Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moje zelene alge :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako....ja mislim da su ovo zelene alge.....ali problem je sto ih samo imam na biljkama dok na staklu uopste nemam, imam dva ancistrusa zutog i crnog i jednog cistaca sa dugackom crnom prugom...da li postoji resenje kada se alge ovako dosta nahvataju na liske biljke a da ne moram lisku da okinem?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovaj problem resio tako sto sa ispirao biljku pod mlakom vodom i prstima ili noktima skidao algu, ima jos nacina tretiranjem nekim hemijskim sredstvima to ces morati nekog ko je radio sa tim da sacekas Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

anubie su spororastuce biljke koje vole senku, ako ih izlozis jakom svetlu napadaju ih zelene tackaste koje je ukloniti nemoguce.

zasadi neku biljku tipa echinodorus, limun, neke biljke zadnjeg plana koje bi ti pravile senku.


smanji svetlo u tom cosku,ili treca opcija premesti biljku na mesto kojejoj vise odgovara,,,, biraj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2014 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes varikinu (hlor) bez mirisa i pomesas je sa vodom u razmeri 1:20 ili jos slabije... Drzi je za rizom i potopi samo listove u rastvor. Drzi ih oko 30-40sec i posle celu biljku dobro isperi u tekucoj vodi, a mozes na kraju da je stavis u sud u kome dodas duplu dozu dehlorizatora. Za par dana dobijas shiny new Anubiju.

Ova metoda je potpuno bezbedna ako se pridrzavas navedenog. Ako preteras u dozi i/ili u drzanju biljke u rastvoru, rizikujes zute tufne po listovima i rupe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OD skoro su mi se pojavile i na podlozi, bas dosta na sljunku..Rekoste da je njihov uzrocnik prejako svetlo.U akvarijum od 65L koristim 2x15w akvarijumske neonke, jedna vuce malo na crvenkasto a druga malo na plavo, zajedno daju ok svetlost...da li je to prejako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License