se uspostavlja kod tebe tj u akvarijumu. Pokusaj da posadis deo sa brzo rastucim biljkama jer one brze usvajaju odnosno trose hranljive materije sto ce uskratiti algama. Cesta izmena vode i korigovanje osvetljenja uz promenu protoka trebalo bi da da rezultate.
Ti si odmah krenuo sa nekim hemijama sto upucuje samo na jedno. Malo si tekstova o algama procitao. Takodje, da napomenem, moje je misljenje da mala kolicina algi ne prestavlja neki problem i da kad kad i one imaju svoju ulogu u akvarijumu tj sistemu.

Edit:
Eto i kolege dok sam ja pisao ovu poruku Smile .
Da napomenem jos nesto. Ovo vazi za sve. NE OTVARAJTE DUPLE TEME , NE POSTAVLJAJTE DUPLA PITANJA.


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Apr 08, 2014 10:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovorima i savetima, a sto se tice ove teme moze slobodno brisanje. Pozdrav Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 250L 100x50x50 Wlayko91 Ponuda 1 Pon Okt 12, 2020 11:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License